Eksperci Windows 11 byli świadkami wydania nowej wersji testowej, która naprawia niektóre paskudne błędy, w tym niektóre błędy związane z Eksploratorem plików, i dodaje kilka drobnych nowych funkcji uruchamiania.

Windows 22621.898 build 11 (22H2) trafił do kanału podglądu wersji i jest ważna poprawka problemu z Eksploratorem plików, który powodował wysokie obciążenie procesora, spowalniając komputer, powodując czasami, że zdarzało się to podczas otwierania pliku.

Rozwiązano również inny problem, w wyniku którego Eksplorator plików ulegał całkowitej awarii podczas zamykania menu kontekstowych i elementów menu.

Jak możesz sobie wyobrazić, istnieje wiele innych poprawek błędów, których pełna lista znajduje się w poście na blogu firmy Microsoft (otwiera się w nowej karcie).

Jeśli chodzi o nowe funkcje w kompilacji 22621.898, jest tu kilka drobnych, ale przydatnych dodatków, w tym połączenie Windows Spotlight z Motywami w ustawieniach Personalizacja (co, zdaniem Microsoftu, ułatwia znalezienie i aktywację Spotlight).

Ponadto użytkownicy usługi OneDrive będą teraz otrzymywać alerty dotyczące miejsca na dane, informujące ich o braku miejsca na dysku online na stronie Systemy (w Ustawieniach). Istnieje również możliwość dokupienia większej ilości miejsca w menu Ustawienia.

Firma Microsoft wprowadziła również jedną dodatkową niewielką zmianę, pokazując teraz użytkownikom całkowitą ilość dostępnej przestrzeni dyskowej ze wszystkich ich subskrypcji OneDrive łącznie.

Pamiętaj, że wszystkie z nich są nadal w fazie testów, ale miejmy nadzieję, że wkrótce trafią do ostatecznej wersji systemu Windows 11.

Analiza: kluczowa część interfejsu systemu Windows 11

Oto kilka przydatnych dodatkowych dodatków, ale nic wielkiego – główny nacisk kładziony jest tutaj na eliminację licznych błędów i istotną pracę również na tym froncie. Eksplorator plików jest centralnym elementem interfejsu użytkownika systemu Windows, więc dobrze jest zobaczyć, że problem z wolnym procesorem został naprawiony, a nawet problem, który powodował awarię Eksploratora plików (oczywiście nigdy nie była to dobra rzecz).

Spodziewamy się większych zmian w systemie Windows 11 oprócz poprawek błędów, a tak naprawdę właśnie usłyszeliśmy o jednym, na który czekaliśmy od dłuższego czasu: możliwości odłączania aplikacji od paska zadań. .

Innymi słowy, opcja „nigdy nie scalaj”, która była zawsze obecna w systemie Windows 10, ale została usunięta w systemie Windows 11 z jakiegoś niezgłębionego powodu. To duży krok naprzód, przynajmniej w naszej książce, chociaż powiedziałem, że powinien to być wybór od samego początku (ogólnie rzecz biorąc, mniej opcji nigdy nie jest dobrą rzeczą).

Dzisiejsze najlepsze oferty na laptopy

Via Neowin (Otwiera się w nowej zakładce)

Udostępnij to