Jego trzeci sezon Dark Materials może zakończyć telewizyjną adaptację HBO trylogii fantasy Philipa Pullmana, ale jest mało prawdopodobne, aby była to ostatnia adaptacja pracy autora przez HBO, według jednego z producentów wykonawczych programu.

Rozmawiając wyłącznie z TechRadar przed powrotem serii HBO Max, Jane Tranter ujawniła, że ​​jej zespół kreatywny chciał zaadaptować inne historie z uniwersum His Dark Materials.

Dodał jednak, że przyszłe odsłony serii nie pojawią się w tradycyjnej formie czwartego sezonu, ani nawet z całkowicie oryginalną zawartością. Zamiast tego Tranter chce ożywić na małym ekranie więcej dzieł Philipa Pullmana, w tym The Book of Dust, kontynuację serii książek Pullmana do trylogii His Dark Materials.

„Nie robiłem z tego tajemnicy” – powiedział Tranter, zapytany, czy chciałby dalej adaptować powieści Pullmana. „Chciałbym zrobić Księgę pyłu. Rozmawialiśmy o tym z Philipem i nie możemy się doczekać. [Showrunner] Jack Thorne nie ukrywał, że pragnie również zaadaptować Dawno, dawno temu na północy, oryginalną historię autorstwa Lee Scoresby'ego i Iorka Byrnisona. Chcielibyśmy kontynuować te rozmowy, nie chcemy ich przerywać”.

Will wędruje przez las w poszukiwaniu Lyry w 3. sezonie His Dark Materials

Podróż Willa nie będzie kontynuowana po trzecim sezonie His Dark Materials (Źródło zdjęcia: HBO)

Oczywiście przywrócenie Dafne Keen i Lin-Manuela Mirandy jako Lyry Silvertongue i Lee Scoresby, odpowiednio do The Book of Dust i Once Upon a Time in the North, aby zagrali w tych potencjalnych projektach, zależy od ich dostępności.

Keen rozpoczął zdjęcia do nowego serialu telewizyjnego Star Wars, The Acolyte, dla Disney Plus, który Keen opisał jako „jak Sithowie infiltrują Zakon Jedi”. Tymczasem Miranda ostatnio grała Hermesa w serialu Disneya Percy Jackson and the Olympians, którego zdjęcia trwają od czerwca.

Według Trantera, inne czynniki również odegrają rolę w określeniu, czy więcej historii His Dark Materials zostanie przekształconych w seriale aktorskie.

„Potrzebujemy, żeby Filip dokończył je pisać (*3*)” – wyjaśnił. „Potrzebujemy, aby trzeci sezon był na tyle udany, aby wszyscy pomyśleli:„ Tak, chcemy, aby podróż Lyry była kontynuowana ”lub„ Tak, chcemy zobaczyć początki podróży Lyry ”. «

Od czasu wydania w październiku 2000 roku Bursztynowej lunety, ostatniej książki z trylogii Pullman His Dark Materials, wielokrotnie nagradzany autor napisał kilka spin-offów, które można zaadaptować do własnego programu lub programu specjalnego. Alternatywnie, niektóre opowiadania lub opowiadania Pullmana, takie jak Lyra's Oxford, mogłyby zostać włączone do serii opartej na fabule Księgi pyłu. Jest więc wiele książek o Jego mrocznych materiałach, które są gotowe do adaptacji.

Jednak, jak zaznaczył Tranter, wiele będzie zależało od sukcesu 3. sezonu His Dark Materials. Pierwsze dwa sezony zostały pozytywnie przyjęte zarówno przez fanów, jak i krytyków, choć nie były pozbawione wad. Jego sezon 3 Dark Materials podąża podobną trajektorią; w naszej recenzji nazwaliśmy trzecią odsłonę programu telewizyjnego „całkiem zabawnym, choć nieco rozczarowującym ostatnim wpisem”, którego „cudowne chwile obsługi fanów są równoważone przez szalenie niespójne decyzje twórcze”.

Więc to także od zwykłych widzów i zagorzałych fanów His Dark Materials zależy decyzja, czy więcej przełomowej pracy Pullmana trafi ze strony na ekran.

Aby uzyskać więcej treści związanych z HBO Max, sprawdź najlepsze programy HBO Max i najlepsze filmy HBO Max.

Udostępnij to