Próby Amazona, aby pokazać światu, że nie pochłania wszystkich zasobów tysiącami ciężarówek na całym świecie, przyspieszają, no, w pewnym sensie.

Jeśli złapiesz okazję podczas tegorocznej wyprzedaży Prime Day, Twoja przesyłka może trafić na tył nowego elektrycznego roweru towarowego z niestandardowym czterokołowym podwoziem i zamkniętą przyczepą, w ramach nowego okresu próbnego rozpoczynającego się w Wielkiej Brytanii.

A jeśli tego nie widzisz, w ramach starań o oszczędzanie paliwa Twoja dostawa Amazon może pojawić się od kogoś na piechotę (za pośrednictwem The Guardian (otwiera się w nowej karcie)).

Te nowe opcje są testowane przez centrum dostaw Amazon w Hackney we wschodnim Londynie. Dołączają do rosnącej floty elektrycznych ciężarówek Amazona, ponieważ Amazon dąży do osiągnięcia celu, jakim jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2040 roku.

Ekologiczna przyszłość?

Nowe opcje dostawy Amazon powinny również pomóc w obniżeniu kosztów dostarczania paczek do mieszkańców Londynu. Nowe samochody dostawcze i rowery elektryczne będą zwolnione z londyńskiej opłaty za wjazd do centrum miasta, którą płacą kierowcy, chyba że ich pojazd spełnia określone normy niskoemisyjne.

Amazon se ha comprometido repetidamente a tener un menor impacto en el medio ambiente: se estimó que un aumento del 20 % en el cartón durante la década de 2010 (opens in a new tab) fue impulsado por marcas como Amazon que enviaron múltiples paquetes a consumidores de todo el mundo.

Chociaż proces dopiero się rozpoczął, Amazon go nie przedłuża. Już teraz planuje otworzyć więcej centrów dostaw rowerów elektrycznych w najbliższej przyszłości i oczekuje się, że przed końcem 2022 r. wprowadzi nowe elektryczne vany Rivian w USA.

Rowery elektryczne to nie tylko zrównoważona opcja dostaw; Są również świetne dla podróżnych dbających o środowisko, pomagając zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, jednocześnie dodając trochę energii do podróży, dzięki czemu szybciej dotrzesz do celu. Jeśli chcesz zobaczyć, co tam jest, sprawdź nasze typy najlepszych rowerów elektrycznych, na których możesz dziś jeździć.

Udostępnij to