Twój CIO może teraz dzierżyć większą władzę niż kiedykolwiek

Z badań Citrix wynika, że ​​zdecydowana większość (67%) liderów biznesowych twierdzi, że CIO ustępuje teraz tylko dyrektorowi generalnemu w definiowaniu i wdrażaniu strategii biznesowej.

Umiejętności przywódcze mogą również stawać się coraz ważniejszą częścią tego, co kiedyś było rolą głównie techniczną; 73% ankietowanych liderów biznesowych stwierdziło, że „posiadanie wizji przyszłości jest ważne, aby odnosić sukcesy jako lider technologiczny” w dzisiejszym świecie.

Jednak zwiększona odpowiedzialność nie jest pozbawiona wad, ponieważ prawie połowa (46%) ankietowanych liderów technicznych najwyższego szczebla twierdzi, że opóźnia przejście na emeryturę, ponieważ obawiają się, że ktoś ich nie zastąpi.

Nadchodzące wyzwania

Citrix rozmawiał z 3 liderami biznesowymi pracującymi w dużych i średnich firmach w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Brazylii, Kolumbii, Francji, Niemczech, Japonii, Meksyku oraz w Los Paises Bajos.

Obawy te mogą mieć sens w świetle ich obecnych obowiązków, przy czym 60% twierdzi, że ich rolą jest zapewnienie wszystkim w organizacji technologii, których potrzebują do efektywnej pracy, a połowa twierdzi, że jest zaangażowana w rozwiązywanie problemów technicznych pracowników.

Ponadto dyrektorzy ds. informatyki mają większy niż kiedykolwiek wpływ na przyszłość finansową swojej firmy, a 64% respondentów twierdzi, że dyrektor ds. informatyki kontroluje większość budżetu ich organizacji, przewyższając pod tym względem nawet dyrektorów generalnych.

Jednak pomimo tego zwiększonego poziomu wpływu, wielu CIO boryka się z tym samym klasycznym zestawem problemów, a 67% twierdzi, że starsze systemy i dług techniczny były głównym wyzwaniem w ich roli.

Komentując te wiadomości, Sridhar Mullapudi, dyrektor generalny Citrix, podkreślił, że CIO „muszą odgrywać kluczową rolę w zarządzaniu obecnym kryzysem talentów, zarówno poprzez dostarczanie narzędzi maksymalizujących produktywność pracowników, jak i prowadzenie projektów automatyzacji.

  • Chcesz odświeżyć podejście technologiczne swojej organizacji? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszym oprogramowaniu dla małych firm
Udostępnij to