Transmisja na żywo z przemówienia Apple WWDC 2022 dobiegła końca i po raz pierwszy przyjrzeliśmy się wszystkim aktualizacjom, które pojawią się na naszym iPhonie, iPadzie i MacBooku. Obejmuje to pierwsze spojrzenie na watchOS 9 i wszystkie funkcje dostępne w nowym systemie operacyjnym Apple Watch smartwatch.

Jest też kilka niesamowitych nowych funkcji nowego Apple Watch OS. Obejmują one uczynienie Cię lepszym partnerem fitness dzięki opcjom treningowym, takim jak tryb skoncentrowany na triathlonie, który pozwoli Ci automatycznie przełączać się między pływaniem, jazdą na rowerze i bieganiem.

Poza sprawnością wkrótce pojawią się nowe opcje zdrowotne, w tym śledzenie leków. Możesz ręcznie tworzyć listy leków lub użyć aparatu iPhone'a, aby zeskanować etykietę i automatycznie dodać lek do istniejącej listy.

Apple może nawet zbadać potencjalne interakcje leków, które mogą powodować problemy. Aplikacja Zdrowie może ostrzegać o substancjach, które mogą negatywnie reagować z Twoimi lekami, takich jak alkohol.

Ale które urządzenia będą obsługiwać system watchOS 9 w momencie premiery i będą miały dostęp do tych i innych funkcji?

Jakie urządzenia są kompatybilne z systemem watchOS 9?

Apple powiedział, że watchOS 9 pojawi się „jesienią” (czytaj od września do listopada). Ta bezpłatna aktualizacja będzie dostępna na Apple Watch 4 i nowszych wersjach. W szczególności obejmuje to następujące smartwatche:

Musisz także sparować go ze zgodnym iPhonem z systemem iOS 16. Oznacza to, że będziesz potrzebować:

A co z osobami korzystającymi z zegarka Apple Watch 3 lub nowszego?

Jeśli nie korzystasz z zegarka Apple Watch 4 lub nowszego, przegapisz wszystkie aktualizacje dostarczane z watchOS 9, ale nie musi to oznaczać, że powinieneś go od razu wymienić.

Chociaż nie oferuje takiego samego wsparcia dla zdrowia i kondycji, Twój stary zegarek Apple Watch 3 będzie nadal działał tak dobrze, jak zawsze. Au fil du temps, vous constaterez peut-être que pewne problemy ze zgodnością apparaissent à Measure que watchOS 9 i iOS 16 s'intègrent plus étroitement (laissant derrière les systèmes d'exploitation plus anciens), mais en général, ra votre appareeil praca.

Warto jednak rozważyć kwestie bezpieczeństwa związane z używaniem starszych urządzeń. Hakerzy są bardziej skłonni do włamywania się do sprzętu i oprogramowania, które istnieją dłużej, ponieważ będą mieli większe doświadczenie w znajdowaniu luk w zabezpieczeniach.

Ci z was, którzy szukają teraz uaktualnienia, mogą chcieć sprawdzić najlepsze oferty Apple Watch, jakie moglibyśmy znaleźć. Najtańszą opcją jest prawdopodobnie Apple Watch SE. Możesz także zawrzeć umowę na odnowiony zegarek Apple Watch 4 lub nowszy, jeśli nie masz nic przeciwko ponownemu wykorzystaniu starej (ale nadal działającej) technologii innej osoby.

Udostępnij to