Kolejne spoilery dla czwartego sezonu Stranger Things.

Sezon 5 Stranger Things będzie zawierał krótsze odcinki niż jego poprzednik i cieszę się, że ostatni sezon serialu nie jest kolejnym długim.

Wypowiadając się w najnowszym odcinku podcastu Happy Sad Confused (otwiera się w nowej karcie), Duffer Brothers, współtwórcy Stranger Things, potwierdzili, że sezon 5 nie będzie tak długi, jak najnowszy wpis w hitowym programie Netflix ... .

„Jedynym powodem, dla którego nie spodziewamy się, że (*5*) będzie tak długo, jest to, że w tym sezonie, jeśli go obejrzysz, minęły prawie dwie godziny, zanim nasze dzieci naprawdę zostaną wciągnięte w nadprzyrodzoną tajemnicę” – wyjaśnił Matt Duffer. „Po raz pierwszy nie kończymy spraw na koniec [sezonu] 4. Więc to się zmieni, nie wiem, czy ruszy o 100 mil na godzinę na początku sezonu 5, ale będzie poruszać się dość szybko."

To, drogi czytelniku, muzyka dla moich uszu. Podobał mi się czwarty sezon Stranger Things – w naszej recenzji powiedzieliśmy, że czwarty sezon był „triumfalnym, napędzanym horrorem powrotem” serialu. W większości długie odcinki sezonu 4 też mi nie przeszkadzały, ponieważ były niezbędne ze względu na wielowątkowe podejście i rozbudowany rozwój postaci, szczególnie dla nowicjuszy, takich jak Eddie Munson Joe Quinna (RIP, Marvelous Metalheads).

Mimo to cieszę się, że Stranger Things 5 ​​powraca do korzeni serialu z jego krótszymi odcinkami. Powodów jest kilka.

Czas ocalić Hawkinsa i świat. (Źródło zdjęcia: Netflix)

Po pierwsze, po spędzeniu całego sezonu 4 osobno, główna obsada serialu ponownie spotkała się w Hawkins. Jeśli fikcyjne miasto Indiana jest jedynym miejscem, w którym rozgrywa się sezon 5, nie będziemy musieli śledzić naszych bohaterów przez różne historie w wielu lokalizacjach. Bez niezliczonych narracji do naśladowania, długość odcinków sezonu 5 z pewnością ulegnie znacznemu skróceniu.

Podczas gdy sezon 5 powinien być ostatnim wpisem w głównym programie Stranger Things – bracia Duffer mają plany na spin-off lub dwa – Jedenaście i firma (i my przez proxy) naprawdę są na końcu gry. W piątym sezonie serialu odbędzie się ostateczna bitwa gangu Hawkins z Vecną i innymi upiornymi stworzeniami z Upside Down, więc jest mało prawdopodobne, abyśmy zobaczyli nowe wprowadzenie postaci lub dużo rozwoju postaci.

I to nie ma znaczenia, sezon 5 Stranger Things powinien być całkowicie skoncentrowany na bohaterach serii i ich walce z Upside Down. Chcemy, aby historie naszych bohaterów kończyły się wraz z finałem 5 sezonu w satysfakcjonujący sposób, bez wątków fabularnych zwisających po wyrzuceniu napisów końcowych.

Oczywiście piąty sezon Stranger Things musi odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań z sezonu 4 i później. Czy Max wciąż żyje? Gdzie poszła Vecna? Czym dokładnie jest Cień? W jaki sposób Upside Down stał się tak nudnym i ponurym wymiarem, mimo że był burzliwym pustkowiem, kiedy Henry Creel (aka Vecna) po raz pierwszy przybył do tego królestwa? Dlaczego Upside Down wydaje się utknąć w 1984 roku? Czy pojawi się liczba osiem, znana również jako Kali Prasad?

Ostatecznie jednak sezon 5 potrzebuje pełnego akcji wpisu, a mianowicie Drużyny Hawkins walczącej z Upside Down w celu uratowania świata, jednocześnie skupiając się na głównej grupie bohaterów, którą śledzimy od tamtej pory – Netflix. Spektakl zadebiutował w lipcu 2016 roku. Skup się na tej beztroskiej grupie, a Stranger Things 5 ​​nie będzie potrzebował odcinków dłuższych niż godzina. Wiesz, poza długim zakończeniem Władcy Pierścieni: Powrót króla, bracia Duffer już planują ostatni sezon serialu, zgodnie z ich dyskusją w podcaście Happy Sad Confused.

Max zaczyna lewitować w sezonie 4 Stranger Things, walcząc z Vecną o kontrolę nad jej umysłem i duszą.

Stranger Things 5 ​​musi odpowiedzieć na kilka fundamentalnych pytań, ale nie kosztem głównej narracji. (Źródło zdjęcia: Netflix)

Skupiając się na jednej lokalizacji i podążając za głównymi bohaterami Stranger Things, ogólna fabuła sezonu 5 będzie również bardziej zwarta i spójna niż sezony 2, 3 i 4. To utrzyma gang razem i zapewni, że będą ze sobą ściślej współpracować. . niż poprzednie. sezonów i pozwól, aby sezon 5 przywołał ton, estetykę i poczucie wspólnoty pierwszego sezonu serialu.

Tak, Stranger Things musiał ewoluować jako program telewizyjny, aby pozostać aktualnym i spełnić ambicje braci Duffer dotyczące historii, którą chcieli opowiedzieć. Dlatego przez sezony seriale stawały się coraz bardziej rozbudowane i kreatywne.

Ale nie bez powodu pierwszy sezon Stranger Things zajmuje szczególne miejsce w sercach fanów. To prawda, że ​​był to właściwy program wydany we właściwym czasie, ale jego potężne połączenie nostalgii za latami 80., oryginalnej historii i utalentowanej obsady (pamiętasz, jak dobrzy byli młodzi aktorzy w Stranger Things w 2016 roku?) pomogło mu stać się nocna sensacja. Wcale nie był ekstrawagancki, ale i tak stał się światowym fenomenem. Sezon 5 devrait suivre le plan de la premiere saison d'un récit à plus petite échelle, koncentrujący się na grupie ludzi opartych na alors, którzy walczą o uratowanie świata przed surnaturelle zagrożeniem i boucler la boucle de the Serie. W ten sposób ich epizodyczne czasy działania zostaną porównane z 45-55 minutowymi odcinkami z sezonu 1, a nie z dłuższymi ofertami z sezonu 4.

Oczywiście bracia Duffer mogliby zdecydować się na napisanie kolejnego superwymiarowego sezonu dla piątego i ostatniego wpisu serii, a trasa, którą obierają, zależy od historii, którą chcą opowiedzieć. Mimo to nie mogę przestać myśleć, że sezon z krótszymi odcinkami byłby odpowiednim i satysfakcjonującym sposobem na zakończenie głównej narracji serialu. Jeśli taki jest wybór Dufferów, nie usłyszą, jak narzekam.

Aby uzyskać więcej treści opartych na Stranger Things, zapoznaj się z naszym ostatecznym wyjaśnieniem dotyczącym 4 sezonu tomu 2. Możesz również dowiedzieć się, dlaczego ulubiona przez fanów postać może nie powrócić w sezonie 5.

Udostępnij to