Przygotujcie się na emocjonalne crescendo, fani Stranger Things: piąty i ostatni sezon serialu może zawierać śmierć wielu postaci.

Bracia Duffer, czyli twórcy Stranger Things, najwyraźniej potajemnie drażnili się z losami niektórych głównych aktorów z przebojowego serialu Netflix podczas gali rozdania nagród For Your Consideration (FYC) 13 listopada (według The Hollywood Reporter (otwiera się w a Nowa karta) ).

Podczas czatu w Los Angeles duet zasugerował, że sezon 5 Stranger Things będzie jak dotąd najbardziej śmiercionośnym wpisem. Biorąc pod uwagę podwyższony poziom tajemnicy otaczający ostatni sezon serialu, bracia Duffer nie ujawnili niczego konkretnego. Jednak treść ich odpowiedzi na jedno konkretne pytanie sugerowała, że ​​niektórzy z naszych ukochanych bohaterów nie dotrwają żywi do końca serialu Netflixa.

„Tak samo ważne jak zjawiska nadprzyrodzone, mamy teraz tak wiele postaci, że większość wciąż żyje” – powiedział Ross Duffer. A wykończenie tych łuków jest ważne. Wiele z tych postaci urosło od pierwszego sezonu, więc jest to balansowanie między daniem im czasu na dokończenie łuków postaci i wypracowaniem załamań, a ostatecznym ujawnieniem. ”

To właśnie ten wers „większość z tych, którzy jeszcze żyją” wskazuje na los niektórych postaci. Okej, więc może szukamy czegoś, co nie istnieje, ale po co robić rozróżnienie, jeśli nie ma tam nic do czytania?

Niektórzy z głównych aktorów Stranger Things widzą coś poza ekranem w tomie 1 sezonu 4

Z jakimi postaciami moglibyśmy się pożegnać w Stranger Things 5? (Źródło zdjęcia: Tina Rowden/Netflix)

Inne części odpowiedzi Duffersa również dostarczają wskazówek, że coś wielkiego wydarzy się w Stranger Things 5, nadając jeszcze większej wagi perspektywie, że zobaczymy wiele postaci umierających w ich ostatecznym pojedynku z Vecną, Łupieżcą Umysłów i Do góry nogami.

„Myślę, że to, co próbujemy zrobić, to wrócić trochę do początku w tonie [sezon] pierwszego, ale pod względem skali jest to bardziej zgodne z tym, czym jest [sezon] czwarty” – kontynuował Ross Duffer. – Mam nadzieję, że wszystkiego po trochu.

„Doprowadziliśmy do płaczu naszych przywódców, co moim zdaniem było dobrym znakiem, że ci przywódcy płakali” — dodał Matt Duffer. „Jedyny raz, kiedy widziałem, jak płaczą, było na spotkaniach budżetowych”.

Stranger Things sezon 5 zapowiada się na elektryzujące zakończenie jednego z najlepszych programów Netflix wszechczasów. Niedawno scenarzyści serialu ujawnili tytuł otwierającego piąty sezon, The Crawl, i mamy cztery duże teorie na temat tego, co oznacza tytuł Stranger Things 1, odcinek 5.

Tymczasem bracia Duffer wcześniej stwierdzili, że sezon 5 Stranger Things będzie miał krótsze odcinki niż sezon czwarty, co powinno sprawić, że sezon piąty będzie znacznie łatwiejszy do oglądania niż jego poprzednik. Jeśli przegapiłeś naszą relację Stranger Things 4, przeczytaj naszą wolną od spoilerów recenzję Stranger Things sezonu 4 lub sprawdź nasz artykuł wyjaśniający finał Stranger Things sezonu 4.

Stranger Things 5 ​​nie ma daty premiery, ale zdjęcia rozpoczną się w 2023 roku. The Crawl to jedyny odcinek, który został do tej pory napisany – Dufferowie ujawnili to podczas konferencji FYC – więc nie spodziewaj się wiadomości o oficjalnym data premiery rozpoczęcie produkcji od dłuższego czasu.

(*5*) Analiza: Nadszedł czas, aby zabić swoją miłość, Netflix

Max siedzi przed grobem Billy'ego w ciągu dnia w sezonie Stranger Things 4

Los Sadie jest już w powietrzu na początku sezonu 5. (Zdjęcie: Netflxi)

Oprócz śmierci Barbary Holland, Boba Newby'ego i Eddiego Munsona, odpowiednio w sezonach 1, 2 i 4, Stranger Things miał problem z zabiciem ulubionych postaci fanów. Albo którykolwiek z głównych aktorów w ogóle.

To trudny problem, z którym fani serialu i niektórzy z jego obsady borykają się od jakiegoś czasu. To prawda, że ​​wiele było ironicznych, zwłaszcza ze strony obsady, patrzymy na ciebie, Millie Bobby Brown, ale jest to wartościowa debata, która zyskała na znaczeniu dopiero w ostatnich sezonach.

Z przyjemnością obserwowaliśmy, jak te postacie ewoluują przez cztery sezony, ale jeśli Stranger Things 5 ​​ma mieć ogromny wpływ emocjonalny, jakiego potrzebuje, ostatni sezon serialu musi zabić niektórych z ich ulubieńców.

Nie ma znaczenia, czy to Brown’s Eleven, chociaż ostatnio powiedział, że nie chce, aby Eleven umarła w 5. sezonie Stranger Things, czy ktoś inny. Na przykład Max Sadie Sink wydaje się bardziej prawdopodobny, aby umrzeć w tym momencie, z postacią w śpiączce na początku piątego sezonu. Chociaż Sink nie wie, jaki jest los Maxa, gdy zmierzamy do Stranger Things 5.

Bez względu na to, które postacie prawdopodobnie zginą, bracia Duffer muszą zagryźć zęby i zobowiązać się do zabicia niektórych z nich. Mamy nadzieję, że tak jest, ale po zbyt wielu fałszywych występach postaci (doktor Brenner i Jim Hopper są najbardziej oczywistymi), Stranger Things 5 ​​powinien być końcem dla niektórych z naszych ulubionych bohaterów z Hawkins. .

Aby uzyskać więcej treści opartych na Stranger Things, zapoznaj się z naszymi przemyśleniami na temat pięciu pomysłów na nadchodzące projekty spin-off Stranger Things. Możesz także obejrzeć dowolny z tych pięciu przerażających programów science fiction, czekając na przybycie Stranger Things 5.

Dzisiejsze najlepsze oferty Netflix

Netflix

Udostępnij to