Ogłoszono datę premiery Strange World na Disney Plus, niecały miesiąc po wejściu do kin.

Po zbombardowaniu światowych kas, najnowszy film animowany Disneya pojawi się w Disney Plus na czas Bożego Narodzenia (lub okresu świątecznego, jeśli nie świętujesz tego świątecznego wydarzenia). W komunikacie prasowym Disney ujawnił, że Strange World pojawi się na jego platformie streamingowej w piątek, 23 grudnia, dokładnie miesiąc po premierze w kinach na całym świecie.

W przypadku filmu, który ma zapoczątkować obchody stulecia Disneya – legendarne studio obchodzi 100 urodziny w 2023 roku – wcześniejsze niż oczekiwano wydanie Strange World Disney Plus będzie ciosem dla firmy rozrywkowej. W końcu został wydany w weekend Święta Dziękczynienia, który jest tradycyjnie jednym z najbardziej ruchliwych teatralnych okresów roku w Stanach Zjednoczonych. Podobnie jego gwiazdorska obsada, w skład której wchodzą Jake Gyllenhaal, Dennis Quaid i Lucy Liu, powinna przyciągnąć ludzi do obejrzenia Strange World na dużym ekranie.

A jednak, przy budżecie produkcyjnym wynoszącym od 135 do 180 milionów euro, Strange World zarobił zaledwie 53,5 miliona euro od czasu premiery kinowej. Co poszło nie tak?

Dlaczego Strange World poniósł porażkę w kasie? (Źródło zdjęcia: Walt Disney Animation Studios)

Po pierwsze, Strange World nie był wystarczająco skomercjalizowany, aby przyciągnąć widzów, cóż, idź to sprawdzić.

Weź mnie na przykład. Jako ktoś, kto obszernie zajmuje się przemysłem rozrywkowym, wiedziałem, że Strange World zostanie wydany 23 listopada. Disney zaprosił mnie również na wydarzenie zapowiadające Strange World, podczas którego ja (i inni uczestnicy) oglądaliśmy zabawne, kolorowe, pełne akcji sceny. Pełne fragmenty filmu animowanego. Później tego samego dnia przeprowadziłem wywiad z Royem Conli, jednym z producentów Strange World i kimś, kto pracował w Walt Disney Animation Studios przez prawie 30 lat, aby dowiedzieć się, w jaki sposób śmiały Strange World słusznie honoruje 100-letnią spuściznę Disneya jako wiodącego na świecie badanie

Jak na razie dobrze, prawda? Nie do końca. To wydarzenie zapowiadające miało miejsce we wrześniu, dwa miesiące przed pojawieniem się Strange World. W ciągu ośmiu tygodni, które upłynęły od spotkania prasowego do premiery filmu, widziałem niewiele materiałów promocyjnych Strange World. Wszędzie.

W Wielkiej Brytanii (gdzie mieszkam) widziałem reklamę Strange World in the wild, która znajdowała się na boku piętrowego autobusu. W Internecie nie było dużo lepiej. W miesiącu poprzedzającym premierę widziałem cztery filmy promocyjne na kanale YouTube Walt Disney Animation Studios, a także cztery lub pięć tweetów z konta Disney Animation na Twitterze. W przypadku jednego z niewielu filmów innych niż Marvel, które Disney ma wypuścić w 2022 roku, jest to znikoma ilość materiałów promocyjnych.

Ok, to było moje osobiste doświadczenie, może inni zauważyli większą kampanię marketingową niż ja. Inni potencjalni widzowie mogli zobaczyć nawet mniej niż ja, więc jak Disney może oczekiwać, że zobaczą go bardziej przypadkowi widzowie, jeśli nawet nie wiedzą, że istnieje? Co więcej, bez wystarczająco dużej publiczności, aby go zobaczyć i cieszyć się nim, Strange World nie był w stanie otrzymać na czas wsparcia z ustnych rekomendacji, które niezmiennie szkodziły jego dochodom ze sprzedaży biletów.

Ethan widzi tytułowy Strange World w filmie Disneya o tym samym tytule z 2022 roku

Strange World wygląda pięknie, ale nie przyciągnął wystarczającej liczby ludzi. (Źródło zdjęcia: Walt Disney Animation Studios)

Następnie jest konkurencja, z którą musiał zmierzyć się Strange World.

Niestety dla najnowszego filmu animowanego Disneya, jego premiera nastąpiła niecałe dwa tygodnie po Black Panther: Wakanda Forever. Najnowszy film o superbohaterach giganta filmowego Marvela był na szczycie box office przez pięć tygodni z rzędu (w każdym razie w momencie pisania tego tekstu). Filmy wydane obok lub po Wakanda Forever nie miały zatem szans na sukces, w tym Strange World.

Niektóre, jak Devotion z Jonathanem Majorsem w roli głównej, The Fabelmans, na wpół biograficzny film o Stevenie Spielbergu, oraz Glass Onion: A Knives Out Mystery, którego limitowana premiera kinowa odbyła się w weekend Święta Dziękczynienia, odniosły sukces. Jednak ich przychody bledną w porównaniu z filmem Marvel Phase 4. Jeśli mieli problemy z konkurowaniem, jaką naprawdę nadzieję miał Strange World?

Wraz z Avatar: The Way of Water, kolejnym z naszych wyczekiwanych nowych filmów na 2022 rok, który prawie na pewno zdominuje światowe box office, gdy zostanie otwarty 16 grudnia, Disney wykonał właściwy ruch, zmniejszając straty kinowe w Strange World. . .

Jakie są więc szanse, że Strange World poradzi sobie lepiej na streamerze Disneya i stanie się jednym z najlepszych filmów na Disney Plus? Nie są wysokie, ale to powinno zapewnić jednemu z najlepszych serwisów streamingowych na świecie mile widziany wzrost w okresie świątecznym.

Strange World nie przyciągnie widzów, tak jak Charm w 2021 roku. Po pierwsze, zaskakujący sukces Charm w Disney Plus był spowodowany wirusową piosenką We Don't Talk About Bruno, która wystartowała, szturmowała listy przebojów i pomogła Charm wygrać wiele gongów na obwód nagród 2022. Strange World nie jest animowanym musicalem, więc nie odniesie takiego samego bezprecedensowego sukcesu.

Rodzina Madrigal zbiera się przed swoim domem w Encanto

Urok był wielkim hitem na Disney Plus po przeciętnej premierze kinowej. (Źródło zdjęcia: Disney/Pixar)

Jednak jego premiera Disney Plus 23 grudnia powinna przyciągnąć rodziny i ogólnych fanów animacji do sprawdzenia. Tak, jest mnóstwo treści przesyłanych strumieniowo, które można nadrobić w okresie świątecznym. A w filmach takich jak Pinokio Guillermo del Toro Strange World walczy o uwagę publiczności w okresie świątecznym.

Jako prosty, przyjazny rodzinie zegarek pełen serca, humoru i prawdziwej reprezentacji LGBTQ +, Strange World może odnieść większy sukces na Disney Plus niż w kinach. Jeśli tak, może to zrekompensować rozczarowujące wpływy ze sprzedaży biletów.

W ten sam sposób może jednak przekonać Disneya, że ​​jego filmy animowane radzą sobie lepiej w serwisie streamingowym. Ponieważ inne filmy animowane należące do Disneya, takie jak Turning Red firmy Pixar, otrzymały już bezpośrednie premiery na Disney Plus w ciągu ostatnich 12 miesięcy, klapa kasowa Strange World może oznaczać kolejny wysoki punkt w trumnie dla wydanych filmów animowanych Disneya w kinach. filmy z fabułą.

I szczerze mówiąc, szkoda by było. Filmy animowane zasługują na to, by oglądać je na jak największym ekranie, tak samo jak ich przebojowe odpowiedniki. Strange World nie odniosło sukcesu z wielu powodów, ale jego porażka nie musi się odbyć kosztem innych. Sprawy potoczyły się źle dla Strange World, ale nie jest za późno, aby Disney naprawił swoje przyszłe oferty animowane.

Aby uzyskać więcej treści opartych na Disney Plus, przeczytaj nasz przewodnik po najlepszych programach na Disney Plus. Możesz też dowiedzieć się, czy warto subskrybować tę usługę, korzystając z naszej recenzji Disney Plus.

Najlepsze dzisiejsze oferty Disney+

Disney (otwiera się w nowej karcie)Disney + (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to