Stormgate, nowa strategia czasu rzeczywistego od Frost Giant Studios, miała swoją światową premierę podczas pokazu Summer Game Fest 2022.

Wiedzieliśmy już, że Frost Giant Studios, które tworzą byli twórcy Starcraft 2, Diablo 4 i Warcraft 3, pracowało nad „świetną grą strategiczną czasu rzeczywistego”, ale do tej pory nie znaliśmy nazwy ani tego, co szukaliśmy. oczekiwać od pierwszego projektu studia.

Pierwszy światowy zwiastun kinowy Stormgate dość dobrze ustawił scenę, pokazując archeologa, który znajduje tarczę w otoczeniu przypominającym lochy, zanim zostanie zaatakowany przez stworzenie przypominające demona. Na szczęście, zanim wyrządzą szkody, ratuje ją ktoś w mechu i konfrontuje się z demonem, po czym prowadzi naszego ukochanego archeologa w bezpieczne miejsce. Sprawdź zwiastun poniżej:

Po zwiastunie Tim Morten, dyrektor generalny Frost Giant Studios (oraz były kierownik produkcji i główny producent StarCraft 2), wyjaśnił nieco o grze.

Według Mortena same bramy burzowe są „portalami, które otwierają się podczas ogromnych burz słonecznych i uwalniają piekielnych nosicieli na przyszłą ziemię”. Chociaż nie ujawniono dokładnych szczegółów na temat tego, jak to się rozegra w strategii czasu rzeczywistego, Morten ujawnił, że gra opiera się na Unreal Engine 5 i jego pierwszych dwóch frakcjach: Human Resistance i Infernal Hosts. . W tym momencie niewiele wiemy o tych frakcjach, ale wiemy, że archeolog na scenie był częścią Ludzkiego Ruchu Oporu, podczas gdy demon był (zgadliście) jednym z piekielnych nosicieli. Nie ma jednak żadnych wieści o naszym mechanicznym wybawcy.

Ponadto Morten ujawnił, że Stormgate będzie miało różne tryby, w tym kampanię kooperacyjną, otwartą kooperację dla trzech graczy, konkurencyjny tryb wieloosobowy 3 na 3 oraz tryb rywalizacji 1 na 1.

Ponadto, chociaż Stormgate będzie darmowy, Merton zauważył, że nie będzie za niego opłacany i nie będzie zawierał NFTS.

Wersja beta Stormgate będzie dostępna w 2023 roku, ale podczas prezentacji nie ujawniono pełnej daty premiery.

Udostępnij to