Firma Valve podzieliła się nowymi informacjami na temat ulepszeń, jakie mają zostać wprowadzone w Steam Deck 2, w tym zwiększonej żywotności baterii, a ponadto wyraziła chęć stworzenia kontrolera Steam 2.

Valve nie ukrywało, że pojawi się kontynuacja Steam Deck – w rzeczywistości wiele iteracji przenośnego komputera do gier – i w wywiadzie dla The Verge (otwiera się w nowej karcie), projektanci Steam Deck, Lawrence Yang i Pierre- Loup Griffais zajął się niektórymi priorytetami dla Steam Deck 2.

Zapytani o główne problemy, które należy naprawić w kolejnym wcieleniu urządzenia podręcznego, obaj powiedzieli, że chodzi o dłuższą żywotność baterii i lepszą wydajność ekranu.

A co z wyższą wydajnością i płynniejszą liczbą klatek na sekundę? Najwyraźniej tego nie ma w kartach, jak Griffais powiedział The Verge: „W tej chwili fakt, że wszystkie talie Steam mogą grać w te same gry, a naszym celem jest, aby użytkownicy zrozumieli, jakiego rodzaju poziomu wydajności można się spodziewać, gdy grasz i dla programistów, aby zrozumieli, do czego dążyć… samo posiadanie tej specyfikacji ma dużą wartość.

Dodał: „Myślę, że zdecydujemy się utrzymać poziom wydajności nieco dłużej i zmieniać poziom wydajności tylko wtedy, gdy nastąpi znaczny wzrost”.

Jak wspomnieliśmy na początku, pojawił się temat kontynuacji Steam Controllera, a Yang odpowiedział: „Tak, chcemy, żeby tak się stało. To tylko kwestia tego, jak i kiedy.

Będą więc kontynuacje obu tych elementów sprzętu, chociaż Valve wyraźnie koncentruje się na Steam Deck 2, ale Steam Controller 2 prawdopodobnie będzie czymś, co zostanie zbadane, zauważa Yang.

Pracownicy Valve pomagają również w szeroko zakrojonych wysiłkach firmy, aby gry działały poprawnie na platformie Steam Deck i naprawiały problemy, takie jak naprawianie zacinania się w Elden Ring. Valve najwyraźniej spędziło około sześciu miesięcy na wydaniu Halo Infinite, w tym na implementacji nowych funkcji Vulkan, aby gra była kompatybilna; naprawdę imponujące długości.

Wysiłki mające na celu zapewnienie kompatybilności gier z systemami anty-cheatowymi na urządzeniach przenośnych to kolejny obszar, na którym się koncentrujemy, a inżynierowie zauważyli Halo: The Master Chief Collection i Fall Guys jako przykłady gier, nad którymi aktywnie pracujemy i które powinny być dostępne w Pokład (w końcu).

(*2*)Recenzja: Wzmocnienie baterii z pewnością bardzo by pomogło

Jeśli chodzi o Steam Deck 2, żywotność baterii jest oczywistym celem, do którego należy dążyć. Oczywiście każdy laptop dosłownie żyje i umiera z powodu żywotności baterii, co może być szczególnie problematyczne w przypadku wymagających gier. Dlatego uzyskanie dodatkowego przyzwoitego życia będzie dużym krokiem naprzód. Oczywiście lepszy ekran to kolejny oczywisty cel, który będzie miał duże znaczenie dla ogólnych wrażeń z gier przenośnych.

Ciekawe jest to, że wzrost wydajności najwyraźniej nie występuje w Steam Deck 2, chociaż jest to coś, co wydarzy się w przyszłych iteracjach. Tak czy inaczej, choć kuszące może być wyobrażenie sobie, że mniejsze niż oczekiwano wgniecenie w kontynuacji może oznaczać, że Steam Deck 2 jest bliżej niż oczekiwano, prawdopodobnie tak nie jest. Prawdopodobnie jest jeszcze długa droga, aby dać kupującym Steam Deck wystarczającą swobodę, aby mogli czerpać korzyści z ich zakupów (i nie zapominaj, że Valve walczyło o zaopatrzenie wszystkich tych ludzi, tak jak to miało miejsce).

Komentarz na temat pracy nad nowymi funkcjami Vulkan dla Halo Infinite jest również bardzo wnikliwy, a w innym miejscu wywiadu znajduje się jeszcze bardziej przekonujący fragment. Mianowicie, Valve „płaci bezpośrednio ponad 100 programistom open source” pracującym nad Protonem, Vulkanem, sterownikiem graficznym Mesa i nie tylko. poważne rzeczy

Jeśli chodzi o Steam Controller 2, ta perspektywa, jakkolwiek niejasna może się wydawać w tej wzmiance, została przyjęta przez niektórych z entuzjazmem, ponieważ z pewnością są fani oryginalnego kontrolera, a jednocześnie zadają pytania o to, cóż Po co się męczyć? Biorąc pod uwagę, że oryginał był w puszkach, a kilka resztek zostało wysłanych około 2019 roku. Będziemy musieli mieć oczy szeroko otwarte, aby uzyskać więcej wiadomości na ten temat, ponieważ jesteśmy naprawdę zaintrygowani, aby zobaczyć, czy to naprawdę coś. Valve może pozwać.

Dzisiejsze najlepsze oferty laptopów do gier

Udostępnij to