Dzięki nowej współpracy małe firmy będą wkrótce mogły przyjmować płatności z aplikacji Apple Tap to Pay.

Platforma płatności cyfrowych Square współpracuje z Apple (otwiera się w nowej karcie), aby wprowadzić nową obsługę funkcji Tap to Pay na iPhone'ach. Ta funkcja zostanie przeniesiona do aplikacji Square of Sale, aby umożliwić „osobiste płatności zbliżeniowe”. Właściciele firm nie będą musieli polegać na urządzeniach towarzyszących Square, aby przyjmować płatności.

Możesz być bardziej zaznajomiony z Square, jeśli byłeś kiedyś w małej firmie i widziałeś iPhone'a lub iPada właściciela sklepu podłączonego do klucza sprzętowego. Te klucze są zwykle własnym czytnikiem kart Square (otwiera się w nowej karcie) i okazały się bardzo popularne wśród właścicieli firm.

W lutym 2022 r. Apple udostępnił aplikację Tap to Pay, aby umożliwić większej liczbie firm akceptowanie Apple Pay i innych rodzajów płatności zbliżeniowych. Niektórzy martwili się tą katastrofą dla Square i podobnych firm sprzętowych, ale tak się nie stało.

Apple powiedział, że będzie działać z platformami płatniczymi, aby każdy mógł korzystać z nowej aplikacji. Stripe był pierwszą platformą, która uzyskała to wsparcie, a następnie Shopify. Teraz Square dołącza do miksu, integrując obsługę płatności zbliżeniowych Apple ze swoim systemem transakcyjnym.

Nowa obsługa Tap to Pay nie ma oficjalnej daty premiery, poza tym, że zostanie wdrożona jeszcze w tym roku. Zapytaliśmy Block Inc., czy istnieją jakieś ograniczenia sprzętowe usługi, a przedstawiciel był w stanie potwierdzić, że do korzystania z aplikacji potrzebujesz urządzenia iPhone XS lub nowszego.

Square uruchamia program wczesnego dostępu (otwiera się w nowej karcie) dla sprzedawców, którzy chcieli wypróbować nową obsługę Dotknij, aby zapłacić. Wystarczy, że wpiszesz swoje dane i rodzaj prowadzonej działalności.

Analiza: poza sprzętem

Apple, dodając programową obsługę płatności, stawia interesujące pytanie o przyszły stan sprzętu transakcyjnego. Nie oznacza to, że Square i podobne platformy płatnicze zbankrutują lub że te czytniki kart znikną w najbliższym czasie.

Czytniki kart Square są nadal szeroko stosowane i prawdopodobnie będą przez jakiś czas. Ale przyszłość w dłuższej perspektywie jest mniej pewna. Badanie Juniper Research (otwiera się w nowej karcie) wskazuje, że płatności zbliżeniowe w aplikacji wyniosą w przyszłym roku 49 miliardów euro w transakcjach.

Coraz większe uzależnienie od oprogramowania do zarządzania transakcjami może zmienić sposób, w jaki ludzie prowadzą interesy. Kasy fiskalne mogą w pewnym momencie zniknąć. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie są najlepsze aplikacje do płatności zbliżeniowych, TechRadar ma listę najlepszych.

Udostępnij to