W Square Enix powstaje kolejny wpis z chaotycznej serii Just Cause z otwartym światem, co potwierdza zdawkowy komentarz prezesa wydawcy w niedawnym raporcie o zarobkach.(*5*)

Pozycja serii Just Cause była nieco niepewna po tym, jak Square Enix ogłosiło w zeszłym miesiącu, że sprzedało kilka swoich zachodnich studiów firmie Embracer Group, holdingu gier wideo. Obejmuje to duże marki, takie jak Tomb Raider, Deus Ex i Legacy of Kain, ale wydaje się, że Just Cause nie była jedną z nich.(*5*)

W ostatnim raporcie wyników finansowych (otwiera się w nowej zakładce) prezes Square Enix, Yosuke Matsuda, potwierdził status serii: „Franzyza Just Cause pozostanie naszą własnością intelektualną” – powiedział. „A obecnie pracujemy nad rozwojem nowego tytułu w serii” (dzięki, GameSpot (otwiera się w nowej zakładce)).(*5*)

Matsuda nie powiedział, czy tytuł będzie pełnym odcinkiem, ale wraz z premierą Just Cause 4 w 2018 roku prawdopodobnie trwają prace nad nowym sequelem. Deweloper serii Avalanche Studios prawdopodobnie również przejmie stery nad nadchodzącą grą Just Cause. Jak zauważa PCGamesN, studio prowadzi rekrutację na stanowiska w swojej nadchodzącej „awangardowej grze triple-A z otwartym światem”. (*5*)

(*5*)(Źródło zdjęcia: Square Enix)

Co dalej z Just Cause?

Just Cause przy każdym nowym wydaniu kieruje się prostą zasadą przewodnią: wykraczaj poza granice. Każdy wpis jest odważniejszy, większy i bardziej absurdalny niż poprzedni, ponieważ seria nadal bardziej skłania się ku wybuchowej, wysokooktanowej przemocy.(*5*)

Pierwsza gra wyrzeźbiła dla siebie niszę w gatunku otwartego świata, dając ci hak do zabawy. Drugi dodał spadochron, aby poprawić płynność ruchu, a trzeci dodał kombinezon ze skrzydłami, który pozwala płynnie szybować po mapie. Czwarta gra rozszerzyła swoje funkcje o odłączane dopalacze rakietowe i inne zabawki do zabawy, a także ekstremalne warunki pogodowe do nawigacji.(*5*)

Wszystko zakończyło się niesamowicie gorączkową walką i przemierzaniem, gdy ślizgasz się po tropikalnych wyspach, wystrzeliwując tornada i atakując pojazdy wroga w powietrzu. Ale poprzeczka jest również wysoka dla Just Cause 5: jakie inne sztuczki można dodać do podstawowej szalonej przemocy serii, aby zachować świeżość? Możliwości jest wiele, począwszy od bardziej środowiskowych mechanik walki po dodatkowe narzędzia do poruszania się. Zakres Just Cause 5 jest naprawdę bardzo szeroki. (*5*)

Nie jest to też jedyna gra Just Cause w fazie rozwoju. W zeszłym roku firma Square Enix ogłosiła Just Cause: Mobile, darmową strzelankę z perspektywy trzeciej osoby, która będzie zawierać zarówno elementy dla jednego gracza, jak i dla wielu graczy. Z tego, co do tej pory widzieliśmy, wygląda na to, że będziesz grał jako agent własnego pomysłu, współpracując z innymi graczami, aby siać spustoszenie pod auspicjami stałych bywalców serii Rico Rodrigueza i Anniki Svensson.(*5* )

Udostępnij to