Spotify pomaga gospodarzom domowym oczyścić dźwięk za pomocą nowego narzędzia do redukcji szumów tła w aplikacji do podcastów Anchor.

Ta funkcja nazywa się Audio Enhancement i ma postać nowego przycisku na ekranie nagrywania Anchor. Zgodnie z zapowiedzią (otwiera się w nowej karcie) wystarczy jak zwykle nagrać podcast, a podczas słuchania dźwięku nacisnąć przycisk, aby wyciszyć dźwięk w tle, co również wprowadzi Twój głos do dźwięku . Do przodu. Wzbogacanie dźwięku można włączać i wyłączać podczas odtwarzania, dzięki czemu można przełączać się i porównywać oba. Pomimo tego, co sugeruje podgląd wideo (otwiera się w nowej karcie), możesz użyć słuchawek z mikrofonem do nagrywania, jeśli nie chcesz trzymać telefonu przy twarzy.

Dobre – dla początkujących

W reklamie Spotify reklamuje Audio Enhancement jako „najcenniejsze narzędzie do edycji dźwięku” i możesz mieć dobrej jakości podcast, nawet jeśli nagrywasz w „głośnej kawiarni, w metrze lub z płaczącymi dziećmi w tle. ”. Sin embargo, le recomendamos que no guarde su studio de grabación en casa todavía.

Sami przetestowaliśmy tę funkcję i chociaż wycisza hałas otoczenia, nie jest to duży margines. Rozmowy i muzyka w tle są nadal wyraźnie słyszalne, chociaż większy nacisk kładziony jest na Twój głos. Co prawda telefon użyty w teście nie był urządzeniem z najwyższej półki. Jakość poprawy dźwięku może zależeć od typu używanego smartfona. Mimo to, jako narzędzie mobilne, jest doskonałym narzędziem dla hobbystów, którzy nie mają dużo sprzętu.

Zapytaliśmy Spotify, czy jakość telefonu wpływa na funkcjonalność. Ta historia zostanie zaktualizowana, jeśli skontaktujemy się z Tobą, ale jeśli chcesz wypróbować ją samodzielnie, jest ona już dostępna na iOS (otwiera się w nowej karcie) i Androidzie (otwiera się w nowej karcie) od Anchor.

Przyszłość Spotify

Spotify spędził ostatnie półtora roku na rozszerzaniu swojej oferty poza muzykę. Nie tak dawno temu długo oczekiwana obsługa audiobooków w końcu dotarła do użytkowników w Stanach Zjednoczonych, dając im dostęp do ponad 300 000 tytułów, a kolejne są w drodze. Podcasty wideo pojawiły się również w przypadku niektórych programów, ale nie jest jasne, czy ta funkcja zostanie rozszerzona, czy też spotka ten sam los, co Car Thing (otwiera się w nowej karcie).

To powiedziawszy, ludzie wciąż zadają to samo pytanie: gdzie jest dźwięk Hi-Res, który Spotify obiecał prawie dwa lata temu? Być może nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ ostatnie raporty ujawniły potencjalny najwyższy poziom Spotify, nazwany Spotify Platinum, który może pochodzić między innymi z Hi-Res Audio. Od tego czasu nie pojawiły się żadne nowe oficjalne informacje, ale wciąż niecierpliwie czekamy na oficjalne ujawnienie.

Jeśli chcesz zostać podcasterem, ale nie wiesz od czego zacząć, sprawdź listę najlepszych gospodarzy podcastów TechRadar. Umożliwiają one przechowywanie dużych plików multimedialnych do udostępniania i pobierania.

Udostępnij to