Spider-Man: rok pierwszy może zostać odwołany z powodu szerszych cięć animacji Marvela

Spider-Man: rok pierwszy może zostać odwołany z powodu szerszych cięć animacji Marvela

Podobno Spider-Man: Freshman Year może zostać anulowany z powodu szerszych środków cięcia kosztów w Marvel Studios.

Według kilku znawców branży, losy projektu Marvel Phase 5 nie zostały oficjalnie przesądzone. Jednak wszystko wskazuje na to, że animowany serial telewizyjny Spider-Man, niekanoniczny wpis w Marvel Cinematic Universe (MCU), zostanie anulowany, ponieważ Marvel i Disney ograniczają wydatki i zaczynają zwalniać pracowników.

Pierwsze oznaki, że sprawy nie układają się dobrze, pochodziły od osób pracujących nad Freshman Year, który ma pojawić się w 2024 roku w Disney Plus. 9 listopada dyrektorka pierwszego roku, Liza Singer, napisała na Twitterze, że od połowy grudnia aktywnie poszukuje pracy.

Normalnie nie uruchomiłoby to żadnych alarmów. Ale ponieważ Freshman Year nie ma zostać wydany (jeśli w ogóle) najwcześniej przez kolejne 13 miesięcy, prawdopodobnie jest jeszcze wiele do zrobienia w postprodukcji. Jeśli Singer opuści projekt teraz (w połowie listopada 2022 r.), gdy jest jeszcze wiele do zrobienia, nie wróży to dobrze przyszłości serii.

Dzień dobry wszystkim! Od połowy grudnia będę szukać możliwości reżyserowania i opowiadania historii! Proszę, pamiętaj o mnie! Jestem również otwarty na funkcje, akcje na żywo i gry! wolny strzelec, pełen etat itp.

Zobacz więcej

W następnych dniach inni kluczowi pracownicy pierwszego roku również ujawnili, że opuszczą Marvel Studios. Animatorka 2D i projektantka postaci Li Cree (otwiera się w nowej karcie) wraz z asystentem scenarzystą Danem Parkiem (otwiera się w nowej karcie) potwierdzili, że są rozczarowani, że ich czas w pierwszej klasie tak szybko się kończy. Tweety duetu są ściśle zgodne z oryginalnym tweetem Singera: Cree zostanie opublikowany 11 listopada, a Park 15 listopada.

Plotki o odwołaniu studiów wzrosły od czasu tweeta Parka. Nawiasem mówiąc, konto fanów Spider-Man Updates na Twitterze (otwiera się w nowej karcie), które nie jest wiarygodnym źródłem, zasugerowało, że słyszeli „złe wieści” o pierwszym roku, posuwając się nawet do sugestii, że „to było nie ma opóźnienia”. albo".

Przeciwstawiając się temu twierdzeniu, The Cosmic Circus (otwiera się w nowej karcie), znawca Marvela z dobrymi osiągnięciami, twierdził, że nie podjęto jeszcze żadnej decyzji w sprawie przyszłości pierwszego roku. Według ich źródeł animowany serial telewizyjny Spider-Man nadal będzie miał premierę w 2024 roku, ale pomysł całkowitego odwołania go „był dyskutowany”.

Najwyraźniej istnieje wiele niejasności co do przyszłości Spider-Mana: Freshman Year, czemu nie pomagają plotki i domysły krążące od znawców MCU. Jakkolwiek banalne może być stwierdzenie, nie ma dymu bez ognia. W tej chwili pierwszy rok ma kłopoty, po prostu nie wiemy, jak duże są naprawdę. Skontaktowaliśmy się z Marvel/Disney w celu uzyskania komentarza i zaktualizujemy ten artykuł, jeśli coś usłyszymy.

Spider-Man: Freshman Year to jeden z wielu realizowanych projektów telewizyjnych w Marvel Studios. Niektóre długo oczekiwane programy aktorskie, w tym Loki Season 2 i Secret Invasion, mają ukazać się w 2023 roku. Tylko dwie serie anime: What If…? Sezon 2 i X-Men 97 mają pojawić się w przyszłym roku, a raporty sugerują, że wylądują odpowiednio na początku i pod koniec 2023 roku.

Analiza: uwikłana w sieć działań ograniczających koszty

Uatu the Watcher wygląda na zaskoczonego w What If? odcinek 8

Co dalej z The Watcher i innymi animowanymi ofertami MCU? (Źródło zdjęcia: Marvel Studios/Disney)

Widoczne problemy Spider-Mana: Freshman Year to nie jedyne problemy, przed którymi stoi dział animacji Marvela.

Według znawcy branży, KC Walsha (otwiera się w nowej karcie), inne seriale anime MCU borykają się z problemami, zwolnienia już trwają, a showrunnerzy nie są pewni, co przyniesie przyszłość ich projektom. . Obecnie pierwszy rok, a co jeśli...? to jedyne oficjalnie ogłoszone programy Marvel Disney Plus. Gdyby inne produkcje były we wczesnej fazie rozwoju, można je było konserwować, zanim jeszcze ujrzałyby światło dzienne.

Jeśli te doniesienia są prawdziwe i naszym zdaniem należy je na razie traktować z dużym przymrużeniem oka, mówią one o szerszych problemach finansowych Marvela i Disneya. W rozmowie z pracownikami 9 listopada (według CNBC (otwiera się w nowej karcie)), dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek, potwierdził, że światowej sławy studio wprowadza natychmiastowe zamrożenie zatrudnienia. Chapek ujawnił również, że zwolnienia są prawdopodobne, mówiąc: „Podczas tego procesu oceny dokonamy przeglądu wszystkich opcji pracowniczych i operacyjnych, aby znaleźć oszczędności, i przewidujemy pewne redukcje zatrudnienia w ramach tego przeglądu”.

Ponieważ Marvel jest spółką zależną Disneya, bez wątpienia będą miały na nią wpływ środki cięcia kosztów jej spółki macierzystej. Na nieszczęście dla działu animacji Marvela prawdopodobnie odniesie największy finansowy sukces, z takimi programami jak Freshman Year i What If…? to nie jest technicznie kanon w MCU. W dalszej kolejności to właśnie ich najbardziej dotkną redukcje i rozwiązania kontraktów. Marvel nie będzie chciał wyciągnąć wtyczki z serialu akcji na żywo, w tym nadchodzącego restartu Daredevil TV, więc jego dział animacji przyjmie uderzenie.

Zbliżenie Daredevila zaglądającego mu przez ramię w odcinku 8 She-Hulk na Disney Plus

Samodzielny program telewizyjny Marvel Daredevil powinien być bezpieczny. (Źródło zdjęcia: Marvel Studios/Disney Plus)

Jeśli zespół animatorów Marvela poniesie ciężar różnych działów studia, będzie to kolejny cios dla branży animacji, która była zdewastowana przez cały 2022 rok. Na początku tego roku Netflix odwołał kilka programów z powodu ogromnych strat abonentów i rosnących kosztów, z ich dział animacji przegrywa.

W sierpniu i wrześniu oferty anime w HBO Max odniosły jeszcze większy sukces, ponieważ Warner Bros. Discovery usunął całe seriale animowane, takie jak Infinity Train, z poprzedniego katalogu streamera. Programy animowane w fazie rozwoju, w tym Batman: Caped Crusader, również zostały anulowane przez HBO w celu zaoszczędzenia pieniędzy i usprawnienia usługi. Ponadto tysiące pracowników Twittera zostało zwolnionych po kontrowersyjnym przejęciu Elona Muska (przeczytaj więcej na naszym blogu na żywo o chaosie ogarniającym Twittera), podczas gdy Amazon ma zwolnić do 10,000 XNUMX pracowników w najbliższej przyszłości.

Tak więc Marvel i Disney nie są jedynymi firmami, które zaostrzają portfele, ale będzie to niewielkie pocieszenie dla pracowników, którzy stracili lub stracą pracę. Dla tych dwóch potęg rozrywkowych Spider-Man: Freshman Year może być początkiem kryzysu finansowego i jest to złowieszczy znak dla każdego projektu MCU, personelu nad nim pracującego i fanów serii filmowej. świat.

Aby uzyskać więcej treści opartych na Marvelu, sprawdź, co jeszcze nie zostanie wydane w ramach planu MCU Phase 4 studia. Jeśli nie, przeczytaj, jak oglądać filmy Marvela w kolejności lub dowiedz się, które programy telewizyjne Marvela tworzą naszą listę najlepszych programów na Disney Plus.

Najlepsze dzisiejsze oferty Disney+

Disney (otwiera się w nowej karcie)Disney (otwiera się w nowej karcie)