Sony Xperia 1 IV to pod wieloma względami jeden z najbardziej ekscytujących telefonów 2022 roku, wyposażony w funkcje, których nie znajdziesz nigdzie indziej.

Ale jest to również telefon wadliwy i bardzo wysoka cena, więc na pewno są pewne zmiany, które chcielibyśmy zobaczyć w Sony Xperia 1 V i wymieniliśmy je poniżej.

Wcześniej zamieściliśmy szczegółowe informacje o tym, kiedy Sony Xperia 1 V może zostać uruchomiona, ile może kosztować oraz jakie może mieć specyfikacje i funkcje. Nie słyszeliśmy jeszcze zbyt wiele, ale w miarę mnożenia się przecieków i plotek z pewnością będziemy aktualizować ten artykuł.

Spis treści

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Kolejny flagowy telefon Sony
  • Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie w połowie 2023 roku
  • Ile to będzie kosztować? oczekuj bardzo wysokiej ceny

Sony Xperia 1 V: data premiery i cena

Sony nie było zbyt konsekwentne w swoich premierach serii Xperia 1, więc nie możemy być zbyt pewni, kiedy Sony Xperia 1 V wyląduje, zwłaszcza w przypadku braku plotek.

Dla porównania, Sony Xperia 1 IV została ogłoszona 11 maja 2022 roku, a następnie w sklepach w Wielkiej Brytanii 16 czerwca, ale Stany Zjednoczone nie dostaną jej do 1 września, a Australia nie dostanie jej wcale.

Zapowiedź Sony Xperia 1 III pojawiła się tylko nieco wcześniej niż rok wcześniej, w kwietniu 2021 roku, ale telefon trafił do sprzedaży dopiero w sierpniu. W przypadku poprzednich dwóch modeli zobaczyliśmy ogłoszenie w lutym, a datę sprzedaży w maju.

Czego więc możemy się z tego nauczyć? Sony Xperia 1 V ma zostać zapowiedziana w pierwszej połowie 2022 roku. Być może będzie to rok po Xperii 1 IV, ale to nie jest gwarantowane.

Rzeczywista data premiery jest jeszcze trudniejsza do odgadnięcia, ponieważ czasami po ogłoszeniu pojawia się duże opóźnienie, ale niektóre regiony mogą otrzymać ją w czerwcu lub w okolicach czerwca, a Australia prawdopodobnie w ogóle jej nie otrzyma.

Za tę cenę Sony Xperia 1 IV kosztuje w USA 1599 euro, co daje model z 512 GB pamięci. W Wielkiej Brytanii dostępna jest tylko wersja 256 GB i kosztuje 1,299.99 EUR.

Tak więc Sony Xperia 1 V mogłaby być wyceniona podobnie, ale nie mamy pewności. Miejmy nadzieję, że i tak nie będzie drożej, bo Xperia 1 IV to już jeden z najdroższych telefonów bez składania, jakie można kupić.

Sony Xperia 1 IV jest bardzo droga (Źródło zdjęcia: Future)

Sony Xperia 1V: nowości i przecieki

Nie ma jeszcze przecieków Sony Xperia 1V, ale istnieją dowody na to, że aparat może być głównym celem Sony.

Z jednej strony Sony zwykle kładzie duży nacisk na aparaty swoich flagowców, ale dodatkowo firma twierdzi, że do końca 2024 roku oczekuje, że jakość zdjęć ze smartfonów przewyższy tę z lustrzanek cyfrowych.

To sugeruje, że spodziewa się dużych ulepszeń aparatu w smartfonach w ciągu najbliższych kilku lat, a niektóre z nich będą prawdopodobnie widoczne w Sony Xperia 1 V.

Jednym z tych ulepszeń może być nowy czujnik, być może nowy 1-calowy czujnik, który zaprezentowała firma, który po raz pierwszy zostanie zastosowany w Xiaomi 12S Ultra.

Sony Xperia 1V: co chcemy zobaczyć

Jest kilka kluczowych rzeczy, które Sony może zrobić, aby Xperia 1 V była zauważalnie lepsza od Sony Xperia 1 IV. Obejmują one następujące.

1. Niższa cena

Sony Xperia 1 IV widziana z tyłu, w czyjejś dłoni

Sony Xperia 1 IV jest zbyt droga (Źródło zdjęcia: Future)

Sony Xperia 1 IV to telefon zaskakująco drogi, wyceniony nawet wyżej niż Samsung Galaxy S22 Ultra i iPhone 13 Pro Max.

Chociaż ma pewne specyfikacje i funkcje, których brakuje w telefonach Samsung i Apple, jest również pod pewnymi względami gorszy, a na pewno w tak wysokiej cenie, że prawdopodobnie nigdy nie będzie naprawdę popularnym telefonem.

W przypadku Sony Xperii 1 V chcemy więc zobaczyć niższą cenę. Oczywiście nadal będzie to niezwykle drogi telefon, ale jeśli Sony obniży cenę o kilkaset dolarów/funtów, może przenieść znacznie więcej jednostek.

2. Lepszy czujnik odcisków palców

Płacenie dużych pieniędzy nie gwarantuje dobrego czujnika odcisków palców, i tak jest w przypadku Sony Xperia 1 IV, która ma czujnik, który zawiódł więcej razy niż w naszej recenzji.

Co więcej, telefon nie ma nawet telefonu na wyświetlaczu - jest zamontowany z boku, co wydaje się nieco przestarzałe. Dlatego w przypadku Sony Xperii 1 V chcemy, aby czujnik odcisków palców był znacznie bardziej niezawodny, a najlepiej zintegrowany z wyświetlaczem.

3. Bardziej wyrafinowane oprogramowanie

Sony Xperia 1 IV z przodu, na dworze z drzewami w tle

Sony Xperia 1 IV miała więcej błędów, niż byśmy chcieli (Źródło zdjęcia: Future)

W naszej recenzji Xperia 1 IV stwierdziliśmy, że oprogramowanie nie było tak dopracowane, jak sprzęt, z awariami aplikacji, niefortunną ilością nadprogramów i, co gorsza, odtwarzanie wideo po prostu nie działało na niektórych nagraniach wideo. Aplikacje.

Oczywiście wszystko to można naprawić za pomocą aktualizacji, ale w przypadku Sony Xperia 1 V chcemy płynnej i bezproblemowej obsługi po wyjęciu z pudełka.

4. Szybsze ładowanie

Sony Xperia 1 IV obsługuje ładowanie do 30 W, co nie jest świetne; w rzeczywistości przewyższał Apple i większość telefonów Samsung, ale blednie w porównaniu z wieloma innymi telefonami, z których niektóre mogą teraz osiągać nawet 150 W.

W przypadku Sony Xperii 1V chcemy więc zwiększyć moc ładowania. Myślimy o co najmniej 60W, ale im więcej tym lepiej, więc możemy szybko przyspieszyć działanie telefonu.

5. Powiększenie na większą odległość

Jedną z głównych cech Sony Xperia 1 IV jest ciągły zoom optyczny, który pozwala na powiększenie od 3,5x do 5,2x. Nie jest to coś, co znajdziesz w innych telefonach, ale dzięki tak wymyślnej funkcji chcielibyśmy, aby Sony w pełni ją wykorzystało i zwiększyło poziom powiększenia do około 10x, tak jak Samsung Galaxy S22 Ultra.

Ten telefon oferuje 3-krotny lub 10-krotny zoom optyczny, ale jeśli Sony może zaoferować zoom optyczny w dowolnym miejscu w tym zakresie, Samsung – i każdy inny producent telefonów – zostanie pokonany na tym froncie.

Udostępnij to