Snowflake uruchamia się w jednym z języków programowania

Snowflake ogłosił plany wprowadzenia Pythona „na pierwszy plan” swojej platformy Data Cloud z aktualizacjami, które rozszerzają obsługę języka programowania.

Na dorocznej konferencji użytkowników, Snowflake Summit, firma zajmująca się bazami danych ogłosiła rozszerzenie swojej platformy programistycznej Snowpark, która zapewni użytkownikom łatwy dostęp do wielu pakietów i bibliotek Pythona o otwartym kodzie źródłowym.

Przechodząc od prywatnej wersji beta do publicznej wersji zapoznawczej, Snowpark for Python obiecuje „poprawić programowalność dla naukowców zajmujących się danymi, inżynierów danych i programistów aplikacji”, mówi Snowflake.

Snow Park dla Pythona

Snowflake po raz pierwszy zaprezentował Snowpark w styczniu 2021 roku, przed wprowadzeniem ogólnej dostępności usługi na początku tego roku. Zasadniczo celem było zapewnienie programistom łatwego i wydajnego sposobu programowania danych w wybranym przez nich języku.

„Naszym celem było wyeliminowanie nieefektywnych potoków danych oraz usprawnienie procesów i zadań, z których firmy mogłyby korzystać tylko po to, aby wszyscy byli na tej samej stronie (danych)” – powiedziała firma w momencie uruchomienia.

„Ostatecznie Snowpark umożliwia zespołom o różnych umiejętnościach współpracę i pracę nad tymi samymi danymi, szybsze i łatwiejsze przetwarzanie danych oraz zapewnienie najwyższego priorytetu bezpieczeństwu i zarządzaniu danymi”.

Sandbox Snowpark, gdy został wydany po raz pierwszy, obsługiwał tylko Javę i Scala, ale najnowsza aktualizacja wysuwa na pierwszy plan kolejny z najpopularniejszych języków programowania na świecie.

Aby zakończyć wypuszczanie Snowparku dla Pythona, Snowflake podniósł również wiele powiązanych aktualizacji, które są w fazie rozwoju. Obejmują one natywną integrację z Streamlit i innymi udogodnieniami zaprojektowanymi w celu wspierania rozwoju i wdrażania produktów uczenia maszynowego napisanych w Pythonie.

Oddzielnie firma ogłosiła prywatną wersję zapoznawczą nowej usługi, która umożliwi klientom dostęp do danych przechowywanych na lokalnych serwerach z poziomu ekosystemu Snowflake, dając organizacjom korzyści z platformy opartej na chmurze bez kłopotów z danymi. migracja.

„Inwestujemy w Python, aby jeszcze bardziej ułatwić naukowcom danych, inżynierom danych i programistom aplikacji budowanie w chmurze danych bez uszczerbku dla zarządzania” — powiedział Christian Kleinerman, starszy wiceprezes ds. produktów w firmie Snowflake.

„Nasze najnowsze innowacje zwiększają wartość ekosystemów opartych na danych naszych klientów, zapewniając im większy dostęp do danych i nowe waty, które mogą rosnąć wraz ze Snowflake. [Te możliwości] zmieniają sposób, w jaki zespoły doświadczają, iterują i współpracują z danymi w celu tworzenia wartości”.

Zrzeczenie się: Nasze loty i zakwaterowanie na Snowflake Summit 2022 zostały sfinansowane przez Snowflake, ale organizacja nie miała kontroli redakcyjnej nad treścią tego artykułu.

Udostępnij to