Snowflake ogłosił rozszerzenie, które przekształci platformę Data Cloud w rynek aplikacji korporacyjnych intensywnie korzystających z danych.

Na Snowflake Summit 2022 firma zajmująca się bazami danych zaprezentowała nową platformę aplikacji natywnych, dzięki której programiści mogą tworzyć aplikacje działające natywnie w chmurze danych i sprzedawane innym członkom ekosystemu za pośrednictwem Snowflake Marketplace.

W podsumowaniu poprzedzającym wydarzenie, w którym uczestniczył TechRadar Pro, Snowflake wskazał podobieństwa między swoim nowym rynkiem a sklepami z aplikacjami mobilnymi prowadzonymi przez Apple i Google.

Biznesowy sklep z aplikacjami

Firma określiła decyzję o wprowadzeniu aplikacji innych firm na Snowflake Marketplace jako „ważny krok” na drodze do stworzenia kompletnego ekosystemu dla aplikacji danych korporacyjnych.

W tym nowym scenariuszu propozycja wartości Snowflake wykracza poza jakość jej własnych usług i obejmuje innowacje znalezione gdzie indziej w sieci firmy liczącej 6300 klientów. Zmiana prawdopodobnie wygeneruje również nowe źródło przychodów w postaci opłat za platformę naliczanych procentowo od każdej sprzedaży rynkowej (TechRadar Pro czeka na potwierdzenie tego).

Według Snowflake ekspansja rynkowa przyniesie korzyści klientom po obu stronach równania, jednocześnie ułatwiając tworzenie i zarabianie na aplikacjach zbudowanych dla chmury danych oraz zapewniając łatwy sposób na identyfikację i wykorzystanie gotowych narzędzi.

Osobno firma pochwaliła się korzyściami związanymi z cyberbezpieczeństwem i zarządzaniem wynikającymi z używania aplikacji bezpośrednio z instancji Snowflake oraz eliminacją potrzeby przenoszenia danych do i z aplikacji Snowflake.

Do tej pory firmy takie jak Capital One, LiveRamp i Informatica wykorzystywały nową natywną strukturę aplikacji do tworzenia aplikacji do zastosowań obejmujących zarządzanie kosztami w chmurze, rozpoznawanie tożsamości i integrację danych.

„Aplikacje są częścią DNA Snowflake od pierwszego dnia” — powiedział Chris Child, starszy dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Snowflake. „Natywna struktura aplikacji Snowflake zapewnia każdemu klientowi bezproblemowy sposób tworzenia, dostarczania i korzystania z aplikacji natywnie w chmurze danych”.

Zrzeczenie się: Nasze loty i zakwaterowanie na Snowflake Summit 2022 zostały sfinansowane przez Snowflake, ale organizacja nie miała kontroli redakcyjnej nad treścią tego artykułu.

Udostępnij to