Funkcja czatu audio Huddles firmy Slack, popularny sposób na rozpoczęcie swobodnych rozmów od czasu jej premiery w zeszłym roku, odnotowała najszybsze przyjęcie dowolnej funkcji Slack do tej pory, jak twierdzi firma, z milionami użytkowników każdego tygodnia. A na konferencji Frontiers w tym tygodniu Slack ogłosił plany rozszerzenia funkcji połączeń grupowych o opcjonalne udostępnianie wideo i ekranu.

„Zachowasz natychmiastowe, lekkie wrażenia dźwiękowe, które masz dzisiaj, ale możesz stopniowo rozszerzać zasięg dowolnej grupy, w której się znajdujesz”, powiedział Rob Seaman, starszy wiceprezes ds. produktów Slack, dodając ten dźwięk. pozostanie opcją domyślną podczas rozpoczynania połączenia grupowego.

Krótko mówiąc, Slack Huddles pozwala użytkownikom rozpocząć spotkanie audio z kolegami na czacie kanału lub w bezpośrednich wiadomościach, klikając ikonę „słuchawek” na lewym pasku bocznym. Chociaż może to wystarczyć w przypadku niektórych rozmów, nowa funkcja Czatu, wprowadzona jesienią tego roku, dodaje użytkownikom możliwość przełączenia się na rozmowę wideo nawet z 50 osobami naraz. Możliwe będzie również wydzielenie strumienia wideo w osobnym oknie, aby ułatwić wielozadaniowość lub wysyłanie wiadomości podczas rozmowy.

Nadchodząca opcja współdzielenia ekranu umożliwi dwóm uczestnikom jednoczesne transmitowanie swoich pulpitów podczas rozmowy grupowej. Seaman uważa, że ​​grupowe udostępnianie ekranu jest przydatne dla zespołów ds. produktów, które spotykają się krótko za pośrednictwem wideo, aby skonsultować różne wersje projektu lub dla pracowników sprzedaży, aby szybko porównać stare i nowe propozycje kontraktów.

Uso compartido de pantalla de Slack Huddles Miękki

Slack Huddles pozwoli użytkownikom udostępniać ekrany innym uczestnikom.

Slack dodaje również trwały wątek wiadomości po prawej stronie ekranu spotkania, który umożliwia użytkownikom udostępnianie plików i łączy podczas spotkania. Wszystkie wiadomości i interakcje są automatycznie publikowane i zapisywane na kanale Slack lub ekranie DM, z którego rozpoczęto czat w celu późniejszego dostępu.

Podobnie jak w przypadku spotkań audio, udostępnianie wideo i ekranu będzie dostępne za pośrednictwem Slack Connect, co oznacza, że ​​będziesz także mógł rozpoczynać rozmowy wideo i udostępniać ekrany klientom i innym współpracownikom zewnętrznym, którzy również korzystają ze Slack.

Po dwóch latach pracy zdalnej firmy mogą nie cierpieć z powodu braku opcji udostępniania wideo i ekranu. Slack ma już własne natywne możliwości, a także mnóstwo opcji innych firm (jest to również obszar zainteresowania konkurencyjnego Microsoftu, który niedawno ogłosił plany integracji interaktywnych aplikacji z udostępnianiem ekranu Teams).

Dostęp do tych funkcji w Slack Huddles obniża barierę dla bardziej swobodnych rozmów, które nie wymagają długiej rozmowy wideo, powiedział Seaman.

„Nie musisz się martwić przeglądaniem kalendarzy i znalezieniem miejsca z kilkudniowym wyprzedzeniem lub 30-minutowym spotkaniem, które wydaje się, że faktycznie musi trwać 30 minut” – powiedział. Z drugiej strony średnia długość spotkania to 10 minut. „Więc to 20 minut, które najwyraźniej oszczędzasz, w przeciwieństwie do 30-minutowego zaplanowanego spotkania”.

„Ludzie korzystają z aplikacji społecznościowych, które coraz intensywniej wykorzystują dźwięk i obraz” – powiedział Wayne Kurtzman, dyrektor ds. badań w IDC. spotkania [mamy] w prawdziwym życiu.”

Ogólna dostępność GovSlack została również ogłoszona przed wydarzeniem Slack's Frontiers w tym tygodniu. Slack wprowadził GovSlack we wrześniu ubiegłego roku; umożliwia organizacjom sektora publicznego korzystającym z planu Enterprise Grid firmy Slack spełnienie najbardziej rygorystycznych wymogów zgodności rządowej podczas korzystania z narzędzia do współpracy. GovSlack działa na oddzielnej instancji w centrach danych hostowanych przez Amazon Web Service firmy Slack, w szczególności w chmurze AWS GovCloud (USA).

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to