OpiekaczTo jedna z głównych rzeczy, o których rozmawiamy prawie co tydzień. Większość ludzi, którzy kupią odpieniacz, w pewnym momencie zadzwoni do nas i powie, że jest „zepsuty”, ponieważ wytwarza dużo piany i jedzie wszędzie. Zwykle nie jest to zepsuty skimmer. Kiedy odpieniacz białek to robi, dzieje się tak z powodu lepkości wody. Dopóki woda nie powróci do bardziej akceptowalnego stanu, skimmer będzie kontynuował zbieranie i niezwykle szybko napełniał miskę zbiorczą. Jeśli twój odpieniacz zaczyna ponownie produkować i jest to ustalony zbiornik i odpieniacz, to prawdopodobnie dlatego, że coś obcego dostało się do zbiornika. Jeśli to dlatego, że zbiornik jest nowy, kilka prostych podmian wody może rozwiązać problem. Ponownie postępuj zgodnie z wszelkimi radami na własne ryzyko, ale generalnie 2-3 15% podmiany wody zmniejszy lepkość i przywróci odpieniacz do normy. Uważaj, aby nie robić zbyt wielu podmian wody, w przeciwnym razie możesz zacząć zbiornik od nowego cyklu.

Czy masz zbiornik ze słoną wodą i masz problem z białkiem? Utrzymanie doskonałej jakości akwarium nigdy nie było łatwiejsze. Aqua One ProSkim Protein Skimmers są przeznaczone do łatwego i skutecznego usuwania resztek organicznych z wody w akwarium. Koło igiełkowe zwiększa powierzchnię styku, maksymalizując wydajność podczas tworzenia dużej ilości pęcherzyków wody. Proste i precyzyjne sterowanie pozwala szybko i łatwo dostosować moc wyjściową. Czy musisz usunąć substancje organiczne ze swojego zbiornika? Ale nie wiesz, jakie rozwiązanie byłoby właściwe? Odpieniacz białek Aqua One G216 to niezawodne urządzenie, które pozwala filtrować szkodliwą materię organiczną przez bąbelki. Odpieniacz Aqua One pomoże również schłodzić wodę podczas jej napowietrzania, tworząc lepsze środowisko dla mieszkańców akwarium. Wszystko to bez żadnej pracy ani regulacji z Twojej strony, dzięki czemu masz więcej czasu na cieszenie się swoim wodnym dziełem.

Do tej pory bardzo lubiłem Skimmera, obsługa klienta jest niesamowita, a wszyscy, z którymi rozmawiałem, byli bardzo pomocni. Jeśli nie znają odpowiedzi na moje pytanie, poświęcają czas na jej znalezienie i dzwonią do mnie. Świadomość, że mogę zadzwonić i porozmawiać bezpośrednio z człowiekiem za każdym razem, gdy dzwonię lub wysyłam e-mail, jest bardzo pocieszająca. Skimmer doskonale pasuje do przemysłu basenowego i pomógł nam znacznie wydajniej zarządzać naszymi technikami sprzątającymi. Mogę szybko zobaczyć, gdzie każdy jest w ciągu dnia i dokładnie wiedzieć, co dzieje się w każdej grupie w ciągu sekundy. Ich harmonogram techników naprawczych nie jest jeszcze świetny, ale mam nadzieję, że wkrótce pojawi się ich nowa aktualizacja oprogramowania. Chciałbym mieć kalendarz, aby zobaczyć, ile prac naprawczych odbywa się w ciągu dnia, a nie tylko listę prac, w ten sposób bardzo trudno jest skutecznie planować. Salesforce okazał się zbyt solidny dla naszej małej rodzinnej firmy. SimPRO był świetny, ale skończyło się na tym, że miał tak wiele nor, że trzeba było zejść, aby uzyskać dostęp do niektórych rzeczy, i po prostu nie był łatwy w użyciu. Są również droższe niż Skimmer, więc oszczędzamy więcej, ale SimPRO oferuje dziś o wiele więcej niż Skimmer.

Nadmiar piany lub mokrej piany można skorygować, regulując odpieniacz białek. Każda marka skimmera jest nieco inna, więc najpierw przeczytaj instrukcję. Upewnij się, że skonfigurowałeś go poprawnie. Pierwszym krokiem byłoby podniesienie wysokości naczynia zbiorczego skimmera. Podniesienie kubka umożliwia odpływ nadmiaru wody z pianki. Mokra piana traci swoją sztywność i opada z powrotem do odpieniacza białek. W miarę wzrostu piana stanie się bardziej puszysta i sucha. Poszukaj mniej suchej piany, gdy wznosi się do filiżanki. Przyjrzyj się również zaworowi regulacji powietrza. Zbyt duża ilość powietrza może czasami przepchnąć mokrą pianę przez korpus odpieniacza do kubka. Obniż nieco powietrze i obserwuj pianę przez około 15 minut. Dokonuj regulacji powoli, aż skimmer będzie działał tak, jak powinien. Każde akwarium jest inne. Nie ma jednego ustawienia ani regulacji, które będą działać na wszystkich zbiornikach. Nie bój się eksperymentować z ustawieniami. Podłączenie wszystkiego może zająć kilka dni.

Skimmer to najlepsza aplikacja do obsługi basenów na świecie, zawierająca wszystko, czego potrzebujesz do prowadzenia działalności związanej z obsługą basenów, wszystko w jednej aplikacji. Teraz możesz w końcu porzucić ten stary papierowy system i prowadzić swoją firmę z solidnym oprogramowaniem do obsługi basenów! Śledź wszystkich swoich klientów, z których każdy może mieć wiele lokalizacji i zbiorników wodnych. Zawsze miej aktualne informacje kontaktowe, gdziekolwiek jesteś. Wszystko, czego potrzebujesz, aby dostosować i zoptymalizować trasy, a także śledzić wszystkie dane dotyczące przestojów. Z łatwością przenoś przystanki na inny dzień lub z jednej technologii do drugiej. Automatycznie wysyłaj klientom e-mailem piękne raporty serwisowe po zakończeniu każdego postoju na trasie. Dołącz zdjęcia z odczytami chemicznymi i dawkami. Z łatwością zarządzaj naprawami, zgłoszeniami serwisowymi, a nawet powtarzającymi się czynnościami, takimi jak czyszczenie filtrów. Prześlij klientom e-mailem piękny raport z maksymalnie 5 zdjęciami i podpisami pokazującymi, jak dobrze dbasz o ich basen. Potrzebujesz kawałek? Umieść go na wbudowanej liście zakupów i śledź każdy krok na drodze, od zakupu, przez instalację, aż po rozliczenie z klientem. Zrobiłeś robotę, teraz ci za to płacą. Skimmer ułatwia przeglądanie całej pracy wykonanej dla każdego klienta w dowolnym okresie, ułatwiając rozliczanie. Łatwo przeglądaj pełną historię konserwacji basenu. Kodowanie kolorami wskazuje, kiedy chemia puli była poza zakresem. Szybko znajdź, kiedy części zostały zainstalowane. Skimmer automatycznie synchronizuje się z chmurą, więc wszystkie Twoje dane są bezpieczne, a każda technologia ma najbardziej aktualne informacje. Zobacz swoją trasę na mapie wraz z odległością i czasem podróży. Przeciągnij i upuść przystanki na trasie, aby stworzyć idealną trasę i zapisać ją do wykorzystania w przyszłości. Na pierwszy rzut oka wiesz, gdzie jest każdy technik, kiedy zaczął i kiedy skończy dzień. Wystarczy jedno dotknięcie, aby wyświetlić szczegóły planu podróży i postojów z całego dnia, dzięki czemu możesz zarządzać swoją firmą i rozwijać ją, mając więcej informacji niż kiedykolwiek wcześniej. Czy uważasz, że nic nie może być tak szybkie, jak wpisywanie wartości? Pomyśl jeszcze raz! Skimmer to najszybszy sposób na wprowadzenie wszystkich odczytów i dawek. Dzięki Skimmer zawsze będziesz mieć najbardziej aktualne informacje o swoich klientach. I wszyscy jego technicy też. Czy kiedykolwiek zapomniałeś kupić część? Gdzie go zainstalować? Lub nawet pobierać za to opłatę? Tak, wszyscy tam byliśmy. Dlatego Skimmer śledzi część od czasu, gdy jest potrzebna, do czasu wystawienia faktury. Więc nic nigdy nie jest zapomniane. Skimmer działa tak samo niezależnie od tego, czy masz połączenie z Internetem, czy nie. Nie powinieneś o tym myśleć, a teraz nie musisz.

Zaloguj się lub wpisz swój adres e-mail, aby natychmiast otrzymać nagrodę! Zaloguj się lub wpisz swój adres e-mail, aby natychmiast otrzymać nagrodę! Jeśli masz frytkownicę, odpieniacz do żywności pomoże usunąć zanieczyszczenia i cząsteczki jedzenia z oleju. W ten sposób Twój olej pozostanie czysty i świeży na dłużej. Te skimmery są również przydatne do usuwania pączków z gorącego oleju i warzyw z wrzącej wody. Dzięki drucianej konstrukcji płyny spływają i pozostawiają w koszu stałe pokarmy. Każdy skimmer kuchenny jest również wyposażony w długi uchwyt, który utrzymuje bezpieczną odległość od gorącej pary i trzaskającego oleju. Użyj łyżki cedzakowej, aby usunąć całe zioła i przyprawy z bulionów i bulionów lub usuń gotowane klopsiki i tortellini z patelni, gdy tylko skończą gotować. Odpieniacze są wszechstronne i nadają się do wszystkich zastosowań kuchennych, więc trzymaj jeden w pobliżu frytownicy, a oddzielny w pobliżu kuchenki. Oferujemy skimmery z grubą, drobną lub bardzo drobną siatką, dzięki czemu możesz usuwać duże lub małe kawałki jedzenia z patelni.

Przypadki urządzeń skimmingowych stają się coraz bardziej powszechne w Stanach Zjednoczonych. Northwest Community Credit Union zainwestowała w technologię monitorowania naszych bankomatów pod kątem ewentualnego umieszczenia urządzeń skimmingowych. Aby jednak upewnić się, że Twoja karta jest bezpieczna podczas korzystania z terminala bankomatowego, przygotowaliśmy ten przewodnik, który pomoże Ci zidentyfikować i unikać skimmerów bankomatowych. Co to znaczy skimować? Skimmer to czytnik kart, który może wyglądać jak bankomat. Skimmer zbiera numery kart i kody PIN, które są następnie powielane na fałszywych kartach. Skimming to rodzaj oszustwa, do którego dochodzi, gdy skimmer włamuje się do bankomatu. Przesuwając kartę przez bankomat z podłączonym skimmerem, nieświadomie przesuwasz ją przez fałszywy czytnik, który skanuje i przechowuje wszystkie informacje o pasku magnetycznym, a także przechwytuje kod PIN klawiatury. To sprawia, że ​​skimmery są szczególnie niebezpieczne w porównaniu z innymi formami włamań do kart, ponieważ dane zebrane z karty mogą zostać wykorzystane do wypłaty gotówki z bankomatów. Najczęściej stosowane metody skimmingu są stosowane w obszarze wkładania czytnika kart. Na poniższym zdjęciu dziurka prześwituje przez klawiaturę. Ten typ aparatu jest czymś, co może mieć miejsce w dowolnym terminalu bankomatowym lub kasie POS, do której wkładasz kartę. Aparat rejestruje wprowadzanie kodu PIN w trakcie jego wpisywania. Urządzenie zostanie pomalowane na ten sam kolor co bankomat lub terminal wejściowy. Co się stanie, jeśli znajdę skimmer w bankomacie? Jeśli uważasz, że bankomat, z którego korzystasz, może mieć funkcję skimmingu lub jeśli widzisz coś, co wygląda nie tak, poinformuj o tym oddział, aby mogli podjąć odpowiednie działania. Jeśli zauważysz coś, gdy oddział jest zamknięty, skontaktuj się z policją, aby mogli zbadać podejrzaną działalność. Co jeśli zostałem oszukany? Pamiętaj, aby często sprawdzać historię transakcji; sugerujemy przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli Twoja karta została naruszona, wczesne wykrycie tego jest najlepszym sposobem na zminimalizowanie strat lub niedogodności. Chcemy zapewnić naszych członków, że nie ponoszą odpowiedzialności za naruszenie bezpieczeństwa ich karty. Zgłoś to oszukańcze działanie w ciągu 60 dni od transakcji, a wymienimy Twoją kartę i zakwestionujemy wszelkie nieuczciwe obciążenia.

Często właściciele wiejskich domów, jeśli są dostępne, potrzebują miejsca, aby wymyślić własny ozdobny basen lub staw. Nowoczesny basen lub zbiornik to złożona konstrukcja z różnorodnym wyposażeniem technologicznym. Skimmer jest jednym z niezbędnych urządzeń do utrzymania czystości wody. Co to jest i do czego służy? W górnej warstwie wody (do głębokości 40 centymetrów) znajduje się duża część różnych zanieczyszczeń, takich jak pyłki drzew, włosy kąpielowe, drobne liście i inne zanieczyszczenia. Aby wyeliminować ten problem, na ratunek przychodzi wyspecjalizowana ekipa - skimmer. Nazwa pochodzi od angielskiego słowa, tłumaczenie na rosyjski oznacza „robić zdjęcia” (z czymś). Skimmer to dość proste urządzenie do zbierania wód powierzchniowych z późniejszą filtracją. W zależności od rodzaju zlewozmywaka są one podzielone na dwa rodzaje: zawiasowy i wbudowany. Pierwsza opcja (z zawiasami) jest odpowiednia dla małych i płytkich basenów. W przypadku dużych kostiumów wbudowany środek czyszczący. W przypadku sztucznych zbiorników konieczne będzie posiadanie innego specjalnego urządzenia pływającego. Co to za urządzenie? Zasada jego działania jest prosta: woda przepływa przez lejek z siatką filtracyjną i tym samym następuje czyszczenie. Niewątpliwą wygodą takiego odpieniacza jest to, że można go zainstalować nawet po wybudowaniu basenu. Instalując urządzenie w basenie ulicznym, należy zwrócić uwagę na kierunek wiatru, ponieważ za jego pomocą można wytworzyć przepływ wody, dzięki czemu jego oczyszczanie zostanie zintensyfikowane. Jeśli basen znajduje się w pomieszczeniu, oprócz urządzenia czyszczącego konieczne jest zainstalowanie dysz zwrotnych wody. Co to jest? Jest to konstrukcja czyszcząca, składająca się z metalowego lub plastikowego zbiornika, do którego podłączony jest wąż doprowadzający wodę. Jego montaż odbywa się na etapie budowy niecki basenowej. Jest też okienko do odbioru wody, która przechodząc przez filtr wraca do basenu. Konieczne jest, aby rama wyczystkowa i filtr zgrubny były obecne, aby zapobiec przedostawaniu się dużych kawałków zanieczyszczeń do rurociągu. Wybierając odpieniacz warto skupić się na jednymsprzęcie oczyszczalni. Może być wykonany z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub brązu. Dodatkowo kryteria wyboru mogą służyć jako materiał do wykonania niecki basenowej: beton lub folia. Liczba urządzeń będzie zależała od objętości i rozmiaru kontenera. Średnio jeden skimmer może obsłużyć do 25 metrów kwadratowych powierzchni basenu. A staw pomoże wyczyścić skimmer! Niezależnie od tego, czy jest to urządzenie do monitorowania czystości wody, wiedzą o tym z pierwszej ręki właściciele sztucznych zbiorników lub oczek wodnych. Niestety nie posiadają one systemu samooczyszczania i filtracji, jak to ma miejsce w naturalnych zbiornikach. W przeciwieństwie do basenu, zastosowanie urządzenia wpuszczanego lub zawiasowego w basenie nie zawsze jest technicznie możliwe. W takim przypadku zwróć uwagę na pływający skimmer. Zasada działania tego urządzenia polega na tym, że za pomocą pompy górna warstwa zanieczyszczonej wody jest odsysana, filtrowana i zawracana do zbiornika. Aby zoptymalizować działanie, częstotliwość aplikacji odpieniacza zależy od stopnia zanieczyszczenia zbiornika. Należy zaznaczyć, że zastosowanie go w komplecie z pompą umożliwia filtrację górnych warstw wody, której temperatura jest znacznie wyższa niż w głębszych warstwach. Temperatura na głębokości pozostaje niezmieniona, co pomaga zapobiegać wzrostowi glonów. Nowoczesne technologie oferują również konsumentom pływające konstrukcje czyszczące, które są zasilane panelami słonecznymi.

Kradzież skimmingu karty może dotknąć każdego, kto korzysta z karty kredytowej lub debetowej w bankomatach, na stacjach benzynowych, w restauracjach lub sklepach detalicznych. Skimmer to urządzenie instalowane na czytnikach kart, które zbiera numery kart. Oszuści będą następnie odzyskiwać i wykorzystywać te informacje do dokonywania nieuczciwych zakupów. Skimmery można zwykle wykryć, przeprowadzając szybkie kontrole wzrokowe lub fizyczne przed przesunięciem lub włożeniem karty. Skimmery są najczęściej spotykane w bankomatach i na stacjach benzynowych, ale sklepy detaliczne lub restauracje mogą być również zaangażowane w oszustwa polegające na skimmingu. Czasami instaluje się małą kamerę, aby rejestrować posiadaczy kart wprowadzających kod PIN w bankomacie. Numery PIN można również ukraść za pomocą fałszywych klawiatur umieszczonych na prawdziwej klawiaturze bankomatu. Skimmery i związana z nimi technologia mogą być trudne do wykrycia, ponieważ złodzieje będą próbowali dopasować swoje urządzenia do stylu czytników kart. Chociaż skimmery mogą być trudne do wykrycia, możliwe jest zidentyfikowanie urządzenia skimmera poprzez kontrolę wzrokową i fizyczną. Przed skorzystaniem z bankomatu lub dystrybutora paliwa sprawdź, czy nie ma problemów z wyrównaniem między czytnikiem kart a panelem poniżej. Skimmery są często umieszczane nad samym czytnikiem kart, powodując, że wystaje on pod dziwnym kątem lub zakrywa strzałki panelem. Porównaj swój czytnik kart z innymi w pobliskim bankomacie lub na stacji benzynowej i poszukaj różnic. Pompy paliwowe muszą mieć taśmę zabezpieczającą lub naklejkę na panelu szafki. Jeśli taśma wygląda na podartą lub podartą, unikaj używania czytnika kart, ponieważ złodziej mógł przy niej manipulować. Spróbuj zajrzeć do czytnika kart, aby zobaczyć, czy coś nie jest już włożone; jeśli tak, może to być cienka plastikowa płytka drukowana, która może wykraść informacje z karty. Fizyczna inspekcja czytnika kart i klawiatury może często ujawnić fałszywe urządzenia. Rozejrzyj się wokół czytnika i spróbuj go poruszyć, aby sprawdzić, czy można go łatwo przenieść. FTC ma na swojej stronie internetowej przykładowe zdjęcie urządzenia do kradzieży kart. Oryginalne czytniki kart są wytrzymałe, co oznacza, że ​​jeśli jakakolwiek część czytnika kart może być łatwo przeniesiona, prawdopodobnie została zainstalowana nielegalnie przez złodzieja. Jeśli przyciski na klawiaturze bankomatu są zbyt trudne do naciśnięcia, pomiń ten bankomat i wypróbuj inny. Złodziejowi znacznie trudniej jest zainstalować czytnik kart w systemie punktu sprzedaży (POS) w sklepie detalicznym, ale może się to zdarzyć. Upewnij się, że czytnik kart wygląda tak, jak powinien. Jeśli restauracja jest zamieszana w oszustwo, może nie być sposobu, aby się dowiedzieć, ponieważ karty są często przekazywane kelnerowi, który następnie może przepuścić kartę przez łyżkę cedzakową przed zwróceniem jej klientowi. Zachowaj ostrożność, płacąc kartą kredytową za paliwo lub wypłacając gotówkę z bankomatu. Jeśli część czytnika kart dystrybutora paliwa wygląda podejrzanie, zapłać kasjerowi za znajdujący się w nim gaz i poinformuj go, że na pompie można zainstalować odpieniacz. Staraj się korzystać tylko z oficjalnych bankomatów zamiast bankomatów niebankowych, często spotykanych w sklepach lub barach. Zasłoń palce drugą ręką podczas wkładania szpilki, aby zablokować potencjalne kamery. Nigdy nie dawaj karty osobie czyszczącej karty kredytowe, która twierdzi, że może wyczyścić pasek magnetyczny lub chip karty, aby ułatwić jej odczytanie. Są to zazwyczaj oszustwa mające na celu kradzież informacji o karcie kredytowej. Co się stanie, jeśli zostanie skradziona karta kredytowa? Złodzieje wykorzystają skradzione dane karty na różne sposoby: złodziej może stworzyć własne fałszywe karty kredytowe, dokonać nieuczciwych zakupów online lub sprzedać skradzione informacje przez Internet. Na szczęście oszukańcze obciążenia karty kredytowej są łatwiejsze do zakwestionowania niż obciążenia dokonane przy użyciu informacji o karcie debetowej. Wiele kart kredytowych ma politykę zerowej odpowiedzialności, co oznacza, że ​​w przypadku oszustwa posiadacz karty nie ponosi odpowiedzialności za zwrot tych środków wydawcy. Kredyt o fałszywej kwocie jest często wpłacany na konto posiadacza karty i odzwierciedlany na miesięcznych wyciągach. Robiąc zakupy na stacji benzynowej, wybierz kartę kredytową zamiast debetowej, aby skorzystać z tej dodatkowej ochrony. Inną opcją jest zapłacenie za gaz w kasie, gdzie prawdopodobieństwo manipulacji w systemie POS jest mniejsze. Regularnie monitoruj aktywność swojej karty kredytowej, aktywnie przeglądając wyciągi bankowe lub (jeszcze lepiej) uzyskując dostęp do konta online. Wszelkie podejrzane działania należy jak najszybciej zgłaszać, dzwoniąc pod numer podany na odwrocie karty. Niektóre karty kredytowe mają proaktywne alerty, które powiadamiają posiadacza karty o potencjalnie oszukańczym obciążeniu.

Szczęśliwi właściciele domów, istnieją doskonałe możliwości rekreacji na świeżym powietrzu, czy to grillowanie, grillowanie, po prostu zabawa z dziećmi, czy leżenie na słońcu, aby się poparzyć. Podczas gorących letnich miesięcy wiele osób kupuje również baseny, które nie tylko pozwalają na zabawę wielu dzieciom, ale także dorosłym na schłodzenie się w chłodnej wodzie i odrobinę popływania. Jednak z czasem woda staje się stojąca i zanieczyszczona, dostają się do niej owady, gałązki, liście i inne ciała obce, przez co kąpiel staje się nieprzyjemna, a nawet szkodliwa. Cotygodniowa podmiana wody – nie każdą rodzinę na to stać, a to niewygodne. Specjalnie dla takich przypadków stworzono skimmer basenowy. Chodzi o niego i jego potrzeby i zostanie to omówione. Jak działa skimmer basenowy? Mówiąc najogólniej, skimmer to urządzenie przeznaczone do pobierania górnej warstwy wody basenowej i jej oczyszczania. Jeśli chodzi o wygląd odpieniacza, to zazwyczaj przedstawia on zbiornik o kwadratowym lub cylindrycznym kształcie, wykonany z tworzywa sztucznego lub metalu, do którego dna przymocowana jest rura zbierająca wodę. Ale obok jest okno, w którym zainstalowana jest pływająca klapa. Faktem jest, że to w górnych warstwach wody i na powierzchni gromadzi się najwięcej zanieczyszczeń, kurzu i różnych zanieczyszczeń. A skimmer do basenu działa na następującej zasadzie: zanieczyszczona woda dostaje się do wnętrza urządzenia przez okienko w panelu bocznym i jest czyszczona przez wbudowany filtr-filtr, w którym znajdują się liście, owady i inne drobne obiekty. Dzięki pływającej bramie górne warstwy wody są oddzielane od dolnych, bez mieszania się. A z powodu zanieczyszczenia nie schodź na dno basenu. Po filtracji woda wraca do basenu. Co to jest skimmer basenowy? Urządzenia do czyszczenia basenów są różnerodzaj. Na przykład, jeśli planujesz zbudować basen na podwórku własnymi rękami, zaleca się zaplanowanie instalacji skimmera w basenie, który będzie częścią ogólnego systemu filtracji. A jeśli basen jest już dostępny, to odpieniacz dolny będzie dla Ciebie wystarczający. Należy go umieścić w najniższym punkcie na dnie zbiornika. Ale w przypadku małych basenów najwygodniejszym i najskuteczniejszym sposobem czyszczenia powierzchni wody jest odpieniacz basenowy na zawiasach lub pływający. Jest to uniwersalne, samodzielne urządzenie, które należy zamocować wewnątrz obręczy i w razie potrzeby używać zgodnie z jego przeznaczeniem. Do niego przymocowana jest rura spustowa, przez którą oczyszczona woda ponownie dostaje się do zbiornika.

Skimmery kart kredytowych to powszechny i ​​łatwy sposób kradzieży danych kart kredytowych przez przestępców. Działają poprzez dodanie drugiego czytnika kart kredytowych… Skimmery kart kredytowych to powszechny i ​​łatwy sposób kradzieży danych karty kredytowej przez przestępców. Działają poprzez dodanie drugiej magnetycznej głowicy czytającej za legalną głowicą, co czyni je niezwykle trudnymi do zauważenia. Skimmery kart kredytowych można znaleźć w każdym czytniku kart kredytowych, co oznacza, że ​​każda transakcja może narazić Cię na ryzyko. Na szczęście przenośny wykrywacz kart kredytowych Hunter Cat może pomóc, a ja mam go w swoich rękach, aby to udowodnić. Hunter Cat został opracowany przez Salvadora Mendozę, badacza bezpieczeństwa i twórcę Electronic Cats, jako łatwy sposób dla zwykłych ludzi na znalezienie czytników kart kredytowych przed transakcją. Hunter Cat jest reklamowany jako niezwykle łatwy w użyciu: wystarczy włożyć urządzenie przypominające kartę kredytową do dowolnego czytnika kart, a dioda LED zaświeci się w ciągu sekundy, informując o wykryciu skimmera karty kredytowej. Oczywiście chciałem sam się przekonać, czy to naprawdę takie proste. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, gdy pojawi się Hunter Cat, jest to, że jest bardzo dobrze zapakowany. To może nie być ważne dla funkcjonalności urządzenia, ale wskazuje na dbałość o szczegóły i jakość, która jest uspokajająca: To nie jest tylko produkt przemianowany. Samo urządzenie też jest atrakcyjne, a płytka tworząca „płytkę” jest bardzo dobrze wykonana. Odkładając na bok estetykę, musiałem zobaczyć, jak łatwy w użyciu jest Hunter Cat. Przygotowanie urządzenia jest tak proste, jak włożenie dołączonej baterii CR2032 do gniazda. Ta bateria powinna wystarczyć na kilka miesięcy użytkowania. Po włożeniu lampki zaczną migać, informując, że jest gotowy. Zanim włożysz Hunter Cat do czytnika kart kredytowych, wystarczy szybko nacisnąć jeden przycisk. To prowadzi mnie do mojego pierwszego drobnego zastrzeżenia: ten przycisk jest mały i znajduje się tuż obok uchwytu baterii, przez co jest trochę trudny do naciśnięcia, przynajmniej dla ludzi o dużych palcach, takich jak ja. Jednak po naciśnięciu przycisku masz 15 sekund na użycie karty, więc jest to tylko drobna niedogodność. Aby sprawdzić, czy naprawdę uda mi się dostrzec skimmer karty kredytowej, poszedłem na kilka lokalnych stacji benzynowych w okolicy St. Petersburgu na Florydzie. Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego skimmera na wolności. Przy każdym czytniku Hunter Cat wskazał, że nie wykryto żadnego skimmera. To powiedziawszy, teoria stojąca za sprzętem wykrywającym urządzenie, który jest zasilany przez mikrokontroler Microchip SAM D11, to dźwięk. Jestem przekonany, że wybrałbym suwak, gdyby taki istniał. Moją jedyną inną skargą dotyczącą Hunter Cat jest to, że jest dłuższa niż zwykła karta kredytowa, więc nie ma sposobu, aby dopasować ją do standardowego portfela bifold. Jak tłumaczy Mendoza, taka długość jest konieczna, aby można było mocno trzymać kartę i uniemożliwić niektórym bankomatom jej „zjedzenie”. Ale to utrudnia transport. Osobiście będę trzymał swój w schowku w samochodzie. Hunter Cat był dostępny w przedsprzedaży przez ograniczony czas, ale teraz przygotowują się do pełnej produkcji.

Zgodnie ze swoją nazwą, skimmer basenowy „zgarnia” powierzchnię wody z wszelkich pływających zanieczyszczeń. Zgodnie ze swoją nazwą, skimmer basenowy „zgarnia” powierzchnię wody z wszelkich pływających zanieczyszczeń. Gdy zanieczyszczenia dostaną się do pojemnika skimmera, osadzają się w koszu skimmera w celu łatwego czyszczenia po późniejszym usunięciu. Skrzynki odpieniacza zapewniają również stały dopływ wody do pompy, zapewniając studnię, w której woda może się zbierać przed zassaniem do linii wlotowych. Pudełka skimmerowe służą również jako punkt dostępu, w którym można podłączyć płyty ssące, aby stworzyć szczelne uszczelnienie i wytworzyć ciśnienie wystarczające do zasilania automatycznych urządzeń do czyszczenia basenów lub zapewnienia wystarczającej siły ssącej do ręcznego czyszczenia basenu. Pudełka odpieniacza należy rutynowo czyścić raz w tygodniu. Czyszczenie ich jest proste, po prostu zdejmij pokrywę pokładu, wyjmij kosz odpieniacza i usuń (i być może nieco spłucz) wszelkie uwięzione pływające zanieczyszczenia. Czyszczenie koszyków odpieniacza jest nie tylko dobre dla pojemnika odpieniacza, ale także zapewnia maksymalny przepływ wody do pompy i odciąża ją.

Przy ponad stu gatunkach sklasyfikowanych w dwudziestu dziewięciu rodzajach, sztuka identyfikacji ważek pienistych może być trudnym zadaniem do opanowania. Zadanie jest ułatwione dzięki podzieleniu wstępnego procesu identyfikacji ważki na czteroczęściowe badanie koloru i rozmieszczenia oznaczeń na twarzy, klatce piersiowej, odwłoku i skrzydłach. Cztery cechy fizyczne reprezentują wskazówki dotyczące identyfikacji pola, które należy rozpatrywać łącznie. Ponieważ kolor ma tendencję do natychmiastowego przyciągania wzroku, jest to świetny sposób na rozpoczęcie procesu identyfikacji. Samce Libellulidae są zwykle bardziej kolorowe niż samice, a wiele samic Libellulidae ma na odwłokach odcień brązu. Na przykład grupa Meadowhawk składa się z czerwonych lub czerwonych samców i brązowych lub bordowych samic. Czerwony jest również popularnym kolorem dla skimmerów. Górny film przedstawia Flame Skimmer. Niebieski, inny popularny kolor ważki, również powoduje zamieszanie w identyfikacji. Na przykład samce Blue Dasher i Western Pondhawk mają niebieski brzuch. Oto pomocny przewodnik dla początkujących jako podstawowy punkt wyjścia do identyfikacji spienionych ważek. Tak duża rodzina ważek oznacza, że ​​na ich opisanie potrzeba kilku stron. Poniższy zestaw przycisków zawiera bardziej szczegółowy opis różnych gatunków skimmerów. Przewiń stronę w dół i spójrz na obrazy, aby uzyskać pomoc w umieszczeniu określonego gatunku na obrazie. Zielony przycisk u góry strony prowadzi do dodatkowych informacji o innych rodzajach ważek. Około jedna piąta (20%) północnoamerykańskich ważek pienistych (rodzina Libellulidae) należy do rodzaju Libellula, różnorodnego i kolorowego rodzaju ważek, które zamieszkują stawy, jeziora i inne wolno poruszające się zbiorniki wodne, latając od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Trzy różne gatunki, ślizgacze czterokropki ( Libellula quadrimaculata ), ślizgacze ośmiokropki ( Libellula forensis ) i ślizgacze dwunastokropki ( Libellula pulchella ), wykorzystują liczbę plamek na skrzydłach jako konwencję nazewnictwa. Dwie ciemne plamki na skrzydłach ślizgacza wdowiego (Libellula luctuosa) technicznie kwalifikują jego nazwę jako ślizgacza dwukropkowego. Ustępując jedynie rodzajowi Libellula pod względem liczby gatunków, ważki preriowe (rodzaj Sympetrum) rozszerzają swój zasięg na całą Amerykę Północną. Podobnie jak ważka, zamieszkuje stawy i obszary stojącej wody, często przysiadając na ziemi lub miejscowej florze. Ich skłonność do grzędowania znajduje odzwierciedlenie w tym, że są wspólnymi tematami zdjęć i filmów. Fizycznie czerwone ciało samca służy jako początkowy sygnał identyfikacyjny w terenie.

Udostępnij to