Sieć 3G CDMA firmy Verizon zostanie zamknięta 31 grudnia 2022 r., ale operator ujawnił, że rozdaje darmowe telefony użytkownikom, którzy pozostali przy starym standardzie połączenia.

Te nowe telefony (otwiera się w nowej karcie) działają w obecnej sieci 4G LTE i nie są niczym wymyślnym, tylko podstawowe telefony z klapką. Dostępne są trzy telefony: Orbic Journey V (otwiera się w nowej karcie) (wartość detaliczna 99.99 EUR), TCL FLIP Pro (otwiera się w nowej karcie) (wartość detaliczna 79 EUR, 99 EUR) oraz Nokia 2720 V Flip (Otwiera się w nowej karcie) (Sugerowana cena detaliczna 79.99 USD). Przy tak podstawowych telefonach nie oczekuj od nich wiele. Chociaż telefon Nokia ma aplikacje Google Assistant i YouTube, przynajmniej to jest coś.

Niestety, wstrzymanie 3G nie może odebrać swoich bezpłatnych telefonów. Przedstawiciel Verizon potwierdził, że urządzenie, które otrzymają, zostanie wybrane przez firmę. Powiedział również, aby uważać na wszelkie powiadomienia od Verizon dotyczące telefonów 4G. Nie wiadomo, ile czasu potrwa wysyłka nowych urządzeń.

Verizon powiedział, że stara umowa na usługi komórkowe 3G zostanie przeniesiona na nowy telefon bez dodatkowych kosztów. Istnieje również możliwość odrzucenia telefonu. Wszystko, co musisz zrobić, to zadzwonić do obsługi klienta i powiedzieć im, że tego nie chcesz.

Gdy ludzie otrzymają nowy telefon 4G, istnieje sporo konfiguracji, aby działał. Przed aktywacją nowego telefonu należy najpierw wyłączyć stary telefon 3G. Jeśli urządzenie 4G nie zostanie aktywowane w ciągu 30 dni, Verizon automatycznie je aktywuje. Firma zaleca użytkownikom tworzenie kopii zapasowych kontaktów w chmurze Verizon, aby można je było pobrać na nowy telefon. Możesz znaleźć zestaw instrukcji (otwiera się w nowej karcie) na ich stronie internetowej, jak to zrobić. Verizon zaleca również zabranie starego telefonu do sklepu Verizon, aby można go było poddać recyklingowi.

Niektóre osoby mogą wahać się przed podjęciem decyzji, ponieważ funkcje ułatwień dostępu są włączone w starszych telefonach. Jeśli tak, Verizon zaleca skontaktowanie się z operatorem w celu znalezienia lepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb.

wyjść ze starym

Verizon pierwotnie miał wyciągnąć wtyczkę ze swojej sieci 3G w 2019 roku, ale wciąż ją opóźniał. Według wiceprezesa firmy, Mike'a Habermana (otwiera się w nowej zakładce), firma chciała dać ludziom wystarczająco dużo czasu na zmiany i „zminimalizować przerwy”.

Jeśli chodzi o to, dlaczego zamykają swoją sieć, to lepiej obsługiwać szybsze połączenia i rozwijać nowe. Działa to tak, że połączenie komórkowe musi współdzielić przestrzeń z innymi połączeniami w sieci. Ale to z kolei powstrzymuje potencjał prędkości 4G i 5G. Wraz z zamknięciem 3G mogą poświęcić więcej środków na poprawę innych standardów. Dodatkowo Verizon może zmienić przeznaczenie technologii i wykorzystać ją w rozwoju sieci 6G.

Verizon podąża za T-Mobile, który niedawno zamknął swoją starą sieć 3G (otwiera się w nowej karcie) i AT&T, który zrobił to samo w lutym. T-Mobile i AT&T również rozdawały darmowe telefony, chociaż ta pierwsza była bardziej hojna, ponieważ zawierała oferty na urządzenie 5G.

Całkiem możliwe, że pewnego dnia zobaczymy to samo z siecią 4G, ale prawdopodobnie nie nastąpi to szybko. Dla tych, którzy kupują nowy telefon, TechRadar opublikował niedawno listę najlepszych ofert na lipiec 2022 r.

Udostępnij to