Shokz OpenRun Pro właśnie zajął pierwsze miejsce w naszym zestawieniu najlepszych słuchawek do biegania i nie bez powodu. To słuchawki, które udowadniają, że nie musisz wybierać między jakością dźwięku a bezpieczeństwem, gdy płyniesz szlakiem lub chodnikiem z ulubionymi utworami lub podcastami; możesz cieszyć się tym, co najlepsze z obu.

Uwielbiamy ścigać się w TechRadar i zawsze chętnie wypróbowujemy nowy kask. Podczas gdy niektórzy członkowie zespołu wolą biegać w słuchawkach redukujących hałas, które pozwalają im blokować rozpraszanie uwagi i docierać do strefy, inni wolą świadomość przestrzenną, którą zapewniają słuchawki na przewodnictwo kostne.

Na siłowni możesz chcieć całkowicie zagłuszyć muzykę klubową i hałas ludzi zrzucających ciężary, ale biegając na zewnątrz, dobrze jest uważać na potencjalne zagrożenia, takie jak rowerzyści, samochody, zwierzęta i inni piesi . Większość słuchawek z redukcją szumów ma tryb „przezroczystości”, który wychwytuje te dźwięki otoczenia i miesza je z muzyką, co jest świetne, ale oznacza, że ​​nie można dokładnie określić, skąd dochodzi dźwięk. Możesz być w stanie stwierdzić, czy syrena dobiega z lewej, czy z prawej strony, ale czy jest przed tobą, czy za tobą?

Słuchawki z przewodnictwem kostnym pozostawiają otwarte kanały słuchowe, dzięki czemu nadal można słyszeć hałas otoczenia (Źródło zdjęcia: Shokz)

Aparaty słuchowe na przewodnictwo kostne przekazują dźwięk do nerwu słuchowego, wysyłając wibracje przez kości policzkowe, pozostawiając otwarte kanały słuchowe. Zwiększenie głośności zaciemni Twój słuch, ale jeśli utrzymasz ścieżkę dźwiękową na rozsądnym poziomie, nadal będziesz mógł dokładnie słyszeć, co dzieje się wokół Ciebie, a co ważniejsze, gdzie.

ruszaj w rytm

Problem polega na tym, że wybór słuchawek z przewodnictwem kostnym zazwyczaj oznacza poświęcenie jakości dźwięku na rzecz bezpieczeństwa. Zwłaszcza bas ma tendencję do cierpienia, co jest prawdziwą przeszkodą, jeśli polegasz na szybkim tempie, aby utrzymać motywację. Wykazano, że muzyka poprawia wydajność podczas ćwiczeń, ale słaby dźwięk może rozpraszać.

Tu właśnie pojawia się Shokz OpenRun Pro. Shokz (wcześniej znany jako Aftershokz) jest w branży słuchawek wyścigowych od wielu lat i z biegiem czasu ich zestawy słuchawkowe stały się lżejsze i wygodniejsze, z dłuższą żywotnością baterii,

Jednak tym, co wyróżnia OpenRun Pro, jest dodanie nowych przetworników basowych na każdym z padów, które przenoszą wibracje do nerwu słuchowego. To robi różnicę i oznacza, że ​​nie musisz już poświęcać bogatego dźwięku na rzecz świadomości przestrzennej.

OpenRun Pro jest również zwycięzcą, jeśli korzystasz z usługi subskrypcji szkoleń, takiej jak Apple Fitness Plus, Peloton lub Amazon Halo. Przetestowaliśmy je za pomocą klas wirowania na żądanie Les Mills, a dobrze wyważony dźwięk był doskonały w przekazywaniu zarówno instrukcji lidera klasy, jak i towarzyszącej mu ścieżki dźwiękowej.

OpenRun Pro nie jest całkiem doskonały – podczas słuchania szczególnie ciężkiej muzyki, jak stwierdziliśmy, czasami możemy poczuć wibracje – ale to drobna skarga i możesz tego nigdy nie poczuć, jeśli nie jesteś metalowcem. Możliwe jest również dostosowanie korektora za pomocą nowej aplikacji mobilnej Shokz (dostępnej na Androida i iOS), jeśli wolisz słuchać audiobooków lub podcastów w podróży. Jeśli szukasz nowego zestawu słuchawek do biegania, te są bardzo polecane.

Najlepsze dzisiejsze oferty Shokz OpenRun Pro

Udostępnij to