Shadow and Bone to kolejny fantastyczny serial telewizyjny dla Netflix.. Streamerowa adaptacja powieści Grishaverse Leigh Bardugo trafiła na pierwsze miejsce na liście 1 najlepszych list przebojów w USA i Wielkiej Brytanii od czasu jej premiery 10 kwietnia i uważamy, że zrobiła duże wrażenie.

Ta popularność, w połączeniu z ilością pozostałych materiałów źródłowych, oznacza, że ​​w Shadow and Bone jest więcej historii do opowiedzenia, tak bardzo, że drugi sezon wydaje się w tym momencie nieunikniony. Netflix jeszcze oficjalnie nie ogłosił drugiej raty, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby to zrobił gigant streamingowy.

Mając to na uwadze, poniżej omówimy wszystko, co wiemy o możliwy sezon 2 Shadow and Bone do teraz. Tutaj przyjrzymy się możliwej dacie premiery, wątkom fabularnym, nowej i starej obsadzie i nie tylko.

Trzeba powiedzieć, że spoilery Shadow and Bone sezon 1 i powieści Bardugo. Wróć teraz, jeśli nie widziałeś całego programu telewizyjnego lub nie chcesz zepsuć potencjalnych punktów fabuły z książek.

Shadow and Bone Season 2 Data premiery: 2022?

Cień i kość

(Zdjęcie: Netflix / David Appleby)

Na razie nie ma oficjalnej daty premiery sezonu 2. Jak wspomnieliśmy, Netflix musi jeszcze zapalić drugi sezon, ale Bardugo i showrunner serialu Eric Heisserer z niecierpliwością czekają na powrót do adaptacji Grishaverse.

Przed premierą sezonu 1 zapytaliśmy duet, czy słyszeli od Netflix o możliwości sezonu 2, Heisserer żartobliwie powiedział nam, że powinniśmy „zadzwonić do Netflix i powiedzieć im, że pozwolili nam zrobić sezon”. 2”, podczas gdy Bardugo dodał: „Nie wiemy, jak to się potoczy. Nie planowaliśmy tego i to od widzów i Netflix zależy, czy możemy to wykonać. »

W osobnym wywiadzie dla Collidera Heisserer ujawnił również, że „myślał o tym [sezonie 2] przez wiele lat”, ale nie miał jeszcze wiadomości od Netflix na kolejny sezon.

„Mam kompleksowe plany i chętnie je uruchomię” – powiedział. „Gdybyś teraz spojrzał na moje domowe biuro, wyglądam jak jeden z tych szalonych ludzi, którzy mają kreskę do morderstwa, gdzie jest tylko kilka map i wykresów oraz łańcuch, który łączy różne rzeczy. Zespół kreatywny i ja jesteśmy gotowi do wyjścia, jeśli dowiemy się, że wrócimy. »

Wizja Heisserera dotycząca Shadow and Bone może również obejmować więcej niż trzy sezony. Podczas gdy pierwsze powieści Bardugo, Cień i kości, Oblężenie i burza oraz Ruin i powstanie, składają się na trylogię Grisha, istnieje wiele innych historii, które mogą zostać włączone do przyszłych sezonów. Podsumowując, Grishaverse zawiera trylogię, dwie duologie, osiem opowiadań i dwie powieści towarzyszące, więc „przed nami długa droga”, jak Heisserer powiedział Colliderowi.

Podczas Shadow and Bone sezon 2 jest oparty na Netflix miejmy nadzieję, że Heisserer, Bardugo i wszyscy inni będą gotowi do rozpoczęcia produkcji w drugim sezonie, gdy tylko rozpocznie się on. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie zostanie ustalona data premiery pod koniec 2 lub na początku 2022, biorąc pod uwagę niezgrabny charakter efektów programu.

Shadow and Bone Season 2: które postacie powracają?

Cień i kość

(Zdjęcie: Netflix / David Appleby)

Ponownie nie ma potwierdzenia na tym froncie, ale wszyscy główni gracze sezonu 1 prawdopodobnie powrócą po drugą ratę:

  • Jessie Mei Li jako Alina Starkov
  • Ben Barnes jako General Kirigan / The Darkling
  • Archie Renaux jako Malyen „Mal” Oretsov
  • Freddy Carter jako Kaz Brekker
  • Amita Suman jako Inej Ghafa
  • Kit Young jako Jesper Fahey
  • Danielle Gilligan jako Nina Zenik
  • Calahan Skogman jako Matthias Helvar
  • Zoe Wanamaker jako Baghra
  • Sujaya Dasgupta jako Zoya Nazyalensky

Jako główni bohaterowie Shadow and Bone, Alina i Mal na pewno powrócą, a Kirigan, o którym wiemy, że wciąż żyje po opuszczeniu Shadow Fold w finale sezonu, również powróci.

Powrócą też Kaz, Jesper i Inej. Podobnie jak w przypadku duologii Six of Crows, historia Dregs (więcej na ten temat poniżej) będzie zgodna z historią Niny i Matthiasa, więc powinniśmy zobaczyć, jak to trio łączy się z tym drugim duetem. Zostało to wspomniane w ostatnim odcinku sezonu 1, więc spodziewaj się, że połączą siły, tak jak w powieściach.

Jeśli chodzi o postacie, które mogą przeskoczyć z serii książek Bardugo do serialu telewizyjnego na żywo, Heisserer ujawnił (poprzez Collider), że w drugim sezonie będzie „sto procent więcej Wylana”. W powieściach Wylan Van Eck dołącza do Szlamów jako ekspert od wyburzeń do pracy w fortecy wojskowej Fjerdan, znanej jako Lodowy Sąd.

Kolejną postacią, która może pojawić się w sezonie 2, jest Nikołaj Lantsov. W książkach Nikołaj przyjmuje pseudonim Sturnhound i prowadzi armię piratów, którzy pomagają w wysiłkach wojennych dla królestwa Ravki. Nikolai staje się kluczowym sojusznikiem Aliny i Mal, więc jego pojawienie się w adaptacji Netflixa będzie miało kluczowe znaczenie, jeśli program telewizyjny będzie głównie śledził historię Siege and Storm w sezonie 2. Heisserer drażnił się z możliwym zaangażowaniem Nikolaia w sezonie 2 podczas rozmowy z Odwróć, więc czekaj na niego. Zostań nowym graczem, jeśli Netflix będzie kontynuować z drugą ratą.

Zwiastun drugiego sezonu Shadow and Bone: Czy są jakieś?

Cień i kość Netflix

(Zdjęcie: Netflix / David Appleby)

Fabuła 2 sezonu Shadow and Bone: co to będzie?

Cień i kość

(Zdjęcie: Netflix)

Jeśli rozpocznie się sezon 2, będzie on śledzić dwie jednoczesne historie z Siege and Storm oraz Six of Crows. Gdy Alina i Mal rozstają się z Szlamami po zakończeniu sezonu 1, oczekuje się, że sezon 2 będzie kontynuował podróż do nowych krain, aby utrzymać Alinę z dala od Kirigan.

Jak pokazał finał pierwszego sezonu, Kirigan wykorzystał swoje moce Darklingów i stworzył nowe stworzenia z Fałd znany jako Nichevo'ya. W przeciwieństwie do Volkry zamieszkujących Fałdę, te potwory mogą poruszać się w biały dzień i okażą się trudnymi przeciwnikami do pokonania dla Aliny i Mal.

Ben Barnes, który gra Kirigan / The Darkling w programie telewizyjnym Netflix, wyraził zainteresowanie sezonem 2 „odejściem” od fabuły książek (Collider) w tym samym duchu, w którym sezon 1 włączył żużel do łuku Aliny. Zrozumiałe jest, że nie jest jasne, czy Heisserer i inni producenci serialu chcieliby to zrobić, ale gdyby to zrobili, byłby to intrygujący zwrot w materiale źródłowym. Dałoby to uznanym fanom nową zawartość, tak jak w pierwszym sezonie, ale minie trochę czasu, zanim poznamy konkretne szczegóły fabuły.

Tymczasem oczekuje się, że Dregs dołączą do Niny w próbie uwolnienia Matthiasa, duetu i potencjalnie Wylana, będącego kluczem do planu Kaza, by uratować Bo Yul-Bayura, wynalazcę narkotyków, który Grisha uważa za uzależnionego, De Fjerdę. Lodowisko. W pierwszym sezonie Shadow and Bone wykorzystano już „niemożliwy kierunek” Ice Court w początkowej misji Dregs, aby spróbować schwytać Alinę, więc istnieje szansa, że ​​ratunek Bo może zostać przerobiony na potrzeby serialu telewizyjnego.

Innym łukiem, który można zaadaptować z innej duologii Grishaverse, King of Scars, jest Zoya. Drobna postać w trylogii Grisha, Postać Zoyi ma większą rolę w drugiej duologii Bardugo a elementy fabuły z tych książek mogą zostać włączone do programu telewizyjnego, jak Bardugo drażnił się w wywiadzie dla Entertainment Weekly.

W finale sezonu 1, Zoya była widziana, jak udała się do Novokribrisku, miasta zniszczonego przez Kirigan w poszukiwaniu swojej rodziny. Jeśli dowie się, że zginęli, Zoya może ponownie połączyć siły z Szlamami, jak to robi w powieści Sześciu wron, The Crooked Kingdom, lub dodać fragmenty swojej historii z książki King of Scars.

Shadow and Bone sezon 2: czy zasługuje na kolejne wydanie?

Cień i kość

(Zdjęcie: Netflix)

Krótko mówiąc, tak. Chociaż nie ma tak dużej widowni, jak inne wielkie seriale fantasy, takie jak Wiedźmin, Harry Potter czy Władca Pierścieni, Grishaverse wciąż ma dużą i pełną pasji publiczność.

Jego rzesza fanów będzie rosła, gdy adaptacja Netflixa przedstawi ten świat nowym widzom. Jak wspomnieliśmy, już przyciąga widzów z obu stron Atlantyku i jeśli jego oglądalność będzie wystarczająco wysoka, Netflix prawdopodobnie opublikuje dane, które pokażą, jak odniósł sukces.

Adaptacja Grishaverse Netflixa może iść w wielu kierunkach. Podobnie jak seria Wiedźmin na żywo z streamera, Shadow and Bone może prowadzić do spin-offów, które zagłębią się w większy wszechświat i wykorzystają materiał źródłowy Bardugo jako bazę. Niezależnie od tego, czy tworzysz już istniejące opowiadanie, czy tworzysz zupełnie nowe treści, Netflix może iść we wszystkich kierunkach w możliwym drugim sezonie i wokół niego.

Szkoda byłoby zobaczyć pierwszy sezon Shadow and Bone jako jedyny wpis w tej serii. Zarówno dla uznanych fanów, jak i nowicjuszy, jest o wiele więcej do zobaczenia, dlatego mamy nadzieję, że drugi sezon Shadow and Bone nie potrwa długo, zanim stanie się rzeczywistością.