Ponieważ nowoczesne firmy w coraz większym stopniu polegają na komunikacji z Internetem, wiele firm, takich jak RingCentral (otwiera w nowej karcie), zaczęło oferować kompleksowe pakiety komunikacji internetowej, które zawierają technologię protokołu Voice over Internet (VoIP). wykonane połączenia. przez Internet zamiast tradycyjnych linii telefonicznych. Jednak przy tak wielu dostępnych dostawcach wybór najlepszej usługi VoIP (otwiera się w nowej karcie) dla Twojej firmy może być trudny.

RingCentral oferuje tutaj jeden z wiodących produktów na rynku: RingCentral MVP, wcześniej znany jako RingCentral Office. Chociaż nie został omówiony w tej recenzji, bardzo popularny jest również pakiet wideokonferencji firmy, trafnie nazwany Video.

W naszej recenzji RingCentral MVP przyglądamy się popularnemu dostawcy i oceniamy jego ceny, funkcje, interfejs, wsparcie i bezpieczeństwo, aby zobaczyć, jak wypada na tle konkurencji. Przeczytaj dalej: Recenzja Nextiva vs RingCentral VoIP.

Ceny RingCentral MVP w październiku 2022 r

RingCentral oferuje szereg planów dla firm różnej wielkości (Źródło zdjęcia: RingCentral)

RingCentral MVP: plany i ceny

    Opcje subskrypcji RingCentral Office:

  • Plan 12-miesięczny – 19.99 € miesięcznie (całkowity koszt 239.88 €) (Otwiera się w nowej karcie)

Istnieją cztery główne opcje cenowe odpowiednie dla firm różnej wielkości.

Najtańszy jest plan Essentials, który kosztuje 29.99 € za użytkownika miesięcznie. Obejmuje to jeden dedykowany numer telefonu na użytkownika, z którego można korzystać za pośrednictwem dołączonej aplikacji mobilnej lub na oddzielnie zakupionym sprzęcie, ze 100 darmowymi minutami. Plan umożliwia nieograniczone rozmowy do USA i Kanady, nielimitowane SMS-y i wiadomości zespołowe. Jednak w tym abonamencie dozwolonych jest maksymalnie 20 użytkowników.

Dla firm zatrudniających więcej niż 20 pracowników najtańszą opcją jest plan Standard, w cenie 37.99 € za użytkownika miesięcznie. Nie ma limitu użytkowników i obejmuje 1,000 darmowych minut. Dostępne są nieograniczone konferencje audio i wideokonferencje z maksymalnie 100 uczestnikami, faksowanie przez Internet i integracje z różnymi aplikacjami, takimi jak Microsoft 365, G Suite i Slack. Korzystasz również z całodobowego wsparcia, które może być niezbędne dla firm, które chcą wdrożyć niestandardowe narzędzia do współpracy i produktywności.

Kolejnym planem jest Premium, który kosztuje 44.99 € na użytkownika miesięcznie. Obejmuje to 2500 bezpłatnych minut na rozmowy, wideokonferencje z maksymalnie 200 uczestnikami, zaawansowaną analitykę, opcje obsługi połączeń, takie jak szept i barka, oraz platformę programistyczną. Możliwy jest również szerszy zakres integracji, w tym Salesforce, Zendesk i aplikacje branżowe, takie jak Canvas i Smarsh. Premium can have a peu plus de sens pour les entreprises disposant d'un vast réseau d'outils en ligne grâce à la Prize en charge de l'authentification unique (SSO), tan que les avantages supplémentaires de ce niveau contributor à justifier son prix najwyższy.

Wreszcie, istnieje plan Ultimate za 59.99 € na użytkownika miesięcznie, który obejmuje wszystko w abonamencie Premium i 10,000 XNUMX darmowych minut, monitorowanie stanu urządzenia i nieograniczoną przestrzeń dyskową.

Ceny mogą wydawać się dość wysokie w porównaniu z innymi platformami VoIP na rynku, ale wybór znanej firmy specjalizującej się w dostarczaniu narzędzi komunikacyjnych może mieć kilka zalet. Dodatkowo, klienci mogą obecnie zaoszczędzić od 17% do 33%, w zależności od planu, na zobowiązaniach rocznych, a duże organizacje zatrudniające ponad 100 pracowników ponownie uzyskają dostęp do jeszcze niższych cen.

Dla większości małych i średnich firm plan Essentials może być zbyt prosty, więc opcje Standard i Premium będą idealnymi opcjami. Możesz wypróbować RingCentral z 15-dniowym bezpłatnym okresem próbnym. Chociaż jesteś ograniczony do maksymalnie pięciu użytkowników, powinno to wystarczyć wewnętrznemu działowi IT do ustalenia, czy RingCentral MVP jest odpowiedni.

Recenzja RingCentral MVP 2

Podczas rozmów wideo zespoły mogą udostępniać i omawiać pracę (Źródło zdjęcia: RingCentral)

RingCentral MVP: Funkcje

Oddzielna aplikacja zintegrowana z RingCentral MVP, Glip, umożliwia zespołom łączenie się i współpracę. Wysyłanie SMS-ów i wideokonferencje są zebrane na jednej platformie, dostępnej za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub stacjonarnej, i możesz tworzyć dedykowane wątki dla projektów i tematów.

RingCentral zdaje sobie sprawę, że spotkania coraz częściej odbywają się za pośrednictwem wideo, a nie osobiście. Z planu Standard można organizować spotkania wideo dla zespołów lub konferencje do 100 osób (200 w planach Premium i Ultimate). Wideo jest w jakości HD, a spotkania są chronione hasłem dla dodatkowego bezpieczeństwa.

RingCentral zaczął integrować możliwości sztucznej inteligencji ze swoją platformą przy użyciu technologii opracowanej przez startup o nazwie XSELL. Dzięki uczeniu maszynowemu technologia ta monitoruje rozmowy przedstawicieli handlowych z klientami, zarówno za pośrednictwem czatu tekstowego, jak i rozmów telefonicznych, i może rekomendować strategie. Możesz także monitorować wydajność pracowników, aby pomóc kierownictwu identyfikować i nagradzać pracowników, którzy przestrzegają najlepszych praktyk. Chociaż może to zabrzmieć trochę jak Big Brother, a podczas niedawnej rozprawy holenderskiego sądu (xxx) stwierdzono, że inwigilacja personelu za pomocą kamer internetowych i narzędzi do udostępniania ekranu jest „nieproporcjonalna” i ostatecznie błędna, wykorzystanie metod obliczeniowych, takich jak sztuczna inteligencja i ML to znacznie bardziej wrażliwe i często anonimowe zbieranie danych.

W szczególności dla użytkowników RingCentral Video we wrześniu 2022 r. wprowadzono więcej ulepszeń AI, w tym ulepszenia transkrypcji na żywo, redukcję szumów i automatyczne podsumowania wideo zaprojektowane w celu dostarczania szybkich wglądów w sposób przypominający rolkę.

Recenzja RingCentral 3 MVP

Połączenia telefoniczne można wykonywać i odbierać z aplikacji RingCentral (źródło: RingCentral)

RingCentral MVP: interfejs i zastosowanie

Założenie firmy w RingCentral jest bardzo łatwe. W kilku podstawowych krokach wybierasz numer telefonu, którego chcesz używać ze swoim kontem, ustawiasz liczbę użytkowników, których chcesz, a następnie wprowadzasz swoje dane osobowe i dane dotyczące płatności. Następnie możesz użyć głównego pulpitu nawigacyjnego, aby kopać głębiej.

Głównym interfejsem z punktu widzenia użytkownika jest aplikacja RingCentral, która działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i stacjonarnych, a dostęp możliwy jest również z poziomu przeglądarki internetowej. Aplikacja jest prosta i łatwa w nawigacji oraz posiada wszystkie niezbędne funkcje. Z tego interfejsu można uzyskać dostęp do połączeń telefonicznych i wiadomości tekstowych, a RingCentral Video jest również zintegrowany, więc stąd można dołączać do połączeń konferencyjnych. Dla użytkowników przechodzących z powszechnie stosowanych narzędzi do wideokonferencji i współpracy, takich jak Teams, RingCentral powinien wydawać się wystarczająco znajomy.

Wsparcie RingCentral, październik 2022 r

Witryna wsparcia RingCentral kieruje najpierw do Bazy wiedzy (Źródło zdjęcia: RingCentral)

RingCentral MVP: Wsparcie

Witryna RingCentral zawiera bazę wiedzy i forum społeczności, na których można znaleźć rozwiązania wielu różnych problemów. Dostępna jest również opcja czatu na żywo, choć jest to sztuczna inteligencja, która kieruje Cię do odpowiednich postów w bazie wiedzy, więc to niewiele więcej niż wyszukiwarka.

Jeśli masz problem, który wymaga skontaktowania się z pomocą techniczną, możesz do nich zadzwonić lub utworzyć zgłoszenie do pomocy technicznej online. Jeśli masz plan Standard lub wyższy, linie telefoniczne są dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. System sprzedaży biletów online zajmuje nieco więcej czasu, ale odpowiedzi są ogólnie pomocne, o ile udostępnisz jak najwięcej szczegółowych informacji.

Recenzja RingCentral MVP 5

RingCentral ma kompleksowe procesy bezpieczeństwa (zdjęcie: RingCentral)

RingCentral MVP: Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, czy Twoje systemy komunikacyjne są bezpieczne, zwłaszcza jeśli Twoja firma przetwarza poufne informacje. Na szczęście RingCentral otwarcie mówi o stosowanych przez siebie procesach bezpieczeństwa i regularnie przeprowadza niezależne audyty tych procesów, które wydają się być dość obszerne.

Cała komunikacja jest szyfrowana przy użyciu Transport Layer Security i Real-Time Secure Transport Protocol, aby zapobiec przechwyceniu. Ponadto instalowane są zapory sieciowe, funkcje administracyjne wymagają wielu poziomów uwierzytelniania, a centra danych są bezpiecznie chronione przez systemy elektroniczne i specjalistów na miejscu.

Byłoby nieodpowiedzialne powiedzieć, że usługi firmy są odporne na ataki, ale są tak dobre, jak to tylko możliwe.

Konkurs

Popularnym rywalem jest 8×8 All-in-One Communications (otwiera się w nowej karcie). Jest to tańsza opcja, z planami zaczynającymi się od 15 € (10 €) na użytkownika miesięcznie, a podstawowy plan jest bardziej wszechstronny niż RingCentral, z nieograniczonymi połączeniami krajowymi i wideokonferencjami.

Inną opcją jest Dialpad (otwiera się w nowej karcie). Jego podstawowy plan kosztuje również 15 € na użytkownika miesięcznie, co jest nieco tańsze niż RingCentral, chociaż przejście w górę hierarchii subskrypcji może szybko zwiększyć koszty. To kolejna dobra usługa typu „wszystko w jednym”, która niedawno zaktualizowała swoją ofertę wideokonferencji.

ostateczny werdykt

W RingCentral MVP można polubić wiele rzeczy. Posiada użyteczny interfejs aplikacji, z którego pracownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do połączeń głosowych, czatu zespołowego, wideokonferencji itp. Można go również zintegrować z szeroką gamą oprogramowania, w tym z imponującą technologią sztucznej inteligencji.

Nie jest to najtańsza dostępna opcja, a plan Essentials jest dość ograniczony, ale zaczynając od planu Standard, RingCentral MVP okazuje się opłacalną inwestycją dla wielu małych i średnich firm. Pocieszające jest również to, że ich systemy bezpieczeństwa należą do najlepszych na rynku.

Możesz zarejestrować się w RingCentral tutaj (otwiera się w nowej karcie).

Udostępnij to