Microsoft podobno oferuje Sony prawa do Call of Duty na PS Plus

Microsoft podobno oferuje Sony prawa do Call of Duty na PS Plus

Microsoft podobno zaoferował Sony prawo do dodania Call of Duty do usługi subskrypcji PS Plus, jeśli jego oferta zakupu Activision Blizzard zakończy się sukcesem.

Według raportu Bloomberg(Otwiera się w nowej karcie)(za pośrednictwem Video Games Chronicle(Otwiera się w nowej karcie)), ta nowa oferta, która przeniosłaby wielokrotnie nagradzaną strzelankę akcji do usługi PlayStation Plus, została złożona w A także jeszcze nie uzgodnioną umowę dotyczącą utrzymania serii Call of Duty na konsolach PlayStation przez 10 lat po przejęciu. Według Bloomberga, Sony nie zaakceptowało jeszcze tej nowej oferty.

Ta domniemana oferta obejmuje najnowsze z serii wysiłków firmy macierzystej Xbox Series X│S, aby uspokoić Sony, a także uspokoić sceptycznych regulatorów, którzy odrzucili ofertę przejęcia o wartości 68,700 miliarda euro. Microsoft po raz pierwszy zaoferował go w styczniu 2022 roku i od tego czasu spotkał się z reakcją i krytyczną kontrolą ze strony międzynarodowych organów regulacyjnych i organów nadzorujących.

Ostatnio Microsoft otrzymał pozew od Federalnego Komitetu Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC), który domagał się zablokowania planowanego przejęcia. To największa przeszkoda, z jaką firma musiała się zmierzyć, próbując kupić Activision Blizzard i własne tytuły, pomimo wielokrotnych nalegań szefa Xbox, Phila Spencera, że ​​przejęcie będzie „w najlepszym interesie graczy”.

Kluczem jest zaangażowanie

Call of Duty Modern Warfare 2

(Zdjęcie: Activision Blizzard)

Jedną z głównych obaw zgłaszanych przez samą Sony i FTC jest to, że łącząc się z Activision Blizzard, Microsoft może zaszkodzić branży gier, negatywnie wpływając na zdolność konkurenta do prowadzenia działalności. Głównym przykładem przedstawionym przez Sony jest to, że flagowe tytuły Activision, takie jak Call of Duty, mogą zostać przejęte z PS5 i stać się ekskluzywnymi tytułami Xbox. Jednym z przykładów jest to, jak nadchodzące tytuły Bethesdy, Starfield i Redfall, zostały potwierdzone jako tytuły ekskluzywne, odkąd Microsoft kupił firmę macierzystą studia ZeniMax w 2021 roku.

W ostatnich tygodniach najwyraźniej rosły napięcia między Microsoftem a Sony, a Phil Spencer powiedział w wywiadzie dla podcastu Second Request (otwiera się w nowej karcie), że sprzeciw Sony wobec przejęcia wynika z tego, że firma „próbuje chronić twoją domenę w konsola”. a sposób, w jaki rosną, polega na zmniejszaniu konsoli Xbox.

„Ponieważ Sony prowadzi całą rozmowę o tym, dlaczego ta umowa nie powinna dojść do skutku, trzymają się Call of Duty” – powiedział Spencer podczas wywiadu, komentując wyróżnienie franczyzy. . sprzeciwiają się fuzji.

Obiecując firmie Sony, że będzie w stanie oferować gry Call of Duty w usłudze subskrypcji PS Plus, Microsoft intensyfikuje wysiłki w celu przekonania przeciwników, że proponowane przejęcie przyniesie graczom korzyści, a nie przeszkody, i można mu zaufać, że nie pozbawi ich Odtwarzacz Activision. fundament jednej z najpopularniejszych franczyz FPS wszechczasów. Nintendo zgodziło się już na 10-letnią umowę zaoferowaną przez Microsoft, która gwarantuje, że Call of Duty trafi na Nintendo Switch, jeśli umowa dojdzie do skutku. Chociaż identyczna oferta została złożona firmie Sony, nie została jeszcze przyjęta.