Niedawny raport sugerował, że God of War: Ragnarök ogłosi swoją premierę w 2022 roku i może wskazywać na listopadową datę premiery.

Raport pochodzi od Jasona Schreiera z Bloomberg (otwiera się w nowej karcie), który według trzech źródeł zaznajomionych z rozwojem gry powiedział, że jest na dobrej drodze do wydania w listopadzie. Dwa z tych źródeł idą dalej i mówią, że ogłoszenie daty premiery może nastąpić później w czerwcu.

Według Schreiera wrzesień był wcześniej głównym celem Santa Monica Studio, zanim przeniósł się do listopada. Ponieważ gra ma tylko publiczne okno wydania w 2022 roku, jest to raczej wewnętrzne opóźnienie, które nie wymaga ogłoszenia, tak jak poprzedni ruch gry z 2021 do 2022 roku.

Jak wskazuje sam Schreier, chociaż listopad jest celem „na ten tydzień”, jeśli chodzi o rozwój gier i wewnętrzne daty, nic nie jest ustalone. Tak więc, chociaż God of War: Raganarök ma obecnie na celu listopadowe wydanie wewnętrzne, nie gwarantuje to ostatecznej daty premiery.

God of War: Ragnarök nadal ukaże się w 2022 roku. Kiedy to nastąpi, będzie można w nią grać na PS4 i PS5 jako wyłączność na PlayStation.

Analiza: Spekulacje obfitują

Ten raport pojawia się w czasie, gdy było sporo rozmów i spekulacji dotyczących daty premiery God of War: Ragnarök.

Niedawno konto PlayStation Game Size na Twitterze poinformowało (otwiera się w nowej karcie), że zastępcza data premiery Ragnaröka zmieniła się z 30 września na 31 grudnia, co sugeruje docelową datę premiery na czwarty kwartał od października do grudnia 2022 roku. mieszczą się w tym oknie.

Krążyły pogłoski (za pośrednictwem GameMe (otwiera się w nowej karcie)), że gra może pojawić się podczas wieczoru otwarcia Summer Game Fest 9 czerwca, ale okazały się nieprawdziwe. Cisza wokół niego skłoniła niektórych do zastanowienia się, czy God of War: Ragnarök może rozważać przesunięcie go do 2023 roku, a Gamereactor (otwiera się w nowej karcie) donosi, że zasugerowało to „kilka europejskich źródeł”.

Schreier poruszył ten problem w poście na ResetEra (otwiera się w nowej karcie), pisząc: „Trudno definitywnie udowodnić negatywność, ale ktoś, kto wiedział z pierwszej ręki, powiedział mi, że nie. Nie słyszałem nic o zjeżdżalni do 2023 roku, podobnie jak wszyscy, których mogę znać.

Wygląda na to, że jest to odpowiedni czas, aby ogłosić datę premiery, a na podstawie tego raportu z Bloomberg wygląda na to, że wkrótce ją otrzymamy.

Udostępnij to