Sega ponownie wkracza w retro, wprowadzając swój stary Mega Drive Mini 2.

Mega Drive Mini 2 został ujawniony (otwiera się w nowej karcie) w dość dziwacznym strumieniu na żywo na japońskim kanale Sega na YouTube. Poza dziwnymi intrami, nowa minikonsola bazuje na Mega Drive Model 2, który został wydany w 1994 roku.

Model 2 był wyjątkowy, ponieważ obsługiwał dodatek Mega-CD (lepiej znany jako Sega CD w Ameryce Północnej), który dawał graczom dostęp do nowego zestawu gier. Nawiązując do przeszłości, Mega Drive Mini 2 będzie zawierać gry Sega CD.

Mega Drive Mini 2 zadebiutuje w Japonii 27 października. Biorąc pod uwagę popularność i entuzjastyczne recenzje pierwszej mini-konsoli (otwiera się w nowej zakładce), nie byłoby nierozsądne oczekiwać międzynarodowego wydania podobnego do Genesis Mini 2. Cena mini-konsoli będzie kosztować 9980 75 jenów, czyli około XNUMX euro.

Na pozór Mega Drive Mini 2 wydaje się oferować gniazdo kartridża z działającymi przesłonami, ale jeśli wygląda jak pierwszy Mega Drive Mini, to czysto kosmetyczny. Są też przyciski zasilania i resetowania, które również znajdują się w poprzednim mini modelu i tutaj działają zgodnie z oczekiwaniami.

Mini 2 zawiera kontroler, kabel HDMI i kabel USB. Według starej minikonsoli kabel HDMI służy do podłączenia telewizorów, a USB do zasilania.

Dostępny będzie również zestaw akcesoriów do dekoracji Mini 2, w tym dodatek Mega-CD. Gry nie są zawarte w zestawie; są to raczej elementy dekoracyjne, które pozwalają graczom odtworzyć starą konsolę, którą kiedyś posiadali. Na Mega Mini Drive 2 znajdują się wszystkie zawarte w nim gry. Zestaw akcesoriów kosztuje 4500 jenów (około 35 USD) i zawiera kasetę z zabawkami i stojak.

Wewnątrz Mini 2 znajduje się 50 gier, które będą obejmować biblioteki Mega Drive i Mega-CD. Do tej pory ujawniono tylko 10 gier, które możecie obejrzeć na stronie Segi (otwiera się w nowej zakładce). Ich imiona są po japońsku, ale niektóre po angielsku. Potwierdzone gry to Popful Mail, Sonic CD, Virtua Racer, Bonanza Brothers i Shining Force CD.

Analiza: Przyszłe minikonsole

To fajna konsola dla fanów gier retro i sprawia, że ​​zastanawiamy się, co dalej. Sega Mega Drive miała również wtyczkę 32X, która rozszerzyła bibliotekę konsoli; jednak uznano to za całkowitą porażkę. Jest mało prawdopodobne, że Sega wyda te tytuły lub poświęci czas na tworzenie mini-32X.

Ale może być mini Dreamcast. Według Video Games Chronicle (otwiera się w nowej zakładce), producent Sega wyraził zainteresowanie wypuszczeniem mniejszej konsoli Dreamcast w tym samym duchu, co Mega Drive Mini. Konsola z pewnością posiada bibliotekę.

Jeśli chcesz zająć się grami retro i kupić stare konsole, zalecamy zakup odpowiedniego telewizora CRT (otwiera się w nowej karcie).

Udostępnij to