Sega przedstawia nowy Mega Drive Mini 2; tym razem z grami Sega CD

Sega przedstawia nowy Mega Drive Mini 2; tym razem z grami Sega CD

Sega ponownie stawia na retro, wprowadzając swój stary Mega Drive Mini 2.

Mega Drive Mini 2 został ujawniony (otwiera się w nowej karcie) w dość dziwacznej transmisji na żywo na japońskim kanale Sega na YouTube. Pomijając dziwne wprowadzenia, nowa minikonsola jest oparta na Mega Drive Model 2, który został wydany w 1994 roku.

Model 2 był wyjątkowy, ponieważ obsługiwał dodatek Mega-CD (lepiej znany jako Sega CD w Ameryce Północnej), który dawał graczom dostęp do nowego zestawu gier. Odnosząc się do przeszłości, Mega Drive Mini 2 będzie zawierał gry Sega CD.

Mega Drive Mini 2 zadebiutuje w Japonii 27 października. Biorąc pod uwagę popularność i entuzjastyczne recenzje pierwszej minikonsoli (otwiera się w nowej karcie), nie byłoby nierozsądne oczekiwanie międzynarodowej premiery podobnej do Genesis Mini 2. Minikonsola będzie kosztować od 9980 75 jenów, czyli około XNUMX €.

Na pozór Mega Drive Mini 2 wydaje się oferować gniazdo na kasety z działającymi okiennicami, ale jeśli wygląda jak pierwszy Mega Drive Mini, to wyłącznie dla dekoracji. Są też przyciski zasilania i resetowania, które również znajdują się w poprzednim modelu mini i tutaj działają zgodnie z oczekiwaniami.

Mini 2 zawiera kontroler, kabel HDMI i kabel USB. Zgodnie ze starą mini konsolą, kabel HDMI służy do podłączenia do telewizorów, a USB do zasilania.

Dostępny będzie również zestaw akcesoriów do dekoracji Mini 2, w tym dodatek Mega-CD. Zestaw nie zawiera gier; są raczej elementami dekoracyjnymi, które pozwalają graczom odtworzyć starą konsolę, którą kiedyś posiadali. Na dysku Mega Mini Drive 2 znajdują się wszystkie gry. Zestaw akcesoriów kosztuje 4500 jenów (około 35 USD) i zawiera kasetę z zabawkami oraz stojak.

Wewnątrz Mini 2 znajduje się 50 gier, które będą obejmować biblioteki Mega Drive i Mega-CD. Do tej pory ujawniono tylko 10 gier, które można sprawdzić na stronie firmy Sega (otwiera się w nowej karcie). Ich imiona są po japońsku, ale niektóre są po angielsku. Potwierdzone gry to Popful Mail, Sonic CD, Virtua Racer, Bonanza Brothers i Shining Force CD.

Analiza: przyszłe mini konsole

To świetna konsola dla fanów gier retro i sprawia, że ​​zastanawiamy się, co będzie dalej. Sega Mega Drive miała również dodatek 32X, który rozszerzał bibliotekę konsoli; uznano to jednak za całkowitą porażkę. Jest mało prawdopodobne, aby Sega wydała te tytuły lub poświęciła czas na stworzenie mini-32X.

Ale może być mini Dreamcast. Według Video Games Chronicle (otwiera się w nowej karcie), producent Sega wyraził zainteresowanie wypuszczeniem mniejszej konsoli Dreamcast w tym samym duchu, co Mega Drive Mini. Konsola z pewnością ma bibliotekę.

Jeśli chcesz wejść w świat gier retro i kupić stare konsole, zalecamy zakup odpowiedniego telewizora CRT (Otwiera się w nowej karcie).