Zgodnie z ogólną zasadą, każdy film, który zarobi ponad miliard dolarów na całym świecie, ma prawie gwarancję, że dostanie kontynuację, zwłaszcza jeśli chodzi o film komiksowy. Jednak nagrodzony Oscarem w 1 roku film Joker z oceną R jest daleki od zwykłego filmu DC, ma tyle wspólnego z Aquamanem, co Moana z Życzeniem śmierci.

To powiedziawszy, pogłoski o potencjalnym sequelu Jokera pozostały dość stałe od czasu premiery filmu, a teraz reżyser Todd Phillips i gwiazda Joaquin Phoenix potwierdzili, że sequel będzie kontynuowany na Instagramie (otwiera się w nowej karcie).

Na pierwszym z dwóch zdjęć udostępnionych przez Phillipsa przyjrzymy się okładce jego pełnego scenariusza sequela Jokera, ponownie napisanego wspólnie przez Scotta Silvera, ujawniającego jego oficjalny tytuł Joker: Crazy Two. . Następnie pojawia się zdjęcie Phoenix czytającego wspomniany scenariusz.

To nie jest żart

Być może zastanawiasz się, co francuski podtytuł filmu mówi nam o reżyserii scenariusza Phillipsa. Folie à deux (co oznacza szaleństwo dla dwojga) to prawdziwy termin psychiatryczny, który odnosi się do wspólnej psychozy spowodowanej bliskością, często między członkami rodziny. Nazywany także wspólnym zaburzeniem urojeniowym (SDD).

Jeśli chodzi o to, co może to oznaczać dla fabuły filmu, wydaje się prawdopodobne, że Joker zagra w filmie z inną podobną postacią. Czy to oznacza Harley Quinn, Batmana, czy kogoś innego, dopiero się okaże. Postawilibyśmy na trzecią opcję, ale wszystko jest możliwe.

Jeśli chodzi o to, czy sam film się wydarzy, szanse są wysokie: ponieważ Phillips czuje się na tyle bezpiecznie, aby udostępnić powyższe nagranie, musimy założyć, że Phoenix polubił to, co przeczytał i że film jest mniej lub bardziej gwarantowany. . punkt, byłby to największy na świecie punkt kulminacyjny, gdyby notorycznie wybredny aktor zdecydował się przekazać projekt.

Na szczęście Phoenix był otwarty na możliwość sequela w przeszłości, mówiąc The Playlist (otwiera się w nowej karcie), że „Są rzeczy, które możemy zrobić z tym gościem i możemy [odkryć] więcej”. Oczywiście zalecamy, aby przed świętowaniem poczekać na oficjalne ogłoszenie Warner Bros.

Udostępnij to