Potwierdzono, że chipy Intel Sapphire Rapids zasilą Twoją następną stację roboczą

Potwierdzono, że chipy Intel Sapphire Rapids zasilą Twoją następną stację roboczą

Firma potwierdziła, że ​​chipy Intel Sapphire Rapids są już oficjalnie gotowe do trafienia do komputerów stacjonarnych.

„Sapphire Rapids”, którego premiera zaplanowana jest na rok 2023, to kryptonim najnowszej i największej iteracji procesorów Intel, znanych również jako procesory Intel Xeon Scalable czwartej generacji.

Gigant chipów twierdzi, że ten ruch zapewni użytkownikom stacji roboczych szybsze przetwarzanie niż kiedykolwiek wcześniej, a film promocyjny (otwiera się w nowej karcie) twierdzi, że „kiedyś zajmowałem cały pokój pełen komputerów, aby zrobić to, co zrobiłem sam, to są moje 30-minutowe przerwy na kawę”.

Więc co tak naprawdę wiemy?

Pomimo ogromu wiadomości, Intel oficjalnie nie ujawnił zbyt wiele na temat specyfikacji nowych stacji roboczych z procesorami Sapphire Rapids.

Jednak nieoficjalnie nowe procesory do stacji roboczych mogą pochwalić się procesorami z możliwością przetaktowywania z maksymalnie 56 rdzeniami, ośmioma kanałami pamięci i 112 liniami PCIe, zgodnie z danymi ujawnionymi przez sprzęt Enthusiastic Citizen, zgłoszonymi przez Tom's Hardware. (otwiera się w nowej karcie)

Intel nie podał harmonogramu premiery, co może być dobrą rzeczą, ponieważ Sapphire Rapids zostało już dotknięte kilkoma poważnymi opóźnieniami.

Nowa linia produktów została pierwotnie ustalona na koniec 2021 r., zanim seria opóźnień, częściowo związanych z zakłóceniami związanymi z pandemią, przesunęła datę premiery (otwiera w nowej karcie).

Ale nie tylko stacje robocze muszą zostać doładowane przez nadchodzącą technologię Sapphire Rapids, ale również wysokowydajne komputery muszą to opanować.

Zgodnie z komunikatem prasowym (otwiera się w nowej karcie) giganta chipowego, Sapphire Rapids wkrótce zostaną wykorzystane do zasilania superkomputerów, w tym Aurory w Argonne National Laboratory.

Maszyna jest skonfigurowana do działania na procesorze Xeon Max, procesorze opartym na architekturze x86, który jest procesorem Intela o największej gęstości i podobno zawiera ponad 100 miliardów tranzystorów w 47-kafelkowym pakiecie o wysokości do 128 gigabajtów (GB). -przepustowość pamięci.