Samsung może pracować nad urządzeniem śledzącym do noszenia

Podczas gdy większość z nas ma smartwatche lub urządzenia śledzące na nadgarstkach, aby monitorować statystyki, takie jak codzienne kroki i tętno, inteligentne pierścienie stanowią wygodną, ​​lekką alternatywę i wygląda na to, że wkrótce pojawi się nowy produkt w tej kategorii.

Na forum Naver (otwiera się w nowej karcie) w Korei Południowej (poprzez Notebookcheck (otwiera się w nowej karcie)) zgłoszono patent Samsunga na inteligentne urządzenie typu pierścieniowego. funkcje podobne do tych dostępnych w Samsung Galaxy Watch 5.

Obowiązują zwykłe zastrzeżenia dotyczące wniosków patentowych: wskazują one jedynie na trwające prace badawczo-rozwojowe w firmie i nie gwarantują wyglądu rzeczywistego urządzenia. Wygląda jednak na to, że Samsung przynajmniej bada swoje opcje, jeśli chodzi o inteligentne pierścienie.

Pierścień, który będzie rządził nimi wszystkimi

Obecnie największą nazwą w grach z inteligentnym pierścieniem jest Oura, z inteligentnym pierścieniem Oura trzeciej generacji oferującym funkcje, takie jak całodobowe monitorowanie tętna, śledzenie snu, a nawet niektóre treningi. Cena detaliczna to 24 EUR, co w chwili pisania tego tekstu wynosi około 7 EUR / 299 USD.

Według wtajemniczonych Samsung planuje umieścić w inteligentnym pierścieniu optyczny czujnik tętna i funkcje EKG. Odczyt EKG (elektrokardiogram) wyszukuje nieprawidłowości w rytmie serca.

Nie wygląda na to, żeby urządzenie pojawiło się w najbliższym czasie, jeśli kiedykolwiek trafi na rynek mainstreamowy, ale wszystko wskazuje na to, że Samsung planuje dalej rozszerzać swoją ofertę urządzeń Galaxy.

Analiza: inteligentny pierścień a inteligentny zegarek

Jeśli idea inteligentnego pierścienia nigdy wcześniej nie przyszła ci do głowy, może to brzmieć trochę dziwnie. Jednak te urządzenia do noszenia mogą pokonać smartwatche w kilku obszarach, w tym w żywotności baterii – pierścień Oura może wytrzymać cały tydzień między ładowaniami.

Pierścień jest również bardziej dyskretnym urządzeniem w porównaniu ze smartwatchami lub nawet najbardziej podstawowymi trackerami fitness noszonymi na nadgarstku. Jeśli uprawiasz intensywne sporty i treningi, możesz preferować lżejsze, stałe wrażenie inteligentnego pierścienia od innych alternatyw.

Jeśli chodzi o monitorowanie snu, znowu im bardziej dyskretne urządzenie, tym lepiej. Wielu z nas jest już przyzwyczajonych do noszenia pierścionków, czy to na zaręczyny, wesela, czy po prostu do dekoracji, więc elegancki pierścionek to niewiele więcej do noszenia (chociaż bylibyśmy zaskoczeni, gdyby ktoś zasugerował jego noszenie).

Samsung najwyraźniej przeprowadzi pewne badania przed podjęciem decyzji o uruchomieniu inteligentnego pierścienia i nie jest to jedyna firma, która chce wypełnić niszę: Fitbit pracuje również nad inteligentnym pierścieniem, a jednocześnie pojawia się wiele innych opcji.

Udostępnij to