Wygląda na to, że Samsung w końcu ugiął się pod presją graczy po ogłoszeniu, że udostępni Xbox Cloud Gaming (beta) z usługami chmurowymi Xbox Game Pass i Nvidia GeForce Now na wielu swoich inteligentnych telewizorach.

Aplikacje dla dwóch głównych platform do strumieniowego przesyłania gier były jak dotąd dostępne tylko w nowej gamie telewizorów południowokoreańskiej marki na rok 2022, takich jak Samsung QN95B, który stanowi naszą najlepszą listę telewizorów 4K.

Jednak po rosnącym niezadowoleniu właścicieli starszych modeli Samsung ustąpił, a firma potwierdziła, że ​​w końcu pozwoli na instalowanie aplikacji na szerszej gamie swoich modeli przed końcem roku. (przez FlatpanelsHD)

To nie wszystkie dobre wieści dla graczy korzystających z chmury, ponieważ firma ogłosiła wydanie aplikacji tylko dla modeli z 2021 roku, chociaż starsze telewizory Samsung Smart TV najwyraźniej mogą uruchamiać aplikacje.

„Kiedy na początku tego roku Samsung Gaming Hub pojawił się w modelach telewizorów z 2022 roku, pytanie numer jeden, jakie otrzymaliśmy, brzmiało: „kiedy strumieniowe przesyłanie gier pojawi się na moim telewizorze z 2021 roku?” Dziś z radością informujemy naszych zapalonych fanów, że będą mogli grać w gry, które kochają przed końcem tego roku” — powiedział Mike Lucero, menedżer produktu ds. gier w firmie Samsung Electronics.

Lista telewizorów Samsung Smart TV z aplikacjami Xbox i Nvidia GeForce Now na rok 2021 jest następująca: QN700A, QN800A, QN850A, QN900A, WS1A, LS03A, AU7000, AU8000, AU9000, Q50A, Q60A, Q70A, Q80A, QN85A, QN90A i QN95A .

Marka ujawniła również, że usługa subskrypcji gier Utomik i platforma Luna firmy Amazon również będą częścią uruchomienia aplikacji, a Antstream i Blacknut mają pojawić się w przyszłym roku.

Samsung ogłosił również, że wprowadzi duży wzrost wydajności Nvidia GeForce Now w wielu swoich liniach telewizyjnych, a aplikacja zostanie zaktualizowana, aby umożliwić obsługę strumieniowania gier 4K 60 klatek na sekundę.

Oferta, która zostanie wprowadzona za kilka tygodni, umożliwi graczom korzystającym z usługi GeForce NOW strumieniowe przesyłanie gier PC w rozdzielczości do 4K przy 60 klatkach na sekundę natywnie w 2022 roku oraz wybór telewizorów Samsung Smart TV z 2021 roku bez czekania na pobranie, instalację, łatki lub aktualizacje. powiedział Samsung.

Aby skorzystać z ulepszonej liczby klatek na sekundę i rozdzielczości, potrzebujesz subskrypcji premium GeForce Now, która zapewni również dostęp do ray tracingu RTX ON, priorytetowy dostęp do serwerów gier Nvidia, a także wydłużone czasy sesji ocho horas.

2022 Samsung Smart TV z aplikacją Xbox

Samsung 2022 Smart TV z Gaming Hub i aplikacją Xbox (Źródło zdjęcia: Samsung)

Analiza: Uruchomienie aplikacji chmurowej Samsunga mogło być o wiele więcej

W ciągu tygodnia, w którym gry w chmurze mocno uderzyły wiadomości, że Microsoft bezceremonialnie porzucił plany swojej taniej konsoli do przesyłania strumieniowego Xbox Keystone, ta nowość Samsunga bez wątpienia zostanie przyjęta z zadowoleniem przez fanów.

Będzie to jednak rozczarowanie dla byłych posiadaczy smart TV Samsunga, którzy słusznie poczują się nieco pominięci przez obecną sytuację.

Warto również zauważyć, że Samsung Gaming Hub, wygodne menu typu „wszystko w jednym”, które można znaleźć w modelach z 2022 r., nie będzie częścią aktualizacji dla telewizorów z 2021 r., a użytkownicy będą mieli dostęp tylko do poszczególnych aplikacji, co dodatkowo zwiększy brak entuzjazm. charakter rozmieszczenia.

Chociaż rozumiemy, że Samsung nie chce, aby jego użytkownicy mieli gorsze wrażenia z korzystania z telewizorów, które nie nadają się do przesyłania strumieniowego, w ostatnich latach jest tak wiele telewizorów, które obiecały potężne procesory, które, miejmy nadzieję, mogłyby płynnie obsługiwać usługi. , ale obecnie wydaje się mało prawdopodobne, aby zaoferowano im dostęp do aplikacji.

Nie możemy się doczekać, aby usłyszeć uzasadnienie ruchu oporu, ale w obecnej sytuacji trudno jest dokładnie wiedzieć, co Samsung zyska, kontynuując wykluczanie dużej liczby użytkowników z wbudowanej gry.

Chcesz uaktualnić do telewizora obsługującego gry w chmurze Xbox i Nvidia? Sprawdź nasze oferty Samsung w Czarny piątek i nasz przewodnik po ofertach telewizyjnych w Czarny piątek.

Dzisiejsze najlepsze oferty na Samsunga Q80B

Dzisiejsze najlepsze oferty Samsung QN85B

Dzisiejsze najlepsze oferty Samsung S95B

Udostępnij to