Oczekuje się, że Samsung opublikuje najlepsze wyniki za drugi kwartał od czterech lat, pomimo braku odporności na bieżące problemy w branży smartfonów.

Analitycy szacują, że kwartalne przychody spadły z 12,57 bln wonów do 14,46 bln wonów w okresie trzech miesięcy, ponieważ popyt na jego komponenty, w szczególności chipy pamięci, zrównoważył wszelki spadek cen.

Oczekuje się, że przychody z chipów wzrosną o 49% do 10,3 biliona wonów, napędzane popytem na elektronikę użytkową i sprzęt serwerowy do centrów danych, szczególnie wśród głównych dostawców usług w chmurze.

sprzedaż smartfonów

Jednak biznes telefonii komórkowej koreańskiego giganta spadł o 17% do 2,7 biliona wonów w omawianym okresie, przy wysyłkach o łącznej wartości od 61 milionów do 68 milionów sztuk.

Wyzwania geopolityczne, blokady w Chinach i inflacja obciążają popyt konsumencki, tłumiąc optymizm, że w 2022 r. rynek odbije się od wpływu globalnych blokad, niepewności gospodarczej i niedoborów komponentów w całej branży (otwiera się w nowej karcie). ich sprzedaż gwałtownie spadła w 2020 i 2021 roku.

Jedna z analiz sugerowała, że ​​w ciągu pierwszych trzech miesięcy 11 r. łączna liczba przesyłek spadła o 2022%, a wyżej wymienione problemy zostały spotęgowane tradycyjnie powolnym sezonowym popytem.

Jednak Samsung pozostaje największym na świecie producentem smartfonów, wyprzedzając Apple i kilku chińskich producentów. Szerokie portfolio urządzeń oznacza, że ​​cieszy się dużym zainteresowaniem na wielu poziomach rynku, w tym w segmencie high-end, i będzie optymistycznie patrzeć na przyszły wzrost w miarę upowszechniania się sieci 5G.

Via Reuters (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to