Gama Samsung Galaxy Z Flip to najpopularniejsza kolekcja składanych telefonów na świecie i nie bez powodu: łączą składaną obudowę z przyzwoitą specyfikacją i stosunkowo przystępną ceną.

Mamy nadzieję, że Samsung Galaxy Z Flip 5 kontynuuje ten trend, aw tym poście stworzyliśmy listę życzeń tego, czego można się po nim spodziewać.

Ale to nie wszystko. Już zaczynamy słyszeć plotki o tym, co może zaoferować Samsung Galaxy Z Flip 5, więc znajdziesz je również poniżej; a także informacje o możliwej dacie premiery i cenie. Będziemy również aktualizować ten artykuł, gdy tylko dowiemy się czegoś nowego o tym telefonie, więc zajrzyj tu wkrótce.

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Kolejna pozycja w serii składanych Z Flip firmy Samsung
  • Kiedy to wyszło? Prawdopodobnie sierpień 2023
  • Ile to będzie kosztować? Prawdopodobnie około 999.99 USD / 999 GBP / 1,499 USD

Data premiery i cena Samsunga Galaxy Z Flip 5

Chociaż nadal nie ma żadnych wiadomości dotyczących daty premiery Samsunga Galaxy Z Flip 5, możemy zgadywać. Oczekujemy, że zobaczymy go 9 sierpnia 2023 r., ponieważ jest to druga środa sierpnia przyszłego roku, a Samsung wypuścił Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Flip 3 w drugą środę sierpnia ich odpowiednich lat premiery.

Na podstawie powyższego formularza prawdopodobnie minie około dwóch tygodni, zanim zostanie wysłany, więc powinieneś być w stanie zdobyć go do końca sierpnia, jeśli nasze przewidywania się sprawdzą.

Ceny są trudniejsze do przewidzenia, ale prawdopodobnie będą kosztować podobną kwotę do Samsunga Galaxy Z Flip 4, który zaczyna się od 999.99 USD / 999 GBP / 1,499 USD.

Samsung Galaxy Z Flip 4 manos en el frente beige en ángulo

Galaxy Z Flip 5 może być wyceniony podobnie do Z Flip 4 (Źródło zdjęcia: Future/Alex Walker-Todd)

Samsung Galaxy Z Flip 5 Nowości i przecieki

Jednym z pierwszych przecieków na temat Samsunga Galaxy Z Flip 5 jest twierdzenie, że będzie korzystał z chipsetu Snapdragon 8 Gen 2.

Ponieważ Galaxy Z Flip 4 wykorzystuje Snapdragon 8 Plus Gen 1, zawsze wydawało się to prawdopodobne, chociaż jeśli w przyszłym roku pojawi się kolejna wersja Plus chipsetu, Snapdragon 8 Plus Gen 2 jest również możliwy.

Tak czy inaczej, jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych chipsetów Androida w 2023 roku, więc powinien oferować dużo mocy.

Od tego czasu słyszeliśmy z innego źródła, że ​​Samsung Galaxy Z Flip 5 może mieć 3,3-calowy lub 3,4-calowy wyświetlacz na obudowie. To wzrost o zaledwie 1,9 cala w stosunku do Galaxy Z Flip 4, więc byłby znacznie większy.

To samo źródło twierdzi, że Samsung Galaxy Z Flip 5 będzie miał nowy projekt zawiasów, który zmniejszy widoczność szwu.

Samsung Galaxy Z Flip 5: co chcemy zobaczyć

Samsung Galaxy Z Flip 4 nie był tak naprawdę aktualizacją Galaxy Z Flip 3, więc chcemy zobaczyć dalsze ulepszenia w następnym modelu, w tym następujące rzeczy.

1. Teleobiektyw

Recenzja Samsunga Galaxy Z Flip 4 Bora Purple ze spadzistym tyłem

Galaxy Z Flip 4 nie ma kamer (Źródło zdjęcia: Future/Alex Walker-Todd)

Teleobiektyw jest standardową funkcją prawie wszystkich telefonów z wyższej półki, ale jest to funkcja, której brakuje Samsungowi Galaxy Z Flip 4.

W rzeczywistości Z Flip 4 ma tylko aparat z dwoma obiektywami, składający się z głównego snapera 12MP i ultraszerokiego snapera 12MP, więc jest dość prosty i brakuje mu fotograficznego przodu. Chcemy zobaczyć tutaj duże aktualizacje dla Samsunga Galaxy Z Flip 5, z dodatkowym teleobiektywem i miejmy nadzieję, że również aktualizacje innych aparatów.

2. Lepsza żywotność baterii

Żywotność baterii jest problemem w przypadku wielu telefonów, a jeszcze bardziej w przypadku składanych, ponieważ mają one zwykle mniejsze baterie niż konwencjonalne telefony o podobnej wielkości.

Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że mechanizm składania zajmuje miejsce, które w przeciwnym razie mogłoby zostać wykorzystane przez baterię, ale jest to określony problem; często prowadzi do krótszej niż normalnie długowieczności.

Na przykład Samsung Galaxy Z Flip 4 ma tylko baterię 3700 mAh, aw naszej recenzji zauważyliśmy, że jego wydajność była rozczarowująca, dlatego chcemy zobaczyć zwiększenie baterii w Galaxy Z Flip 5.

3. Niższa cena

Samsung Galaxy Z Flip 4 jest w rzeczywistości jednym z bardziej przystępnych cenowo składanych telefonów, ale biorąc pod uwagę specyfikacje, które otrzymujesz, poza składanym ekranem, wciąż jest dość drogi, więc chcielibyśmy, aby Samsung nieco obniżył cenę. dla Samsunga Galaxy Z Flip 5.

Prawdopodobnie tak się nie stanie, zwłaszcza jeśli pojawią się znaczące aktualizacje specyfikacji, ale sprawiłoby to, że urządzenie byłoby jeszcze bardziej atrakcyjne.

4. Większy ekran pokładu

Samsung Galaxy Z Flip 4 Recenzja Okładki Ekran Bora Fioletowy

Z Flip 4 ma mały ekran osłonowy (Źródło zdjęcia: Future/Alex Walker-Todd)

Podczas gdy 6,7-calowy składany ekran główny Galaxy Z Flip 4 ma przyzwoity rozmiar, 1,9-calowy ekran osłonowy – który można zobaczyć i wchodzić w interakcje, gdy główny ekran jest złożony – jest zbyt mały, aby zrobić z nią wiele.

Jasne, może wyświetlać powiadomienia i godzinę, ale jest za mały, aby poprawnie współpracować, co oznacza, że ​​dla większości funkcji smartfona trzeba go otworzyć. Chcielibyśmy zobaczyć większy dodatkowy wyświetlacz w następnym modelu, który pozwoli ci częściej trzymać telefon zamknięty.

5. Bardziej znaczące ulepszenia

Powyżej szczegółowo opisaliśmy niektóre aktualizacje, których oczekujemy, ale ogólnie chcemy, aby Samsung Galaxy Z Flip 5 sprawiał wrażenie znaczącej aktualizacji w stosunku do Galaxy Z Flip 4.

Ostatnie dwa modele były do ​​siebie bardzo podobne, więc najwyższy czas, abyśmy zobaczyli kilka dużych aktualizacji i potrzebujemy ich, aby mieć duże szanse na zajęcie miejsca wśród najlepszych składanych telefonów.

Udostępnij to