Podczas gdy Samsung i Apple wydają się być uwikłani w bezpośrednie walki w zakresie wysokiej klasy tabletów z Galaxy Tab S6 i pobliski iPad Pro 2020 z tego ostatniego, urządzenia Samsung Galaxy Tab A tak naprawdę nie zakwestionowały dolnej linii iPadów.

Prawdopodobnie szukając rozwiązania tego problemu, Samsung wprowadził na rynek Galaxy Tab S6 Lite, tańsza wersja urządzenia innego niż Lite z niskimi specyfikacjami i ceną, co czyni go bezpośrednim konkurentem dla iPada 10.2 z 2019 roku.

IPad 10.2 jest częścią (stosunkowo) niższej serii tabletów Apple poniżej iPada Air, Mini lub Pro, przeznaczonej dla osób, które chcą nowego tabletu do ogólnych zadań bez wydawania dużych pieniędzy. To też próbuje zrobić Samsung Galaxy Tab S6 Lite.

Następnie który z tych niedrogich tabletów jest dla Ciebie odpowiedni? Wyjaśnimy różne specyfikacje i funkcje tych dwóch, abyś mógł zdecydować.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite vs iPad 10.2 Cena i dostępność

1608207449 Samsung Galaxy Tab S7 Lite i Tab S7 Lite Plus

Samsung Galaxy Tab S6 Lite (zdjęcie: Samsung)

Jeśli chcesz wydać jak najmniej na jeden z tych tabletów, iPad 10.2 kosztuje 329 EUR / 349 EUR / 529 USD za opcję 32 GB. Nie zajmuje to jednak dużo miejsca i możesz dostać 128 GB za 429 EUR / 449 EUR / 689 AU.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite kosztuje nieco więcej w większości 349 EUR / 349 EUR (około 690 USD), ale w rzeczywistości jest to 64 GB, więc masz trochę więcej miejsca na swoje pieniądze. W niektórych regionach dostępna jest również wersja LTE, dostępna za 399 euro (około 410 euro, 790 AU).

Ważną rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że podczas gdy tablet Samsung jest wyposażony w rysik S Pen do robienia notatek, rysowania i rysowania, iPad 10.2 wymaga osobnego zakupu Apple Pencil za 99 EUR / 89 EUR / 145 USD.

Wygląda więc na to, że płacisz nieco więcej za iPada 10.2, zwłaszcza jeśli chcesz w pełni wykorzystać wszystkie jego funkcje, ale ponieważ wysokie ceny są cechą urządzeń Apple, prawie zaskakujące jest, że różnica w kosztach nie. jest starszy.

Zaprojektuj i wyświetl

Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma wymiary 244.5 x 154.3 x 7 mm, podczas gdy iPad 10.2 ma wymiary 250.6 x 174.1 x 7.5 mm, więc nie różnią się zbytnio. Podobnie ich waga, odpowiednio 467g i 483g, również nie różni się znacząco (niewiele osób mogłoby odczuć różnicę 16g).

Nie poczujesz dużej różnicy w materiale konstrukcyjnym, ponieważ oba mają szklane fronty oraz aluminiowe boki i tył. Nie oznacza to, że urządzenia wyglądają tak samo, ponieważ iPad 10.2 ma grubsze soczewki i fizyczny przycisk Home, w przeciwieństwie do Galaxy Tab. Ponadto tył iPada jest nieco bardziej zaokrąglony w dłoni.

1632398426 Recenzja nowego iPada 102 2021

IPad 10.2 (zdjęcie: przyszłość)

Z tyłu oba tablety mają pojedynczy tylny aparat w lewym górnym rogu (jeśli trzymasz go w trybie pionowym), a w przeciwieństwie do wielu dzisiejszych smartfonów oba tablety mają gniazdo słuchawkowe 3.5 mm. Samsung Galaxy Tab S6 Lite jest wyposażony w port USB-C do ładowania i przesyłania danych, ale iPad 10.2 korzysta z zastrzeżonego kabla Lightning firmy Apple.

Jeśli chodzi o wyświetlacze, w iPadzie 10.2 dostajemy 10.2-calowy panel (stąd nazwa), ale Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma 10.4-calowy ekran, dzięki czemu jest nieco większy. Panel tego ostatniego też jest nieco dłuższy i ma proporcje 5: 3 zamiast iPada 4: 3.

Wyświetlacz iPada to ekran dotykowy o wyższej rozdzielczości 1620 x 2160, lepszy niż tablet Samsung 1200 x 2000. Rzadko zdarza się, aby Samsung przegrywał na ekranie head-to-head, ale może to być poświęcenie, które trzeba było ponieść, aby utrzymać niska cena. Możesz zobaczyć inne tanie tablety tutaj.

Żywotność aparatu i baterii

Aparaty często nie są imponujące na tabletach, ponieważ nie będziesz używać przenośnego urządzenia fotograficznego ze względu na jego rozmiar, ale możesz znaleźć różne zastosowania dla łupków.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite i iPad 10.2 mają 8-megapikselowe tylne aparaty a ze względu na identyczny rozmiar mikrona jesteśmy skłonni powiedzieć, że zaoferują podobne wrażenia. Nie używaliśmy jeszcze urządzenia Samsung, więc nie możemy być pewni.

Z przodu tabletu Samsunga znajduje się czujnik 5 MP, podczas gdy na iPadzie jest tylko 1.2 MP, więc filmy nagrywane na Galaxy Tab będą miały wyższą rozdzielczość.

Jeśli chodzi o rozmiar baterii, Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma zasilacz 7,040 mAh, podczas gdy iPad 10.2 ma odpowiednik 8,827 mAh. Ze względu na mniejszy rozmiar ekranu i większą pojemność baterii spodziewamy się, że będzie działać trochę dłużej, zanim będzie wymagał ładowania.

Naprawdę nie znamy szybkości ładowania iPada 10.2; Jest wyposażony w ładowarkę 12 W, ale inne ładowarki o większej mocy dostarczają ją szybciej. Dla porównania, Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma szybkie ładowanie 15 W. Tabliczka Samsunga będzie szybsza dla większości ludzi, ale jeśli masz technologię niedawnego iPhone'a, możesz ją ulepszyć. prędkości z iPadem.

Funkcje i specyfikacje

Odblokowywanie jest ważną funkcją dla niektórych osób i chociaż iPad 10.2 ma Touch ID, który umożliwia użycie odcisku palca do odblokowania urządzenia, musisz polegać na zabezpieczeniu hasłem lub kodem PIN dla Samsung Galaxy Tab S6 Lite. Jest to znacznie mniej wygodne dla osób, które chcą mieć szybki dostęp do swojego urządzenia.

IPad 10.2 wyposażono w chipset Apple A10 Fusion, który nie jest najnowszym, ale wciąż potężnym procesorem, porównywalnym z high-endowymi smartfonami sprzed kilku lat. W połączeniu z 3 GB pamięci RAM.

Z drugiej strony Samsung Galaxy Tab S6 Lite jest wyposażony w procesor Exynos 9611, który, podobnie jak Apple A10, jest przyzwoitym procesorem. Ogólnie stwierdziliśmy, że chipsety Apple oferują szybsze przetwarzanie niż Exynos Samsunga. Jednak 4 GB RAM jest znacznie lepszy niż iPad.ipad

Jeśli chodzi o oprogramowanie, iPad 10.2 ma iPadOS, gamę iOS 13 z kilkoma poprawkami, aby był lepiej zoptymalizowany pod kątem tabletów. Jednak niektóre z tych ustawień wydają się być zaprojektowane tak, aby tablet działał jak laptop, co niektórzy użytkownicy mogą uznać za nieprzydatne.

Ponadto Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma Androida 10 z One UI Samsunga na wierzchu: Android jeszcze nie sprawdził się jako przyzwoity system operacyjny dla tabletów, a One UI może być dość konfrontacyjny ze względu na swój wygląd, ale ludzie korzystający z telefonów Samsung będą do niego przyzwyczajeni.

Niektórzy użytkownicy technologii uwielbiają urządzenia z Androidem, inni iOS i ich ekosystem, i samo to może wystarczyć, aby przekonać kilka lojalnych fanów.

Wynieść

Wybór między Samsung Galaxy Tab S6 Lite a iPadem 10.2 może być tak prosty, jak patrzenie na używany telefon. Jeśli jest to iPhone lub urządzenie z Androidem, prawdopodobnie już zdecydowałeś się dołączyć do tego samego ekosystemu. Prawdopodobnie na ogrodzeniu jest jeszcze tylko kilka wybranych osób.

IPad 10.2 ma ekran o wyższej rozdzielczości i lepszy procesor, więc jeśli są to dla Ciebie ważne czynniki, to warto przyjrzeć się iPadowi.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite ma przednią kamerę o wyższej rozdzielczości, tańsza cena, jeśli weźmiesz pod uwagę S Pen i więcej pamięci RAM.

W zależności od tego, dlaczego szukasz nowego, niedrogiego tabletu, sprawdź, który tablet najlepiej pasuje do tej funkcji, ponieważ prawdopodobnie będzie to najlepsze urządzenie dla Ciebie. A może poczekaj, aż w pełni przejrzysz Galaxy Tab S6 Lite, aby uzyskać nasz pełny werdykt.

 

 

 

Udostępnij to