Samsung Galaxy S23 mógłby mieć najlepszy chipset

Od dawna słyszeliśmy, że Samsung będzie używał chipsetu Snapdragon 8 Gen 2 na całym świecie w ofercie Galaxy S23, co już było dobrą wiadomością z powodów, które omówimy poniżej. Ale teraz wygląda na to, że firma mogła zrobić to lepiej i wyposażyć te telefony w ekskluzywny i jeszcze mocniejszy wariant chipsetu.

Tak twierdzi @UniverseIce (otwiera się w nowej karcie), przeciekacz z dużym doświadczeniem, który zbadał i znalazł wiele dowodów na poparcie tego twierdzenia.

Najpierw opublikowali zrzut ekranu (otwiera się w nowej karcie) testu porównawczego dla Samsunga Galaxy S23, pokazujący częstotliwość zegara do 3,36 GHz, czyli wyższą niż poprzednie prędkości 3,2 GHz, które normalnie Snapdragon 8 Gen 2 Następnie twierdzili (otwiera się w nowej karcie), że istnieje kilka różnych numerów modeli Snapdragon 8 Gen 2.

Wreszcie, twierdzili, że „potwierdzili”, że Samsung Galaxy S23 będzie korzystał z wersji wysokiej częstotliwości ekskluzywnego Snapdragon 8 Gen 2 firmy Samsung.

Najlepszy czas nadszedł dla europejskich użytkowników. Potwierdzono, że europejska wersja serii Samsung Galaxy S23 wykorzystuje Snapdragon 8 Gen2 i jest to wersja o wysokiej częstotliwości przeznaczona wyłącznie dla Samsunga. Skorzystaj z tego. pic.twitter.com/w6DqCdH30b 16 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

Co ciekawe, mówią, że ten układ będzie używany w europejskiej wersji linii Samsung Galaxy S23, więc nie jest jasne, czy ten sam doładowany chipset będzie używany w pozostałej części świata, czy nie.

Ale przynajmniej w Europie Galaxy S23 i jego rodzeństwo mogą być najpotężniejszymi telefonami z Androidem na świecie, chociaż, jak zwykle, na razie przyjmujemy to twierdzenie z przymrużeniem oka.

Analiza: ulepszanie najlepszego chipsetu

Jeśli linia Samsung Galaxy S23 naprawdę ma wyłączny dostęp do lepszej wersji Snapdragon 8 Gen 2, jest mało prawdopodobne, aby inny telefon z Androidem 2023 mógł dorównać tym telefonom. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszy chipset Snapdragon w danym roku jest najlepszym chipsetem dostępnym dla telefonów z Androidem i nic nie wskazuje na to, że rok 2023 będzie inny.

Dlatego dobrą wiadomością jest to, że Samsung oferuje chipsety Snapdragon na całym świecie, zamiast wysyłać telefony z własnymi chipsetami Exynos do niektórych regionów, jak to miało miejsce w przeszłości, a jeśli tak, to używa wersji jeszcze lepszej z tego chipsetu, to jeszcze lepiej . Aktualności.

Mam nadzieję, że ta lepsza wersja zostanie wydana na całym świecie, ale jeśli jest ograniczona do Europy, być może byłoby dobrze, ponieważ Europa historycznie należała do regionów nękanych gorszymi chipsetami Exynos.

Oczywiście wszystko to będzie złą wiadomością dla innych producentów wypuszczających nowe telefony w 2023 roku, ponieważ Samsung już teraz wyprzedza innych producentów telefonów z Androidem, a jego urządzenia są integralną częścią naszych najlepszych rankingów telefonów i mają wyższy chipset. rozwinąć firmę jeździć.


Udostępnij to