Prawdopodobnie dzieli nas zaledwie kilka miesięcy od premiery linii Samsung Galaxy S23, ale jak zwykle istnieje wiele nowych funkcji i ulepszeń, o których można plotkować przed premierą, a właśnie ogłoszono dwie potencjalne aktualizacje.

Po pierwsze, istnieje możliwość, że seria Samsung Galaxy S23 będzie obsługiwać komunikację satelitarną w taki czy inny sposób. Wynika to z raportu ETNews (otwiera się w nowej karcie), który mówi, że Samsung współpracuje z Iridium, globalną firmą zajmującą się komunikacją satelitarną, aby wprowadzić tę funkcję do linii Galaxy S23.

Podczas gdy Iridium jest w stanie świadczyć usługi komunikacji głosowej i transmisji danych, Samsung ograniczyłby możliwości satelitarne S23 do wiadomości tekstowych i małych obrazów, ponieważ można go dopasować tylko do małej anteny do telefonu.

Może się to wydawać restrykcyjne, ale powinno wystarczyć, aby pomóc Ci skontaktować się z kontaktami lub służbami ratunkowymi w sytuacjach, gdy nie ma zasięgu komórki.

Dzisiejszy inny wyciek dotyczący Samsunga Galaxy S23 dotyczy w szczególności Samsunga Galaxy S23 Ultra, który podobno ma wyświetlacz o jasności do 2150 nitów, a może nawet wyższej.

S23u maksymalna jasność, do 2150 nitów „Liczby mogą się różnić przy uruchomieniu ze względu na dodatkowe ustawienia Min. 2100 maks. Przyciemnianie 2200+ Pwz wciąż przegrywa z Q9 (nieznacznie) poniżej 2 tys. 23 listopada 2022

Zobacz więcej

Źródłem tego jest @RGcloudS (otwiera się w nowej karcie), który zgłosił roszczenie na Twitterze (zauważone przez SamMobile (otwiera się w nowej karcie)), ale zauważył, że maksymalna jasność może być nieco inna podczas uruchamiania, może nawet przekraczać 2200 nitów – ze względu na późniejsze korekty.

Dla porównania, Samsung Galaxy S22 Ultra osiąga szczyt jasności 1750 nitów, więc byłoby to ulepszenie, które może być korzystne, pomagając wyraźnie widzieć ekran w bezpośrednim świetle słonecznym. Wzięlibyśmy to jednak z przymrużeniem oka, zwłaszcza że źródło nie ma jeszcze zbyt dużej historii.

Analiza: pasuje i bije iPhone'a 14 Pro Max

Najjaśniejszym wyświetlaczem smartfona na świecie jest obecnie iPhone 14 Pro Max, który może osiągnąć 2000 nitów, więc jeśli ten przeciek się potwierdzi, Samsung pokona Apple, aby zdobyć nowy rekord.

Ale Samsung będzie również konkurować z Apple, jeśli jego kolejne telefony będą obsługiwać komunikację satelitarną, ponieważ linia iPhone'a 14 jest obecnie jednym z niewielu telefonów z tą funkcją.

Pozostają jednak pytania o to, jak, jeśli w ogóle, wdrożenie Samsunga wypadnie na tle Apple'a i które z nich będzie lepsze.

W przypadku iPhone'a z serii 14 kontakt ze służbami ratunkowymi jest ograniczony, a ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Okaże się więc, czy Samsung zezwoli na bardziej ogólną komunikację satelitarną iw jakich częściach świata będzie dostępna jego usługa.

Mimo to dobrze jest widzieć, jak więcej firm bada ten pomysł, ponieważ jest to potencjalnie ratująca życie funkcja, którą spodziewamy się zobaczyć na większości najlepszych telefonów w nadchodzących latach.

Udostępnij to