Fani telefonów Samsung mają więcej decyzji do podjęcia niż kiedykolwiek dzięki lepszemu sparowaniu Samsung Galaxy S21 i Samsung Galaxy S20 FE, niż można by się spodziewać.

Chociaż można założyć, że Samsung Galaxy S21 jest najlepszy z tej grona, biorąc pod uwagę konwencję nazewnictwa, Samsung Galaxy S20 FE jest również niespodziewanym zwycięzcą, jeśli chodzi o to, co kupić w tym przedziale cenowym.

Większy od S21 z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy lubią większe telefony, choć z drugiej strony Samsung Galaxy S21 jest zdecydowanie szybszy z dwóch urządzeń.

Mając wiele porównań między tymi dwoma urządzeniami, zadajemy wielkie pytanie: Czy Samsung Galaxy S21 to najlepsza opcja dla większości ludzi, czy też powinieneś poświęcić Samsungowi Galaxy S20 FE swój czas i pieniądze?

Spis treści

Cena i dostępność Samsunga Galaxy S21 vs Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE trafił do sklepów 2 października 2020 r., A Samsung Galaxy S21 pojawił się później, 29 stycznia 2021 r.

Ceny Samsunga Galaxy S20 FE zaczynają się od 699 USD / 699 EUR / 1,149 USD za model 5G. Alternatywnie, Modele 4G są dostępne w Wielkiej Brytanii i Australii za 599 EUR i 999 USD odpowiednio, ale nie polecilibyśmy ich nikomu, kto chciałby spróbować ich zakupu w przyszłości.

Samsung Galaxy S21 jest nieco droższy i kosztuje 799 USD / 769 EUR / 1,249 USD za urządzenie ze 128 GB pamięci lub wariant 256 GB za 849 USD / 819 EUR / 1,349 USD.

Oznacza to, że Samsung Galaxy S20 FE jest tańszą opcją z tych dwóch., ale nie ma między nimi wiele, jeśli weźmiesz pod uwagę, że prawdopodobnie będziesz inwestować w jeden z tych telefonów przez kilka lat.

Dzisiejsze najlepsze oferty na telefony Samsung Galaxy S21 i Samsung Galaxy S20 FE

SprzedażTOP. jeden
Samsung Galaxy S21 5G 128 GB Smartfon z systemem operacyjnym Android Kolor Szary
Samsung Galaxy S21 5G 128 GB Smartfon z systemem operacyjnym Android Kolor Szary
Smartfon z wbudowanym systemem operacyjnym Android V11
547,00 EUR
SprzedażTOP. jeden
Samsung Smartphone Galaxy S20 FE z ekranem 6,5 Cal Infinity-O FHD +, 6 GB pamięci RAM i 128 GB ...
Samsung Smartphone Galaxy S20 FE z ekranem 6,5 Cal Infinity-O FHD +, 6 GB pamięci RAM i 128 GB ...
Smartfon z fabrycznie załadowanym systemem operacyjnym Android V10
415,00 EUR

Konstrukcja

Obraz 1 z 2

Samsung galaxy s21

Samsung Galaxy S21 (zdjęcie: LaComparacion)

Obraz 2 z 2

Samsung Galaxy S20 w wersji fanowskiej

Samsung Galaxy S20 FE (zdjęcie: przyszłość)

Można by pomyśleć, że Samsung Galaxy S20 FE to mniejszy z dwóch telefonów, ale w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Ma wymiary 159,8 x 74,5 x 8,4 mm, co czyni go większym niż 151,7 x 71,2 x 7,9 mm Samsunga Galaxy S21.. Dlatego logicznie jest też trochę cięższy z dodatkowa waga 19 g.

Żadna z tych rzeczy nie może złamać umowy, chyba że jesteś niesamowicie pasjonatem najmniejszego telefonu, z którym możesz uciec, ale jest to coś do rozważenia. Spodziewaj się, że Samsung Galaxy S21 będzie nieco wygodniejszy w trzymaniu przez dłuższy czas niż alternatywa.

W obu telefonach ekran nie ma zakrzywionych krawędzi, coś, co Samsung zaoszczędził dla znacznie wyższej klasy Samsunga Galaxy S21 Ultra.. Szkoda, bo przez to oba urządzenia są nieco tańsze. Jest to dodatkowo wzmocnione przez użycie Glasstic, nazwy Samsunga dla jego materiału, który plasuje się gdzieś pomiędzy plastikiem a szkłem. Jest lepszy od zwykłego plastikowego oparcia, ale nie jest tak dobry jak szklany dekiel.

Tym, czym Samsung Galaxy S21 wyróżnia się od Samsunga Galaxy S20 FE, jest zmiana układu kamery, który Samsung nazywa aparat Contour Cut cieńszy niż bardziej konwencjonalny kształt, który wybrał Samsung Galaxy S20 FE.

Upiąć

Obraz 1 z 2

Samsung galaxy s21

Samsung Galaxy S21 (zdjęcie: LaComparacion)

Obraz 2 z 2

Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 FE (zdjęcie: przyszłość)

Oba telefony używają tej samej rozdzielczości (2400 x 1080) i tych samych częstotliwości odświeżania 120 Hz. Najbardziej zauważalne różnice dotyczą rozmiaru ekranu. Zgodnie z oczekiwaniami, Samsung Galaxy S20 FE jest większy z 6.5-calowym ekranem w porównaniu z 6.2-calowym ekranem w Samsungu Galaxy S21.

Oba oferują również typy wyświetlaczy AMOLED, a Galaxy S21 zapewnia „dynamiczny” panel. Co to znaczy? Ma adaptacyjną częstotliwość odświeżania, która w razie potrzeby zmienia się od 48 do 120 Hz.

Żaden z nich nie może konkurować z doskonałym wyświetlaczem QHD Samsunga Galaxy S21 Ultra, ale prawie nie zauważysz różnicy, jeśli umieścisz Samsung Galaxy S21 i Samsung Galaxy S20 FE obok siebie.

Zwróć uwagę, że Samsung Galaxy S21 będzie wygodniejszy do trzymania w jednej ręce, ale nośnik z dużym ekranem będzie wyglądał lepiej na większym ekranie Samsunga Galaxy S20 FE.

Kamera

Samsung Galaxy S21 vs Samsung Galaxy S20 FE

Aparat Samsunga Galaxy S21 (zdjęcie: LaComparacion)

Na pierwszy rzut oka aparaty Samsung Galaxy S21 i Samsung Galaxy S20 FE wyglądają bardzo podobnie. Obie mają Czujniki główne i ultraszerokie 12 MP, który jest dobrym punktem wyjścia dla każdego, kto chce robić migawki.

Różnice dotyczą teleobiektywu. Samsung Galaxy S21 wykorzystuje czujnik 64 MP i zoom optyczny 1.1x, podczas gdy Samsung Galaxy S20 FE ma czujnik 8 MP, ale zoom optyczny 3x.. Odkryliśmy, że S20 FE radził sobie lepiej z powiększonymi zdjęciami, jedynym prawdziwym problemem było to, że kolory były nieco matowe.

Oba telefony oferują rozszerzone tryby aparatu, które są naprawdę przydatne. Obejmuje to tryb Single Shot, w którym po prostu kierujesz telefon na obiekt, nagrywasz krótkie 5-15 sekundowe wideo, przesuwasz scenę, a telefon znajduje dla Ciebie najlepsze zdjęcia i nagrania wideo.

Inne tryby to Panorama, Noc, Live Focus, Wideo z Live Focus i dwa tryby slow motion. Tak czy inaczej, tryb nocny dobrze sprawdza się w robieniu przyzwoitych zdjęć w warunkach słabego oświetlenia bez konieczności trzymania telefonu nieruchomo zbyt długo.

Samsung Galaxy S21 ma tylko aparat do selfie 10 MP, podczas gdy Samsung Galaxy S20 FE ma aparat do selfie 32 MP.. Nie uzyskasz obrazu 32 MP, ponieważ jest on sparowany z obiektywem szerokokątnym, ale oznacza to, że jeśli robisz regularne grupowe selfie, wyniki będą znacznie lepsze niż może zapewnić S21.

Jeśli chodzi o nagrywanie wideo, Samsung Galaxy S21 jest z nich lepszy. Może dostarczyć 8K przy 24 klatkach na sekundę, chociaż obraz jest czasami nieco przycięty. Oba urządzenia oferują 4K przy 30 i 60 klatkach na sekundę, a także Full HD przy 30 i 60 klatkach na sekundę. Samsung Galaxy S21 kontynuuje pracę w rozdzielczości Full HD do 240 kl./s, jeśli tego potrzebujesz.

Specyfikacje i wydajność

Samsung Galaxy S21 vs Samsung Galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 Fan Edition (zdjęcie: Future)

Samsung Galaxy S21 korzysta z najnowszego chipsetu w porównaniu do Samsung Galaxy S20 FE. Wykorzystuje chipset Snapdragon 888 w USA i Exynos 2100 w pozostałych częściach świata.. Porównuje się to z chipsetem Snapdragon 865 i Exynos 990 w Samsungu Galaxy S20 Fe.

Choć ten ostatni wciąż jest dość szybki, nie może konkurować z wydajnością Samsunga Galaxy S21. Jeśli szybkość jest wszystkim, Samsung Galaxy S21 z łatwością skradnie Twoje serce.

Tak czy inaczej, wielozadaniowość i granie będą działać szybko dzięki 8 GB pamięci RAM. Tyle, że S21 ma przewagę, jeśli chodzi o wydajność procesora.

Samsung Galaxy S21 i Samsung Galaxy S20 FE oferują 128 GB lub 256 GB pamięci, ale co ważne, tylko S20 FE ma gniazdo microSD, jeśli chcesz go rozszerzyć. Seria S21 zrezygnowała z tej opcji, więc jeśli chcesz przechowywać dużo plików, być może będziesz musiał zainwestować w większą pojemność od samego początku.

Oczywiście, oba urządzenia oferują łączność 5G (chyba że korzystasz z wersji 4G Samsung Galaxy S20 FE, której nie zalecamy), więc masz większe prędkości połączenia, jeśli jesteś w jednym z rozwijających się obszarów, które oferują prędkości 5G.

Żywotność baterii

W przypadku Samsung Galaxy S20 FE i Samsung Galaxy S21 oczekuj, że będziesz świadomy swojego poziomu energii przez cały dzień. Oba pojawią się pod koniec dnia, ale być może będziesz musiał dokonać kompromisów z ustawieniami i funkcjami, jeśli będziesz ich często używać.

Po stronie specyfikacji Samsung Galaxy S20 FE ma baterię 4.500 mAh, podczas gdy Samsung Galaxy S21 oferuje żywotność baterii 4000 mAh. Oba pojawią się pod koniec dnia, ale funkcje takie jak wyświetlacz 5G i 120 Hz zbierają żniwo. Istnieje co najmniej kilka różnych trybów oszczędzania energii, aby było to nieco łatwiejsze do osiągnięcia.

Żywotność baterii z pewnością ucierpi, jeśli skorzystasz z odwrotnego ładowania bezprzewodowego obu telefonów. Jest to jednak przydatna funkcja, jeśli chcesz naładować słuchawki lub smartwatcha w ciągu dnia.

Oba urządzenia są kompatybilne z bezprzewodowym ładowaniem Qi i oferują szybkie ładowanie za pomocą ładowarek USB-C o mocy 25 W, ale pamiętaj, że Samsung Galaxy S21 nie jest dostarczany z ładowarką. Ma to wynikać z potrzeby Samsunga ograniczenia e-śmieci, myśląc, że prawdopodobnie i tak ma już kompatybilną ładowarkę USB-C.

Wynieść

Obraz 1 z 2

Samsung Galaxy S20 w wersji fanowskiej

Samsung Galaxy S20 Fan Edition (zdjęcie: Future)

Obraz 2 z 2

Samsung galaxy s21

Samsung Galaxy S21 (zdjęcie: LaComparacion)

Czy Samsung Galaxy S21 czy Samsung S20 FE są lepsze? Cóż, zależy to głównie od tego, do czego potrzebujesz telefonu.

Pod względem wydajności Samsung Galaxy S21 jest zdecydowanie lepszy z tych dwóch. Jest szybszy i możesz bez problemu zarządzać wieloma zadaniami jednocześnie w trybie podzielonego ekranu. Masz jednak ograniczone możliwości przechowywania i oferuje mniejszy ekran niż Samsung Galaxy S20 FE.

W szczególności to ostatnie stanowi problem tylko wtedy, gdy chcesz mieć większe wrażenia. Jeśli masz mniejsze dłonie, S21 będzie dla Ciebie wygodniejszy w trzymaniu, ale jeśli chcesz uzyskać wrażenie większego ekranu podczas strumieniowego przesyłania multimediów, Samsung Galaxy S20 FE jest najlepszą opcją.

Na tym froncie jest również problem z aparatem w lepszym S20 FE. Zaawansowani użytkownicy lub zapaleni gracze będą potrzebować dodatkowej mocy Samsung Galaxy S21, ale jeśli chcesz po prostu świetnego aparatu i dobrego ekranu, Samsung Galaxy S20 FE jest dla Ciebie najlepszą opcją i będzie Cię mniej kosztował.

Udostępnij to