Samsung celuje w masowe telefony 5G jako

Samsung z optymizmem patrzy na perspektywy rynku mobilnego w 2022 r., dodając, że planuje rozszerzyć swoje portfolio telefonów 5G o wiele punktów cenowych, aby pobudzić wzrost.

Koreański gigant elektroniczny odnotował w czwartym kwartale 76,6 r. przychody w wysokości 2021 mld KRW, co stanowi rekord kwartalny, z zyskiem na poziomie 13,9 mld KRW.

Wzrost ten był napędzany głównie przez produkty, a nie komponenty, przy czym smartfony z wyższej półki, takie jak Samsung Galaxy S21 i Galaxy Fold 3, wywarły wpływ pomimo ciągłych ograniczeń w łańcuchu dostaw, które hamowały ten sektor w ostatnich latach.

Samsung 5G

Dział telefonii komórkowej i sieci firmy odnotował przychody w wysokości 29 miliardów KRW i zysk w wysokości 2,7 miliarda KRW za trzy miesiące. Patrząc w przyszłość, planuje oferować telefony „głównego nurtu”, które spodobają się konsumentom, którzy chcą zastąpić swoje obecne urządzenie alternatywą 5G, i oczekuje się, że w przyszłym miesiącu wypuszczą nowe flagowe smartfony.

„Patrząc w przyszłość do pierwszego kwartału, oczekuje się, że popyt na smartfony i tablety będzie spadał z kwartału na kwartał ze względu na słabą sezonowość i niepewność w zakresie dostaw komponentów” – powiedziała inwestorom firma.

„Jednak biznes MX ma na celu zapewnienie wysokiej rentowności poprzez zwiększenie sprzedaży flagowych produktów, takich jak Galaxy S21 FE i zbliżające się wprowadzenie na rynek nowej serii Galaxy S. Ponadto, Samsung będzie aktywnie kierować popyt na wymianę z konkurencyjnym asortymentem 5G dla rynku masowego . oraz możliwości wzrostu na rynku, ponieważ stale rośnie sprzedaż produktów Device Ecosystem, takich jak komputery PC, tablety i urządzenia do noszenia.

Samsung jest nie tylko głównym producentem elektroniki, ale także dostawcą kluczowych komponentów dla całego przemysłu technologicznego. Dodał, że spodziewa się skorzystać na szerszym ożywieniu na rynku komputerów osobistych i jest optymistą, że cena układów pamięci poprawi się po niedawnym spadku.

Firma jest również coraz ważniejszym graczem na rynku sprzętu telekomunikacyjnego i twierdzi, że planuje rozszerzyć swoje portfolio i skupić się na większej liczbie działalności w Europie.

Udostępnij to