RoboForm | radar technologiczny

RoboForm | radar technologiczny

Roboform (otwiera się w nowej karcie) został pierwotnie zaprojektowany jako menedżer haseł dla firm, ale produkt urósł do potrzeb organizacji i osób prywatnych.

Z pewnością ma wystarczająco duży zestaw funkcji, aby poradzić sobie w każdej możliwej sytuacji. Bezpieczeństwo pochodzi z silnych, znanych i zaufanych protokołów szyfrowania, ma opcje bezpiecznego udostępniania i łączy w sobie doskonały generator haseł z obsługą wielu platform.

Gdy już zapoznamy się z Roboform, przejdź do naszej listy najlepszych menedżerów haseł (otwiera się w nowej karcie) i najlepszych komercyjnych menedżerów haseł (otwiera się w nowej karcie), aby sprawdzić, czy powinieneś skorzystać z alternatywy.

Roboform: plany i ceny

Model cenowy RoboForm for Business zmienia się w zależności od liczby użytkowników wymagających dostępu. Wszystkie subskrypcje zapewniają dostęp do tych samych funkcji i oprogramowania. Cena za użytkownika wynosi 39.95 € / 35 € / 60 AUD rocznie, więc pamiętaj, że koszt będzie się sumował, jeśli kupujesz dla większej organizacji.

Dostępny jest również bezpłatny poziom dla osób indywidualnych lub lepszy plan Anywhere z dodatkowymi funkcjami, takimi jak bezpieczny folder współdzielony, priorytetowe wsparcie 24/7, 2FA — otwiera się w nowej karcie i tworzenie kopii zapasowych w chmurze — otwiera się w nowej karcie (nowy). Ten indywidualny plan Everywhere kosztuje 23.88 € / 20 € / 35 AUD rocznie. Dostępny jest również plan Everywhere Family: kosztuje 47.75 EUR / 45 EUR / 80 EUR AUD rocznie i obejmuje pięć urządzeń.

Roboform: konfiguracja

RoboForm oferuje różnorodne opcje oprogramowania, co oznacza, że ​​właściciele firm mogą zapewnić kompatybilność w ramach swojej organizacji.

Oprócz aplikacji dla systemów macOS, Windows, iOS i Android RoboForm oferuje również opcje oprogramowania dla użytkowników systemu Linux. Rozszerzenia internetowe dla wszystkich głównych platform przeglądarek oznaczają również, że możesz zintegrować Roboform bezpośrednio ze swoim doświadczeniem internetowym.

Użytkownicy mogą łatwo uzyskiwać dostęp do aplikacji za pośrednictwem sklepu z aplikacjami na swoim urządzeniu lub strony internetowej Roboform. Obie aplikacje zajmują wysokie pozycje w swoich sklepach, przy czym aplikacja na iOS uzyskała 4.7 na 5 gwiazdek, a wersja na Androida prawie tak samo wysoko na 4.5 na 5 gwiazdek. Po pobraniu aplikacja jest łatwa w instalacji i obsłudze, ale użytkownicy muszą utworzyć konto przed uzyskaniem dostępu do którejkolwiek z funkcji aplikacji. Aplikacja i jej dane są chronione wieloma metodami uwierzytelniania, w tym kodami PIN, hasłami głównymi czy danymi biometrycznymi.

Login

(Zdjęcie: Roboform)

Roboform: interfejs i wydajność

RoboForm zawiera takie funkcje, jak generator haseł (otwiera się w nowej karcie) do tworzenia silnych i unikalnych haseł o wystarczającej długości i złożoności, logowanie jednym kliknięciem, wieloplatformowa ochrona hasłem, synchronizacja i dostęp offline. Możesz także automatycznie uzupełniać pola danych, aby zaoszczędzić czas w witrynach wymagających długich formularzy internetowych.

Podoba nam się również integracja folderów RoboForm, która pozwala użytkownikom organizować hasła w sposób, który jest dla nich najbardziej przydatny. Na przykład firmy mogą łatwo tworzyć osobne foldery na hasła służbowe i osobiste. Jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą umożliwić bezproblemowe zarządzanie hasłami w swojej organizacji.

Kolejną potężną funkcją RoboForm jest udostępnianie hasła. Ta funkcja umożliwia użytkownikom bezpieczne udostępnianie zaszyfrowanych danych uwierzytelniających lub haseł innym użytkownikom RoboForm w Twojej organizacji, co jest idealne, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko ujawnienia poufnych informacji poza firmą. Roboform może również udzielić awaryjnego dostępu innym użytkownikom w przypadku problemu z pracownikiem.

Aplikacja RoboForm nie jest najbardziej efektowną aplikacją do zarządzania hasłami, ale jest bardzo wydajna i łatwa w nawigacji po jej szeregu funkcji.

Przetestowaliśmy aplikację RoboForm w systemach Windows, iOS i Android i byliśmy pod wrażeniem szybkości synchronizacji. Chociaż musieliśmy synchronizować ręcznie, dane pobrane z aplikacji mobilnej pojawiły się na naszym urządzeniu stacjonarnym w mniej niż trzy sekundy. Dostępna jest również automatyczna synchronizacja.

Kolejną mocną stroną RoboForm jest wysoki stopień kontroli konta. Użytkownicy mogą dokonywać wielu dostosowań protokołów bezpieczeństwa i ustawień konta podczas korzystania z aplikacji komputerowych lub mobilnych. Te zaawansowane elementy sterujące są jednym z powodów, dla których RoboForm jest jednym z naszych ulubionych rozwiązań do zarządzania hasłami dla firm.

Zarządzanie hasłami Roboform

(Zdjęcie: Roboform)

Roboform: Bezpieczeństwo

Podobnie jak w przypadku każdego rozwiązania do zarządzania hasłami, integralną częścią jest najwyższej klasy struktura bezpieczeństwa. Na szczęście RoboForm nie zawodzi. Standardowo wszystkie dane przechowywane na platformie RoboForm są kompleksowo szyfrowane za pomocą 256-bitowego szyfrowania AES. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest również dostępne dla wszystkich firm i dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo danych, a także obsługiwane są aplikacje uwierzytelniające innych firm.

RoboForm zapewnia również zaawansowane kontrole zarządzania, takie jak obowiązkowe minimalne standardy hasła głównego i okresowe zmiany hasła.

Firmy mogą również korzystać z kryptografii klucza publicznego i prywatnego, która umożliwia administratorom udostępnianie zaszyfrowanych haseł i poświadczeń pracownikom bez konieczności wglądu w rzeczywiste hasło. Już sama ta funkcja sprawia, że ​​RoboForm jest jednym z najlepszych rozwiązań do zarządzania hasłami dla firm.

Roboform: Wsparcie

Bezpłatne wsparcie jest dostępne dla wszystkich za pośrednictwem Centrum pomocy i Podręcznika. Tematy tutaj są podzielone na kategorie, takie jak Bezpieczeństwo, Dostęp do sieci Web i Dostęp awaryjny, a każdy z nich zawiera listę artykułów, które przeprowadzą użytkowników przez problem.

RoboForm zapewnia doskonałą obsługę klienta dla swoich subskrybentów i klientów biznesowych. Administratorzy IT lub pracownicy mogą kontaktować się z zespołem RoboForm za pośrednictwem systemu pomocy online lub telefonicznie w godzinach pracy, od 9:00 do 5:00 czasu wschodniego. Różne zasoby edukacyjne i szkoleniowe są również dostępne online.

Roboform: konkurencja

Chociaż RoboForm jest bliski bycia najlepszym w swojej klasie, wciąż ma do czynienia z konkurencją ze strony niektórych konkurentów. Często uważany za najlepszego dostawcę, LastPass (otwiera się w nowej karcie) oferuje zaawansowane kontrole administracyjne i scentralizowane zarządzanie kontem, porównywalne z platformą RoboForm.

RoboForm jest również jedną z najdroższych platform do zarządzania hasłami. Dlatego małe i średnie firmy mogą rozważyć tańsze opcje, takie jak RememBear (otwiera się w nowej karcie), Sticky Password (otwiera się w nowej karcie), NordPass (otwiera się w nowej karcie) lub Dashlane (otwiera się w nowej karcie) zakładka). w nowej karcie).

Roboform: ostateczny werdykt

RoboForm to menedżer haseł zorientowany na przedsiębiorstwa, który wszystkie firmy powinny rozważyć w swojej organizacji. Chociaż droższy niż wielu jego rywali, RoboForm oferuje zaawansowane funkcje, które czynią go jednym z najlepszych dostępnych menedżerów haseł.

Scentralizowana kontrola administracyjna, udostępnianie haseł i dostęp awaryjny sprawiają, że RoboForm jest gotowy do pracy w przedsiębiorstwie i zapewnia bezproblemowe działanie w całej organizacji. Ramy bezpieczeństwa RoboForm są również zbliżone do najlepszych w swojej klasie, więc firmy mogą być pewne, że ich hasła i dane uwierzytelniające są bezpieczne i niedostępne, nawet dla RoboForm. Gorąco polecamy RoboForm osobom i firmom poszukującym rozwiązania do zarządzania hasłami.

Wymieniliśmy najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania hasła.

Oferty menedżera haseł RoboForm

RoboForm (otwiera się w nowej karcie)RoboForm (otwiera się w nowej karcie)