Domowe systemy bezpieczeństwa były kiedyś drogie w zakupie, instalacji i subskrypcji. To zmieniło się radykalnie: w miarę jak technologia staje się inteligentniejsza, mniejsza i tańsza, technologia bezpieczeństwa domowego staje się bardziej użyteczna, elastyczna i tańsza.

Jeśli chodzi o niedrogie zabezpieczenia domu, 500-funtowe goryle na rynku to należący do Amazon Ring i Google Nest. Obie marki oferują szereg domowych kamer bezpieczeństwa i dzwonków wideo, które łączą się z Wi-Fi i przesyłają strumieniowo wideo HD, a także oferują niedrogie usługi subskrypcji, które zapewniają dodatkową pamięć i obsługę wielu kamer.

Produkty Ring i Nest są zaprojektowane do łączenia się z technologią inteligentnego domu. Może to być Twój telefon (obie marki mają świetne, proste aplikacje, których możesz używać, aby zobaczyć, co widzą Twoje kamery, a te aplikacje mogą powiadamiać Cię o niechcianych gościach) lub inne inteligentne urządzenia domowe, takie jak inteligentne głośniki. Możesz nawet przesyłać strumieniowo wideo z kamer do inteligentnych wyświetlaczy lub telewizorów, które są kompatybilne z niektórymi wbudowanymi lub podłączonymi urządzeniami do przesyłania strumieniowego.

Ponieważ obie marki oferują pełną gamę kamer bezpieczeństwa i wideodomofonów, może być trudno zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Nie obawiaj się, przetestowaliśmy szereg urządzeń Ring i Nest, aby uzyskać informacje.

Najlepsze oferty Ring and Nest

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak porównują te dwa systemy kamer bezpieczeństwa w domu, lub jeśli już zdecydowałeś, który z nich chcesz kupić, sprawdź teraz najlepsze ceny kamer bezpieczeństwa w domu i dzwonków wideo.

Najlepsze dzisiejsze oferty Ring i Google Nest

Ring vs Nest ¿Que camaras de seguridad inteligentes son las

Różnić się

Google Nest oferuje obecnie znacznie mniejszą gamę domowych kamer bezpieczeństwa i dzwonków wideo niż Ring. Marka oferuje obecnie tylko trzy aparaty; jest kamera Nest Cam (bateria), która jest przeznaczona do użytku wewnątrz lub na zewnątrz; kamera Nest Cam (przewodowa), która jest przeznaczona wyłącznie do użytku w pomieszczeniach; i wreszcie jest kamera Nest Cam z reflektorem (przewodowym), która jest przeznaczona do użytku na zewnątrz i oświetla szeroki obszar, gdy czujnik ruchu jest aktywowany.

Nest oferuje również dwa dzwonki wideo, Nest Doorbell (bateria) i Nest Doorbell (przewodowy), wcześniej znany jako Nest Hello.

Asortyment Ringów jest znacznie szerszy. Oferuje osiem różnych dzwonków wideo, od podstawowego (przewodowego) dzwonka wideo po wysokiej klasy dzwonek wideo Pro 2 i obejmuje opcje przewodowe i bezprzewodowe.

W przypadku kamer dostępne są kamery typu Stick Up Cams, Spotlight Cams i Floodlight Cams. Stick Up Cam to przenośna kamera HD dostępna w wersji przewodowej, bezprzewodowej i zasilanej energią słoneczną, a także z opcją Ethernet, a kamery Floodlight Cam są przewodowe i zapewniają oświetlenie na dużym obszarze. Kamery Spotlight są mniejsze i mają

Ręka naciska przycisk na dzwonku Nest zamontowanym na ramie drzwi

Gniazdo Witam. Źródło zdjęcia: TechRadar (Źródło zdjęcia: Google)

Nagroda

Ile więc kosztują te domowe kamery bezpieczeństwa i dzwonki wideo? Linia aparatów Ring jest nieco tańsza niż Nest, ale w przypadku urządzeń z wyższej półki ceny są dość wyrównane.

Google Nest Cam (przewodowa) to podstawowe urządzenie marki i kosztuje 99.99 EUR / 89.99 EUR / 169.99 EUR AUpodczas gdy kamera Nest Cam (akumulator) Cię cofnie 179.99 € / 179.99 € / 329 €. Wreszcie, cena kamery Google Nest Cam z Floodlight wynosi 279,99 USD / 269,99 GBP / Australijczyk 549,99.

Jeśli chodzi o dzwonki wideo, Nest Doorbell (bateria) jest nieco tańszy niż Nest Doorbell (przewodowy), który kosztuje 179.99 EUR / 179.99 EUR / 329 USD, w porównaniu z 229.99 EUR / 229.99 EUR (około 325 EUR) chociaż Nest Doorbell (przewodowy) nie jest obecnie dostępny w Australii. Nie jest to jednak niespodzianką, biorąc pod uwagę, że (przewodowy) Nest Doorbell może przechwytywać obrazy w wysokiej rozdzielczości, ma szersze pole widzenia, a także oferuje 8-krotny zoom.

Ponieważ Ring ma więcej produktów, ma też większy cennik. Kamera wewnętrzna, która jest podstawową kamerą zasilaną z sieci, kosztuje 59.99 EUR / 49.99 EUR / 94 USD. Następnym krokiem jest Stick Up Cam, który może być używany w pomieszczeniach lub na zewnątrz i jest dostępny w wersjach przewodowych i bezprzewodowych. ma cenę 99.99 EUR / 89.99 EUR / 139 USD, lub jeśli zdecydujesz się na wersję z kolektorem słonecznym, będzie cię to kosztować 139.99 EUR / 129.99 EUR / 199 USD na energię słoneczną

Czy nadal obserwujesz? Następnie mamy kamerę Spotlight Cam, która jest ponownie dostępna jako opcja przewodowa lub bezprzewodowa, ale jest przeznaczona do użytku na zewnątrz i ma wbudowaną lampę, którą można ustawić tak, aby włączała się po wykryciu ruchu. to kosztuje 199.99 EUR / 179.99 EUR / 289 USD, chociaż wzrasta en 229.99 EUR / 229.99 EUR / 339 EUR AU dla wersji solarnej.

Najnowszą opcją w linii kamer bezpieczeństwa Ring jest Wired Floodlight Cam, która ma nie jeden, ale dwa wbudowane reflektory. jego cena to 179.99 EUR / 179.99 EUR / 299 EUR AUpodczas gdy model Pro, który dodaje HDR do miksu, aby uzyskać wyraźniejsze wideo w dobrym lub złym oświetleniu, kosztuje 249.99 EUR / 219.99 EUR / 379 EUR AU.

Przyjrzyjmy się teraz wideodomofonom marki. ten 99.99 EUR / 49.99 EUR / 119.99 EUR AU Przewodowy dzwonek wideo to najtańsze urządzenie firmy Ring. Jeśli chcesz baterię, będziesz musiał rozwidleć 99.99 EUR / 89.99 EUR / 131.99 EUR AU dla wideodomofonu drugiej generacji.

Wideodomofon 3 jest 149.99 EUR / 159.99 EUR / 299.99 EUR AU a dzwonek wideo 4 jest 199.99 EUR / 179.99 EUR / 329.99 EUR AU. Wideodomofon Pro jest 169.99 EUR / 159.99 EUR / 279.99 EUR AU i Elitarny dzwonek wideo kosztuje 349.99 USD / 349.99 GBP / 499.99 USD.

Ceny te nie obejmują opcjonalnego przechowywania w chmurze ani dodatkowych funkcji oferowanych przez markowe usługi subskrypcji. Ochrona pierścienia zaczyna się za 3 € / 2.50 € / 4 AU na miesiąc dla urządzenia i 10 € / 8 € / 15 AUD dla całego domu. Nest Aware to mieszkanie 6 EUR / 5 EUR / 9 EUR AU miesięcznie na dowolną liczbę urządzeń lub 12 € / 10 € / 18 AUD dla Nest Aware Plus, który ma dłuższy czas przechowywania.

Dzwonek wideo Ring 2. Źródło zdjęcia: Ring / Amazon

Dzwonek wideo Ring 2. Źródło zdjęcia: Ring / Amazon

wideo i audio

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby uzyskać wideo dobrej jakości: nawet najtańsza kamera pierścieniowa, kamera wewnętrzna, oferuje wideo w rozdzielczości 1080p HD. Oprócz kamery Spotlight Cam masz również dwukierunkowy dźwięk, dzięki czemu możesz komunikować się z gośćmi lub mylić swoje zwierzęta. Kamery oferują również noktowizor. W aparatach bez wbudowanego oświetlenia jest to podczerwień, która ma dość duży zasięg i jest wyświetlana w odcieniach szarości; W kamerach z wbudowanymi światłami można również uzyskać kolorowe widzenie w nocy, co ułatwia identyfikację obiektów, odzieży itp., ale zasięg jest znacznie krótszy.

Wszystkie kamery Nest obsługują wideo 1080p HD i noktowizor, dwukierunkowy dźwięk i HDR (wysoki zakres dynamiki), co zapewnia wyraźniejszy obraz.

Podczas porównywania kamer ważne jest, aby wziąć pod uwagę pole widzenia: jest to szerokość obszaru, który widzi kamera, i jest to szczególnie ważne w przypadku dzwonków wideo, ponieważ są one zwykle znacznie bliżej obiektu. Dzwonki Nest mają pole widzenia od 145 do 160 stopni w zależności od modelu (im wyższa liczba, tym szerszy widok), podczas gdy dzwonki Ring mają pole widzenia od 150 stopni w Video Doorbell Pro 2 do 180 stopni w drugim, trzecim i czwarty. wideodomofon generacji.

Kamera gniazdowa (akumulator)

Kamera gniazdowa. Źródło zdjęcia: TechRadar (Źródło zdjęcia: Google)

cechy

Wszystkie te kamery zostały zaprojektowane z myślą o integracji z technologią inteligentnego domu. Jak można się spodziewać po firmie należącej do Amazon, produkty Ring bardzo dobrze integrują się z Alexą i aplikacją Alexa. Możesz także komunikować się z nimi za pośrednictwem Asystenta Google, choć to trochę bardziej skomplikowane: potrzebujesz aplikacji Ring, aplikacji Asystent Google i Ring Action dla Asystenta Google. Dzięki temu możesz rozpocząć nagrywanie i przeglądanie ostatniego powiadomienia.

W przypadku Nest należącego do Google jest tak samo, ale na odwrót: jest w pełni zintegrowany z Asystentem Google, ale możesz dodać umiejętność Nest do Alexy. Pozwala to wyświetlać kamerę Nest w programie Amazon Echo Show, ale nie wszystkie kamery są obsługiwane – wersje Nest Cam i Nest Doorbell zasilane bateryjnie nie będą działać z umiejętnością Alexa.

Oprócz integracji z inteligentnym domem, kamery mają własne inteligentne funkcje. Dzwonki wideo Nest mają inteligentne alerty, które mogą odróżnić poruszające się obiekty od ludzi; Nest Doorbell (akumulator) może również rozpoznawać paczki, zwierzęta i pojazdy. Inteligentne alerty kamer Nest rozróżniają ruch, ludzi, pojazdy i zwierzęta, a także mogą kontynuować nagrywanie nawet przez godzinę w przypadku awarii zasilania. Otrzymujesz także trzy godziny bezpłatnego nagrywania online bez konieczności płacenia za abonament.

Wszystkie kamery Ring oferują wykrywanie ruchu z konfigurowalnymi strefami, co pozwala wyłączyć wykrywanie ruchu, aby Twoje zwierzęta lub ruch uliczny nie powodowały powiadomienia, a w przypadku kamer z wbudowanymi światłami możesz również utworzyć osobne reguły dla świateł. Bardziej zaawansowane kamery mają bardziej zaawansowaną detekcję ruchu, na przykład Floodlight Cam Wired Pro ma wykrywanie ruchu 3D i „widok z lotu ptaka”, który zapewnia więcej informacji o wykrytym ruchu.

Dzięki Nest and Ring możesz uzyskać dodatkowe funkcje dzięki subskrypcji planu bezpieczeństwa. Ring Protect przechowuje Twoje wideo przez 30 dni i umożliwia nagrywanie i udostępnianie materiału wideo, podczas gdy Nest Aware zapewnia 30 dni przechowywania zdarzeń (z wyjątkiem baterii Nest Doorbell), która nagrywa wideo tylko wtedy, gdy kamera jest włączona; droższy Nest Aware Plus podwaja czas przechowywania i dodaje 10 dni całodobowego przechowywania wideo.

Pierścień Floodlight Cam Wired Pro

(Zdjęcie: pierścień)

Veredicto

Oba są bardzo imponującymi i elastycznymi systemami bezpieczeństwa, ale wybór w dużej mierze sprowadza się do dwóch rzeczy: jaką technologię inteligentnego domu już posiadasz i ile chcesz wydać. Nest ma przewagę, jeśli chodzi o technologię, ale Ring przebija ją, jeśli chodzi o cenę.

Jeśli masz już inteligentny sprzęt domowy, Ring najlepiej współpracuje z Alexą, a Nest działa najlepiej z Asystentem Google. Żadna z platform nie współpracuje obecnie z HomeKit firmy Apple, chociaż ich odpowiednie aplikacje są dostępne na iPhone'a i iPada, więc użytkownicy Apple mogą nadal je kontrolować.

Chociaż cena nie jest jedynym czynnikiem, jeśli chodzi o bezprzewodowe kamery bezpieczeństwa, bylibyśmy niedbali, gdybyśmy nie zwrócili uwagi, że Amazon wycenia swoje produkty Ring bardzo agresywnie i oferuje duże rabaty przy każdej sprzedaży. . wydarzenia. Jeśli jest to Twój pierwszy krok w kierunku technologii inteligentnego domu, Ring jest wyborem, jeśli priorytetem jest cena lub jeśli planujesz kupić wiele kamer wewnętrznych i zewnętrznych.

Udostępnij to