Ring (otwiera się w nowej karcie), popularna firma produkująca kamery wideo do inteligentnych domów, dodaje nowe funkcje, podnosi opłaty za usługi i bardzo denerwuje niektórych klientów.

Ring rozszerza swój plan Protect Basic (otwiera się w nowej karcie), umożliwiając użytkownikom tworzenie kopii zapasowych wideo przez maksymalnie 180 dni, wprowadzając zniżki na inne urządzenia zabezpieczające i rozszerzając masowe pobieranie wideo do 50 na raz Te trzy dodatki zostaną wprowadzone na rynek w lipcu 2022 r., a prace nad czterema kolejnymi funkcjami.

Te dodatkowe funkcje obejmują alerty o przesyłkach, inteligentne alerty o samochodach i zwierzętach, wykrywanie dźwięku (takie jak kamera pierścieniowa wykrywająca stłuczenie szyby) oraz niestandardowe alerty o zdarzeniach. Dzięki alertom niestandardowym możesz utworzyć unikalne powiadomienie dla swojego gospodarstwa domowego. Na przykład, jeśli mieszkasz w domu, w którym drzwi są często otwarte, możesz utworzyć niestandardowy alert (otwiera się w nowej karcie), aby powiadomić Cię, gdy to się stanie.

Ring nie ma daty premiery tych funkcji poza „wkrótce”.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to potencjalnie przydatna kolekcja aktualizacji dla klientów Ring, ale jest pewien haczyk. Ring podnosi ceny, co wywołało gniew niektórych klientów.

Od 1 lipca Ring podniesie cenę swojego planu podstawowego o 3 euro do 3,99 euro. Oznacza to, że abonenci zapłacą 39.99 euro za cały rok. Plany Plus i Pro nie ulegną zmianie i nie spowodują wzrostu cen ani dodania nowych funkcji. Subreddit Folks on the Ring zauważył, że zmiany nadchodzą również w Wielkiej Brytanii. Przedstawiciel Ring był w stanie potwierdzić, że abonenci planu Basic będą teraz płacić 3,49 euro miesięcznie (34,99 euro rocznie).

Niektórzy obserwatorzy mediów społecznościowych narzekają teraz, że nie otrzymują już wystarczająco dobrej obsługi za tę cenę. Plan podstawowy obejmuje tylko jeden dzwonek do drzwi lub kamerę, podczas gdy plan Plus (kolejny najtańszy plan) obejmuje wszystkie urządzenia w domu za 10 euro. Ponadto subskrybenci zapłacą za funkcje, które nie zostaną wydane przez jakiś czas.

nie dotykać

Ludzie w mediach społecznościowych byli, co zrozumiałe, wściekli na Ring z powodu nieoczekiwanego wzrostu cen usługi subskrypcji. Na Twitterze (otwiera się w nowej karcie) klient skarżył się na 33% wzrost cen funkcji, których nawet nie chce.

Wracając do subreddita (otwiera się w nowej karcie), jedna osoba cynicznie zwraca uwagę, że to wszystko jest taktyka, aby więcej osób zrezygnowało z podstawowego planu i przeszło na droższe plany. Istnieje bezpłatny plan, który nadal obejmuje kamery Ring, ale głównym losowaniem płatnego planu jest możliwość nagrywania i zapisywania wideo.

Teraz niektórzy klienci szukają alternatyw. Wielu powiedziało, że opuszczą Ring i będą szukać lepszej oferty. Jeśli jesteś jedną z tych osób, TechRadar ma listę najlepszych dzwonków wideo (otwiera się w nowej karcie) z kilkoma sugestiami innymi niż dzwonki.

Udostępnij to