Spis treści

Dwuminutowa recenzja Nintendo Switch OLED

Cóż za wspaniałe pierwsze wrażenie robi Nintendo Switch OLED. Piękny nowy 7-calowy wyświetlacz pasuje do jego ultracienkich ramek, doskonałej czerni i żywych kolorów. Wkrótce nie będziesz chciał wracać do przeciętnego panelu LCD oryginalnego Switcha.

Do tej pory mogłeś wahać się, czy wskoczyć na tę konsolę Nintendo nowej generacji. Dlatego wyprzedaże w Czarny piątek mogą być najlepszym czasem na złapanie okazji na Switchu. Dopóki Listopad 25Spodziewamy się, że marki zaczną obniżać ceny, więc będziemy Cię informować o najlepszych dostępnych ofertach Nintendo Switch OLED w Czarny piątek.

Czym jednak jest model OLED Switch i co jeszcze oferuje? Ulepszone głośniki, starannie umieszczone poniżej głównej atrakcji konsoli, robią niesamowite wrażenie. Charakterystyczne „kliknięcie” Switcha nigdy nie brzmiało tak wyraźnie i wyraźnie, a my nie czuliśmy natychmiastowej potrzeby sięgnięcia po parę słuchawek podczas grania w nasze ulubione gry.

Jeśli szukasz wsparcia, możesz skorzystać z nowej obsługi konsoli, która obsługuje teraz całą jednostkę. Przypomina te doskonałe regulowane stojaki z linii Microsoft Surface Pro, z łatwością przewyższające cienki plastikowy stojak oryginalnego przełącznika Nintendo, który ledwo trzymał konsolę. To świetne ulepszenie dla użytkowników trybu stacjonarnego i poprawia jakość wykonania konsoli.

Możesz spodziewać się dwa razy więcej miejsca niż na oryginalnym Switchu i Nintendo Switch Lite, łącznie 64 GB. To jednak wciąż marna kwota w porównaniu z PS5 i Xboksem Series X, które oferują znacznie szybszą pamięć masową o znacznie większych pojemnościach. . Jednak gry Switch są zwykle znacznie mniejsze, a konsola ma gniazdo MicroSD, więc w razie potrzeby zawsze możesz dodać więcej.

Jak dotąd tak dobrze, więc… ale Nintendo rażąco zaniedbało jeden z trzech podstawowych filarów doświadczenia Switcha, tryb TV, w wyniku czego nowa konsola jest trudna do sprzedania. Pomimo przeprojektowania podstawy konsoli, dodania gładszych krawędzi, większej przestrzeni do oddychania, a nawet portu LAN dla tych, którzy lubią grać online, OLED jest zaskakująco pusty w tym kluczowym obszarze.

Kolejnym dużym rozczarowaniem dla graczy Switch grających na swoich telewizorach jest to, że nadal jesteś ograniczony do wyjścia 1080p; nie będzie skalowania do 4K. Więc za każdym razem, gdy podłączasz Nintendo Switch OLED, wszystkie jego główne gniazda w cudowny sposób znikają. To jest poza moim umysłem, ponieważ jest to konsola, która ma pomieścić jednakowo trzy rodzaje gier.

Brak wyjścia 4K prowadzi do pytania, którego Nintendo nie może uniknąć, jeśli chodzi o Switch OLED: dlaczego wewnętrzne specyfikacje są takie same jak w przypadku oryginalnego Nintendo Switch i Nintendo Switch Lite? Jeśli spodziewasz się Nintendo Switch Pro, nie znajdziesz go tutaj. Problemy produkcyjne przekreśliły marzenia.

Wszystko to wydaje się całkowicie sprzeczne z bardziej premium wyczuciem konsoli. Niezliczone tytuły i deweloperzy mogliby skorzystać na aktualizacji starszych komponentów Switcha, więc szkoda, że ​​Nintendo nie odpowiedziało na wrzawę deweloperów i konsumentów, gdy konsola zbliża się do szóstej rocznicy.

Dla kogo zatem przeznaczony jest model OLED Nintendo Switch? Czy warto wydawać pieniądze na aktualizację, jeśli posiadasz już oryginalny Switch lub przenośny Switch Lite? Cóż, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z serią Switch, odpowiedź brzmi zdecydowanie „tak” – to jak dotąd najlepsza wersja fajnej konsoli Nintendo, która naprawia wiele wad oryginalnego modelu.

Jeśli grasz na Switchu w trybie przenośnym lub stołowym, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przełączyć się na OLED. OLED ma wiele do zaoferowania dzięki pięknemu 7-calowemu wyświetlaczowi OLED, niesamowitym głośnikom i przeprojektowanej podstawce. Jeśli jednak obecnie masz Switcha i używasz go głównie w trybie TV, możemy śmiało powiedzieć, że Switch OLED byłby hojną i niepotrzebną aktualizacją.

Możesz sprawdzić naszą recenzję wideo Nintendo Switch OLED poniżej:

  • Nintendo Switch OLED (czarny OLED) w Amazon za 348 USD (otwiera się w nowej karcie)

Cena i data premiery Nintendo Switch OLED

  • Co to jest? Czwarta iteracja hybrydowej konsoli Nintendo
  • Kiedy to wyszło? 8 października 2021
  • Ile to kosztuje? 349.99 EUR / 309.99 EUR / 539.95 EUR AU

Nintendo Switch OLED został wydany 8 października 2021 roku i jest czwartą wersją domowej konsoli Nintendo. Kosztuje 349,99 USD / 309,99 GBP / 539,95 USD, co czyni go nieco droższym niż oryginalny przełącznik Nintendo, który kosztuje 299,99 USD / 259,99 GBP / 469,95 USD. , który kosztuje 199,99 USD / 199.99 GBP / 329.95 USD.

Jednak wyższa cena OLED-owego modelu Nintendo Switch wydaje się rozsądna. Ulepszona konsola jest wyposażona w większy 7-calowy wyświetlacz OLED, ulepszone głośniki, dwukrotnie większą pamięć wewnętrzną i szerszą podpórkę, a także nieco ulepszoną stację dokującą, która zawiera port LAN, aby uzyskać więcej gier online.

Na szczęście Nintendo potwierdziło, że nie będzie jeszcze podwyżki cen Nintendo Switch OLED, w przeciwieństwie do podwyżek Oculus Quest 2 i PS5, które przypisuje się globalnej inflacji. Więc jeśli jeszcze nie kupiłeś modelu OLED, nie ma potrzeby się spieszyć.

Projekt OLED przełącznika Nintendo

Nintendo Switch OLED con Joy-Con separado

(Zdjęcie: przyszłość)

  • Trzy tryby: telewizor, laptop i stół
  • Te same odłączane kontrolery Joy-Con
  • W zestawie z różnymi akcesoriami

Gdyby nie większy ekran i nowe, nieskazitelnie białe kontrolery Joy-Con, trudno byłoby stwierdzić różnice konstrukcyjne między przełącznikiem OLED a oryginalnym przełącznikiem. Przyjrzyj się jednak bliżej, a zobaczysz kilka zmian.

Nowa 7-częściowa pantalla OLED jest najważniejszą cechą nowego projektu i jest zaskakująco efektowna, waży tylko 0,8 sztuki więcej niż oryginalna 6,2-częściowa pantalla Switcha. W rezultacie Switch OLED jest nieco większy niż jego poprzednik: jest o 0,1 cala wyższy i ma wymiary 9,5 x 0,55 x 4 cale (szer. x gł. x wys.), ale nadal wydaje się znajomy w manos.

Jednak przełącznik OLED ma nieco więcej mocy. Waży 422 gramy z dołączonym Joy-Conem, około 22 gramów cięższy niż Nintendo Switch. Na szczęście nie stwierdziliśmy, aby dodatkowa waga powodowała zmęczenie podczas gry, ale warto o tym pamiętać, jeśli kiedykolwiek poczujesz, że Switch jest trochę ciężki.

Znajdziesz te same akcesoria Nintendo Switch, które widzieliśmy w pudełku: dwa kontrolery Joy-Con, parę pasków Joy-Con i uchwyt Joy-Con.

Dostajesz również przeprojektowaną stację dokującą Nintendo Switch, która zawiera nowy port LAN, który jest nieco dłuższy, ale nie tak głęboki jak oryginalna stacja dokująca. Wewnątrz jest też trochę więcej swobody, co powinno pozwolić na bardziej wydajny przepływ powietrza i zmniejszyć ryzyko stopniowego zarysowania ekranu Switcha podczas wielokrotnego wkładania i wyjmowania go ze stacji dokującej. Podstawa jest również nieco lżejsza, nie dlatego, że będziesz ją często przenosić, i ma jeden port USB 2.0 mniej.

Nintendo Switch OLED en el muelle

(Zdjęcie: przyszłość)

Warto również zauważyć, że Nintendo Switch OLED będzie działać na starym porcie, a oryginalny Nintendo Switch będzie działał na nowym. Oba mogą wymagać aktualizacji systemu, ale dobrze jest wiedzieć, że twoja stara baza nie będzie całkowicie bezużyteczna.

Inne zmiany w konstrukcji Switch OLED obejmują przeniesione gniazdo microSD, które znajduje się za szerszą podpórką i jest łatwiejsze do znalezienia, nieco bardziej zagłębiony przycisk zasilania, który ma teraz owalny kształt, oraz większy przełącznik głośności. Posiada również mniejsze szczeliny dla wentylatorów do wydmuchiwania gorącego powietrza, co pomaga nadać Switchowi OLED bardziej nowoczesny wygląd. Dostajesz także gniazdo słuchawkowe, podobnie jak w innych modelach Switcha.

Nintendo Switch OLED apilado en el viejo Switch

(Zdjęcie: przyszłość)

Z estetycznego punktu widzenia, Nintendo Switch OLED ukrywa informacje o produkcie i ostrzeżenia starego Switcha. Chociaż jest to niewielki dodatek, tył Switcha wygląda teraz znacznie czyściej, a informacje są dyskretnie schowane za nową podpórką.

Chociaż najbardziej doceniamy drobne poprawki projektowe Nintendo Switch OLED, w ogóle nie podoba nam się jedna zmiana: nowe gniazdo kart do gry. nie mieć paznokci Zarysowaliśmy nowe miejsce na karty do gry niezliczoną ilość razy, próbując je otworzyć, i szczerze mówiąc, nie możemy zrozumieć, dlaczego wprowadzono tę zmianę, skoro obiektywnie jest gorzej.

Nintendo Switch OLED: tryb przenośny

Edición Nintendo Switch OLED Splatoon 3

(Zdjęcie: Nintendo)

  • Nowy 7-calowy ekran OLED to rewelacja
  • Nadal nie jest to najbardziej ergonomiczny projekt.
  • Problemy z trwałością Joy-Conów trwają

Tryb żywy czy standardowy?

Imagen de prensa OLED de Nintendo Switch

(Zdjęcie: Nintendo)

Nintendo Switch OLED pozwala wybrać jedną z dwóch konfiguracji wyświetlania: Vivid i Standard. Żywe to ustawienie domyślne, które zapewnia niezwykle jasne i żywe kolory, które wielu osobom przypadną do gustu. Standard z kolei jest bliższy ustawieniom kolorystycznym oryginalnego Switcha i zapewnia bardziej naturalny i dokładny obraz. Przechodząc do Ustawień systemu, Jasności ekranu konsoli systemowej, możesz zobaczyć, co działa najlepiej.

Model Nintendo Switch OLED świeci w trybie przenośnym dzięki nowemu, żywemu ekranowi. 7-calowy panel ułatwia śledzenie akcji w szybkich grach, takich jak Super Smash Bros. Ultimate, a ekran o wysokim kontraście tchnie nowe życie w grę Mario Kart 8 Deluxe. Metroid Dread jest również świetną wizytówką, ponieważ jego słabe poziomy oświetlenia i obca paleta kolorów korzystają z niesamowitego współczynnika kontrastu OLED.

W porównaniu z nowym ekranem, oryginalny panel LCD Switcha wydaje się prawie wyblakły. Na modelu OLED wszystko wygląda wyraziście i atrakcyjnie: w szczególności czerń jest ciemna i atrakcyjna na OLED, podczas gdy na oryginale wygląda nudno i szaro.

Wyświetlacz Switch OLED to wciąż tylko 720p; jednak gry i tekst nadal wyglądały ostro i czytelnie podczas korzystania z konsoli w wygodnej pozycji. Nie napotkaliśmy żadnych problemów z rozmyciem ruchu, a wyświetlacz był odpowiedni…

Udostępnij to