Niektórzy dostawcy chwalą się swoimi darmowymi planami VPN, ale potem ograniczają je ograniczeniami i restrykcjami, mając nadzieję, że uaktualnisz je jak najszybciej. PrivateVPN z siedzibą w Szwajcarii jest znacznie bardziej hojny, a jego bezpłatny plan to coś, z czego można korzystać na dłuższą metę.

Wybór lokalizacji PrivateVPN znacznie wykracza poza dwa lub trzy kraje, które otrzymujesz u niektórych dostawców. Masz serwery kompatybilne z P2P w dziewięciu krajach: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Holandii, Meksyku i Szwajcarii. Windscribe radzi sobie trochę lepiej z jedenastoma krajami, ale PrivateVPN wciąż pokonuje większość konkurencji.

    Opcje subskrypcji Windscribe:

  • Plan 1-miesięczny – 9 € miesięcznie (całkowity koszt 9 €) (Otwiera się w nowej karcie)

Otrzymujesz pełny dostęp do wszystkich tych lokalizacji, z limitem danych 10 GB co 30 dni. Jest lepszy niż niektóre, ale PrivateVPN idzie dalej. Jeśli pierwszego dnia wykorzystasz całe 10 GB, nie jesteś całkowicie odizolowany. Aplikacja zawsze zapewnia nieograniczoną ilość danych za pośrednictwem jednego serwera awaryjnego. To bardzo wolno, dla nas 1 Mb/s, ale przynajmniej oznacza to, że nigdy nie musisz być bez ochrony.

Jest jedno ważne ograniczenie: PrivateVPN pozwala na jednoczesne połączenie tylko jednego urządzenia. Możesz jednak zainstalować go na dowolnej liczbie urządzeń i pamiętaj, że inni członkowie rodziny również mogą się zarejestrować i uzyskać własne 10 MB danych.

PrivateVPN nie pomija kluczowych funkcji, takich jak kompatybilność z WireGuard (Źródło zdjęcia: PrivateVPN)

Miło jest również zobaczyć, że w przeciwieństwie do niektórych dostawców, PrivateVPN nie próbuje karać bezpłatnych użytkowników, pomijając kluczowe funkcje (WireGuard, wyłącznik awaryjny, wyspecjalizowane odblokowywanie witryn do przesyłania strumieniowego, wiesz, jak to działa). Tak, firma ogranicza wybór lokalizacji i wykorzystanie danych, ale poza tym darmowi użytkownicy uzyskują dostęp do prawie wszystkiego, co PrivateVPN ma do zaoferowania.

Polityka braku logów PrivateVPN

PrivateVPN ma przejrzystą politykę braku logowania, ale nie został poddany niezależnej kontroli (Źródło zdjęcia: PrivateVPN)

Spis treści

Prywatność i rejestracja

PrivateVPN osiąga wysokie wyniki w zakresie prywatności technicznej. Wybór wysoce bezpiecznych protokołów WireGuard, OpenVPN i IKEv2 chroni Twój ruch przed hakerami. Prywatny DNS sprawia, że ​​Twoje działania związane z przeglądaniem są poza zasięgiem wzroku, a przełącznik „zabicia” blokuje Twój Internet w przypadku awarii VPN, zapewniając, że Twoje dane nigdy nie będą narażone na atak.

Te technologie również dotrzymują obietnic. Kilka witryn testowych nie było w stanie wykryć żadnych oznak wycieku DNS i bez względu na to, jakich podstępnych sztuczek użyliśmy do zamknięcia VPN (a znamy wiele podstępnych sztuczek), wyłącznik awaryjny zawsze zapewniał nam ochronę.

PrivateVPN nie przeszedł audytu braku dzienników ani audytu bezpieczeństwa, więc nie mamy niezależnych dowodów potwierdzających, co Twoje aplikacje i serwery mogą robić z Twoimi danymi. To pozostawia firmę daleko w tyle za TunnelBear, który przeszedł już cztery coroczne audyty obejmujące całą swoją usługę.

Jednak PrivateVPN ma przynajmniej jasną i prostą politykę prywatności (otwiera się w nowej karcie). To wyjaśnia, dlaczego logowanie jest ograniczone do minimum, a firma nie rejestruje niczego, co mogłoby powiązać działanie internetowe z Twoim kontem.

Aplikacja PrivateVPN dla systemu Windows

Klienci stacjonarni prezentują użytkownikowi inteligentny i prosty interfejs (Źródło zdjęcia: PrivateVPN)

Aplikacje Windows i Mac

Aplikacje stacjonarne PrivateVPN mają prosty interfejs, który ułatwia wyszukiwanie i dostęp do wszystkich różnych funkcji.

Jeśli Twoje potrzeby są proste, wszystko może być tak proste, jak kliknięcie Połącz, gdy potrzebujesz ochrony VPN, i Rozłącz, gdy jej nie potrzebujesz. Aplikacja automatycznie korzysta z najbliższego serwera, a pozostałe dane z tego miesiąca są zawsze wyraźnie widoczne — przydatne przypomnienie, jeśli wkrótce zabraknie Ci środków.

Kliknięcie domyślnej lokalizacji wyświetla opcje, z miastami w imponujących dziewięciu krajach (dla darmowej sieci VPN). Niektóre bezpłatne sieci VPN zmuszają Cię do przewijania pełnej listy lokalizacji i szukania ikon oddzielających bezpłatne serwery od serwerów premium, ale PrivateVPN stosuje znacznie prostsze podejście: po prostu pokazuje wszystkie bezpłatne serwery na górze listy, a nie według. w ogóle nie ma przesunięcia.

Czasy połączenia były doskonałe, około sekundy lub dwóch dla naszej najbliższej lokalizacji (wolniejsi dostawcy mogli zająć 20 sekund lub więcej).

Wyłącznik awaryjny PrivateVPN

W panelu Ustawienia jest duży wybór opcji (Źródło zdjęcia: PrivateVPN)

Aplikacje komputerowe nie mają wielu funkcji ani opcji konfiguracji, ale obejmują podstawy. Możesz wybierać między protokołami WireGuard, IKEv2 i OpenVPN. Dostępna jest również opcja automatycznego łączenia, która mówi aplikacji, aby automatycznie łączyła się z preferowanym serwerem podczas uruchamiania, a także wyłącznik awaryjny, który chroni Cię w przypadku awarii sieci VPN.

Aplikacja Windows ma teraz funkcję dzielonego tunelowania. Jednym lub dwoma kliknięciami możesz wybrać aplikacje, które ominą VPN. Jest to przydatne w przypadku aplikacji, które nie wymagają ochrony VPN, i jest jeszcze jedna premia powitalna: im więcej ruchu kierujesz poza VPN, tym mniej danych zużyjesz i tym dłużej potrwa Twój limit. .

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż aplikacje stacjonarne PrivateVPN nie przodują w żadnym konkretnym obszarze, są wszechstronne, przemyślane i mają przyzwoity zestaw funkcji dostępnych dla wszystkich poziomów użytkowników.

Aplikacja PrivadoVPN na Androida

Byliśmy pod wrażeniem aplikacji mobilnych, chociaż nie są one doskonałe (Źródło zdjęcia: PrivateVPN)

Aplikacje na Androida i iOS

Aplikacje mobilne PrivateVPN mają prostszy i bardziej elegancki wygląd niż wersje na komputery. Pozbądź się kontrastowych kolorów i jaskrawopomarańczowych przycisków, oto prosty i stosunkowo dyskretny projekt: niewiele więcej niż przycisk połączenia i nazwa aktualnie wybranej lokalizacji.

W obszarze Ustawienia dostępnych jest kilka opcji konfiguracyjnych. Aplikacja na iOS pozwala wybrać preferowany protokół spośród WireGuard, IKEv2 i OpenVPN, a wersja na Androida idzie o krok dalej dzięki obsłudze dzielonego tunelowania.

Wydajność aplikacji mobilnej może się znacznie różnić w zależności od urządzenia i warunków sieciowych, ale wersje na Androida i iOS działały dobrze dla nas. Łączyły się szybciej niż aplikacje komputerowe, nawet przy korzystaniu z ograniczonych serwerów „awaryjnych”. Nasze połączenia były niezawodne, bez nieoczekiwanych przerw lub problemów z szybkością.

Aplikacje mobilne PrivateVPN wydają się słabsze w porównaniu z konkurencją, a większość dostawców oferuje więcej funkcji i opcji konfiguracji. Ale są szybkie i łatwe w użyciu, a jeśli to są twoje priorytety, mogą być dobrą opcją.

Test wydajności Speedtest.net

PrivateVPN okazał się bardzo szybki w naszych testach prędkości (Źródło zdjęcia: Speedtest.net)

Wydajność

Szybkość ma znaczenie, nawet w przypadku darmowej sieci VPN, dlatego przetestowaliśmy wydajność PrivateVPN w brytyjskim centrum danych z bardzo wydajnym połączeniem 1 Gb/s. Wyniki były imponujące, a usługa zapewniała prędkość około 350 Mb/s, co plasuje PrivadoVPN na drugim miejscu w naszych rankingach prędkości darmowych VPN, z nieco wyższym wynikiem tylko Proton VPN (380 Mb/s).

Większość bezpłatnych planów VPN nie obejmuje żadnej obsługi przesyłania strumieniowego, ale PrivateVPN jest rzadkim wyjątkiem. Otrzymujesz dokładnie takie same możliwości odblokowywania, jak płacący klienci, a ci, którzy widzieli, że usługa daje nam dostęp do US Netflix, Disney Plus, Amazon Prime Video i BBC iPlayer.

Jeśli Twoja zwykła płatna sieć VPN ma sporadyczne problemy z odblokowaniem, warto użyć PrivateVPN jako krótkoterminowej awaryjnej kopii zapasowej. (Netflix twierdzi, że Twoje żądania danych mogą wynosić zaledwie 0,3 GB na godzinę w przypadku niskiej jakości, 1 GB w przypadku standardowej rozdzielczości, więc możesz wycisnąć sporo oglądania z miesięcznego limitu 10 GB).

Nie napotkaliśmy żadnych większych problemów podczas konfigurowania lub korzystania z PrivateVPN, ale jeśli nie masz tyle szczęścia, dobrze jest wiedzieć, że pomoc jest dostępna. PrivateVPN nie ma czatu na żywo, ale możesz skontaktować się z pomocą techniczną przez e-mail. Przesłaliśmy pytanie testowe i otrzymaliśmy pełną i dokładną odpowiedź w ciągu kilku godzin, sugerując, że PrivateVPN powinien być w stanie szybko rozwiązać większość problemów i przywrócić Cię do działania.

Aplikacje mobilne PrivateVPN

Darmowy plan PrivadoVPN ma wiele do polubienia (Źródło zdjęcia: PrivadoVPN)

ostateczny werdykt

Wypróbuj wiele darmowych sieci VPN, a często będziesz się nudzić wszystkim, co pominęła usługa. Wypróbuj PrivateVPN, a prawdopodobnie będziesz mile zaskoczony wszystkim, co otrzymasz: dużą prędkością, niezawodnym wyłącznikiem awaryjnym i odblokowanymi wynikami, które pokonują wiele płatnych sieci VPN. Niezbędny dostawca.

Uzyskaj najlepszą cenę u najlepszych dzisiejszych dostawców VPN

Udostępnij to