Jedna minuta przeglądu

QN85A Neo QLED jest wystarczająco smukły, aby dobrze wyglądać po zawieszeniu na ścianie.. Jest wystarczająco biegły w odcieniach czerni i bieli, aby kontrasty pojawiały się na ekranie. Może renderować żywe kolory, rysować krawędzie z absolutną pewnością i ma piękne, szerokie kąty widzenia. Posiada jeden z najlepszych interfejsów smart TV na rynku. I jest w stanie zaakceptować wszystkie inteligentne funkcje konsoli do gier nowej generacji (o ile masz tylko jedną).

I robi to wszystko bez proszenia w zamian o idiotyczne pieniądze. Och, wiemy, że 85 euro za XNUMX-calowy ekran to absolutnie nikomu pomysł, ale wiemy też, że w przypadku produktów takich jak ten i Samsung QNXNUMXA zazwyczaj dostajesz to, za co płacisz. Ma dobry stosunek jakości do ceny. pieniądze.

QN85A nie jest doskonały: jego dźwięk nie jest wyjątkowy, nie potrafi poprawnie aktualizować treści w niskiej rozdzielczości z dużym przekonaniem, a czasami zdarza się „moment”, w którym ruch na ekranie staje się szczególnie męczący. Ogólnie rzecz biorąc, biorąc pod uwagę stosunek kosztów do wielkości ekranu na pierwszym planie, QN85A wyszedł z tego testu ze znacznie większą liczbą w kolumnie „dodatnie” niż w kolumnie „ujemne”.

  • Samsung QE55QN85A w Amazon za 1,397.99 €

Ceny i dostępność

Recenzowany tutaj pięćdziesiąt-pięć-calowy Samsung QN85A, a także sześćdziesiąt pięć, siedemdziesiąt pięć i osiemdziesiąt pięć-cale, które również są bezpłatne, są już w sprzedaży.

(Zdjęcie: Samsung)

Recenzja telewizora Samsung QN85A Neo QLED 4K 1

Klienci usługi w USA powinni spodziewać się zapłaty 1,599 euro: amerykańska strona firmy obiecuje obecnie zwrot 1799 euro, ale oferta ta wygaśnie w każdej chwili. W Wielkiej Brytanii został wprowadzony za 1499 euro, ale obecnie jest rutynowo dostępny za 2999 euro. Australijscy klienci usługi nie mogą jeszcze skorzystać z obniżek kosztów lub tymczasowych zniżek i jako tacy muszą być gotowi wydać około XNUMX AU$

 

Konstrukcja

  • Smukły i dyskretny design
  • Kontrastowa srebrna ramka
  • Znaczne podparcie cokołu

Czy oczekujesz od Samsunga jakiegoś rodzaju postępu w projektowaniu, łamania zasad? Miejmy nadzieję, że nie, bo jeśli tak, to byłeś rozczarowany. Samsung QE55QN85A, przynajmniej w koncepcji projektowej, jest w pełni zgodny ze standardami. To duży ekran, otoczony niewielką ramką, osadzony na (i dość ciężkim) stojaku, który pozostawia pod spodem dużo miejsca na soundbar. Połącz go z innymi nowszymi telewizorami i będzie to dość trudne do wybrania.

Tył telewizora Samsung QN85A Neo QLED

(Zdjęcie: Samsung)

Nie jest to jednak zła rzecz: projekt telewizora nie ma zwracać na siebie uwagi. Pięćdziesięciopięciocalowy QN85A ma wymiary 85 x 1 x 1999 mm (hwd), z tylko krótką srebrną ramką mieszczącą tak duży ekran. I jeszcze raz spójrz na tę ostatnią liczbę: QNXNUMXA mierzy oszałamiającą głębokość XNUMX mm, co czyni go znacznie bardziej atrakcyjną propozycją na ścianie niż większość nowszych telewizorów. Telewizor LG Gallery GXNUMX OLED XNUMX mm jest prawdopodobnie jedynym wysokiej klasy ekranem, który jest cieńszy niż ta alternatywna opcja od Samsunga, a przy XNUMX XNUMX GBP za model XNUMX-calowy jest nieco droższy.

Na tylnym panelu znajdują się 4 wejścia HDMI. Jeden z nich obejmuje wszystkie dwadzieścia jeden standardów HDMI obsługiwanych przez konsole nowej generacji, w tym FreeSync Premium Pro, ALLM, VRR, 4K / 120 Hz i wszystko pomiędzy, podczas gdy inny obsługuje eARC. Alternatywne opcje wejścia obejmują określone gniazda USB, wejście Ethernet i złącza antenowe dla pary wbudowanych tunerów telewizyjnych. Cyfrowe wyjście optyczne uzupełnia wyrównanie fizycznych wejść i wyjść. Łączność bezprzewodowa działa z Bluetooth pięćdziesiąt dwa i dwuzakresowym Wi-Fi.

QE55QN85A to mini ekran led lub, jak wskazuje dział marketingu firmy Samsung, „NeoQLED”. Należy zauważyć, że chociaż QN85A ma dokładnie taką samą liczbę stref przyciemniania, jak pięćdziesięciopięciocalowa wersja high-endowego QN95A (nieco ponad pięćset), jego maksymalna jasność to tylko jedna przy pięciuset nitach, gdzie QN95A może podejść bliżej. do dwóch tys. Jednak w tym kontekście „XNUMX” to całkiem spora liczba, za którą wielu posiadaczy telewizorów OLED poświęciłoby nerkę.

Platforma Samsung Smart Things

(Zdjęcie: Samsung)

Jeśli chodzi o kompatybilność z HDR, to jak zwykle Samsung, czyli HLG i HDR10+, ale nie Dolby Vision. Samsung może przejść długą drogę z każdego powodu, dla którego ich telewizory nie wymagają Dolby Vision, ale prostym faktem jest to, że użytkownicy, zwłaszcza użytkownicy, którzy wydają niezliczoną ilość pieniędzy na nowy telewizor, zazwyczaj oczekują, że każda podstawowa specyfikacja jest zaznaczona. . Brak Dolby Vision niewątpliwie zirytuje niektórych, zwłaszcza że jest to preferowany format HDR Netflix i Apple TV.

Smart TV (system operacyjny Tizen)

  • Doskonały interfejs inteligentnego telewizora Tizen
  • Wybór pilotów
  • Kompatybilność aplikacji Smart Things

To dowód na to, jak niesamowity jest interfejs smart TV Tizen. Samsung musi tylko bawić się szczegółami swojej wydajności, aby utrzymać swoją pozycję wśród najlepszych na rynku. Inne marki (wiedzą, kim są) podjęły gigantyczne kroki, aby zaoferować coś tak logicznego, prostego i prostego w użyciu jak interfejs QN85A. To paradygmat stóp na ziemi.

Istnieje szeroki wybór bezpłatnych treści, w tym usługa aktualizacji każdego nadawcy w Wielkiej Brytanii i okazje do przesyłania strumieniowego, takie jak Apple TV, Disney Plus, Amazon Prime Video i Netflix. Brak Freeview Play to niewielka niedogodność, ale tak czy inaczej, nigdy nie zabraknie Ci rzeczy do obejrzenia.

Konfiguracja jest łatwa, dzięki zwięzłemu i logicznemu menu, i chociaż do uzyskania doskonałej obsługi ruchów wymagany jest pewien stopień manipulacji, reszta procesu nie zajmuje dużo czasu. Uzyskanie realnego obrazu wymaga czasu, a uzyskanie dobrego obrazu w każdej dziedzinie nie trwa znacznie dłużej.

Jak to często bywa w dzisiejszych czasach w przypadku wielu nowych telewizorów Samsung, QN85A ma dwa ukryte elementy sterujące. Jeden to niedrogi kontroler ze zbyt dużą ilością przycisków, z których wiele jest za małych, a drugi jest ładniejszy, bardzo elegancki i opływowy, który obejmuje tylko podstawowe wejścia sterujące.

Pomoc głosowa jest również bezpłatna, o ile nie chcesz korzystać z Siri. Amazon Alexa jest na pokładzie, podobnie jak Asystent Google, a Asystent Bixby firmy Samsung jest również bezpłatny, dla tych, którzy chętnie z niego korzystają.

Samsung QN85A Neo QLED w zestawie multimedialnym

(Zdjęcie: Samsung)

Średnia akceptowalna aplikacja Smart Things firmy Samsung jest również kompatybilna z QN85A. To ładny, przejrzysty i stabilny interfejs, ale pozwala pokonać wiele przeszkód, zanim będzie gotowy do regulacji głośności telewizora.

 

Jakość obrazu

  • Niesamowite i pouczające obrazy 4K
  • Niesamowita poprawa (do pewnego momentu)
  • Kolejna mini-tour de force LED

Zawsze iw każdych okolicznościach zaskakuje szybkość, z jaką przyswajane są niezwykłe nowe technologie. Weźmy na przykład mini telewizory led, które zostały wprowadzone do linii telewizorów Samsung, LG i Philips dopiero w dwóch tysiącach dwudziestu jeden, ale nie jesteśmy już zafascynowani tym, jak technologia ekranów LCD może dostarczać tony. i tak zaskakująco dobrze kontrolowanego podświetlenia można było się spodziewać. Krótko mówiąc, QN85A nie zawodzi.

Ucząc strumienia Black Panther 4K HDR za pośrednictwem Amazon Prime Video, Samsung robi wrażenie na każdym poziomie. Oceniając poziom czerni na ekranie, QN85A jest praktycznie zaskakująco zgrabny. Zdolność wyświetlacza do dostarczania głębokich, szczegółowych i ekspansywnych czarnych tonów zapewnia odurzające wrażenia wizualne, a wiele ściśle kontrolowanych i kompaktowych obszarów przyciemniania firmy Samsung oznacza, że ​​podświetlenie jest dokładne. Tak więc w momencie, gdy mały klejnot świeci w ciemnej scenie, wokół nie ma aureoli i nie ma rozkwitu najjaśniejszego obszaru, tylko tępe światło w ciemności.

I chociaż QN85A nie może osiągnąć maksymalnej jasności swojego droższego brata QN95A, jest wystarczająco jasny. Odcienie bieli, które generuje, są tak zniuansowane, szczegółowe i czyste, jak odpowiednik czerni, w wyniku czego kontrasty są rozległe.

Samsung QN85A Neo QLED w zestawie multimedialnym

(Zdjęcie: Samsung)

Dokładnie ten sam film pokazuje obszerną i przekonującą paletę kolorów QN85A. Oczywiście można poświęcić trochę czasu na dostosowanie odpowiedzi kolorów QN85A, ale każdy może przełączyć się na inteligentny tryb „adaptacyjnego obrazowania” i cieszyć się rzekomo nieograniczoną intensywnością i zmianami w wynikowej wydajności kolorów. Ekranowy procesor ma również wiele okazji do zbadania odcienia i tekstury skóry, a to jest zawsze zrównoważone i wyraziste.

Definicja krawędzi jest stabilna i pewna, a głębia ostrości nigdy nie jest mniej niż silna. Czasami elementy CGI takiego filmu mogą być dość sztucznie rozplanowane przez ekrany o niższej wydajności, ale QN85A jest wystarczająco przystosowany, aby te przejścia były prawie płynne. Szybki i nieubłagany ruch filmu również nie powoduje nielicznych alarmów; rzeczywiście, w bardzo rzadkich przypadkach, gdy ekran ciężko pracuje, aby utrzymać kontrolę ruchu na ekranie, samo to jest pomocne.

Panel IPS Samsunga oferuje dość szerokie kąty widzenia (dobre) i nieco większy współczynnik odbicia niż całkowicie idealny (nie tak dobry). Zwróć jednak uwagę na pozycjonowanie, zarówno ekranu, jak i swojej pozycji względem niego, a wydajność obrazu jest fenomenalna.

Uaktualnij do treści Full HD, a QN85A okaże się wydajnym skalerem, nawet po dokładnym przetestowaniu treści takich jak BBC One HD Wimbledonu. Poziom sprzedaży detalicznej pozostaje wysoki, kontrasty są rozległe i chociaż zmagania Samsunga z tym środkiem stają się coraz bardziej widoczne, Samsung pozostaje jednym z najlepszych graczy, jakich można kupić za pieniądze. Tak, istnieje ogólne wygładzanie obrazu, a niektóre wcześniej swobodne odcienie i zmiany w palecie kolorów odbiegają od siebie, ale QN85A jest nigdy mniej niż zauważalne.

Jednak „widoczny” jest terminem względnym dla treści zredukowanej z niższego poziomu. Absolutnie nikt nie spodziewa się cudów, gdy ...

Udostępnij to