Spis treści

Dwuminutowa recenzja

LG C1 pozostaje jednym z naszych ulubionych telewizorów na świecie nawet rok po premierze. Teraz jest nowy LG C2 OLED, model, który zdobył tytuł Telewizji Roku w naszym TechRadar Choice Awards 2022, ale to nie znaczy, że C1 OLED jest przeznaczony na wysypiska śmieci. Po kilku obniżkach cen jest to jeden z najtańszych telewizorów na świecie.

W rzeczywistości LG C1 OLED jest nadal doskonale opłacalną opcją dla nowego telewizora OLED. Wykorzystuje procesor Alpha a9 Gen. 4 do doskonałego skalowania i wirtualnego dźwięku przestrzennego, a dzięki czterem oddzielnym portom HDMI 2.1 jest gotowy na PS5, Xbox Series X, Xbox Series S i wszystkie konsole nowej generacji. . Gracze docenią także nowe menu Game Optimizer, które daje możliwość szybkiej regulacji jasności, kontrastu i VRR w locie.

 • LG OLED65C1 (65-calowy czarny) w Amazon za 1,499.99 € (otwiera się w nowej karcie)

Podobnie jak w przypadku tegorocznego modelu, znajdziesz obsługę Asystenta Google i Amazon Alexa, do których dostęp można uzyskać za pomocą przycisków na pilocie, oraz prawie kompletne repozytorium usług przesyłania strumieniowego, w tym Netflix, Hulu, Disney Plus, Amazon Prime Video i wiele więcej.

LG C1 nie jest pozbawiony wad, ponieważ znaleźliśmy problemy ze sposobem, w jaki nowe górne warstwy Alpha a9 Gen. 4 i szklany ekran odbijają się w świetle dziennym, ale problemy są nieliczne.

W rozmiarach 55 cali i większych zyskujesz również zwiększoną jasność z nowego modelu LG C2, więc nie jest tak, że coś się zmieniło z C1. Ale przy cenach, które można znaleźć teraz, to po prostu fantastyczny zakup, dopóki trwa.

LG C1 OLED: cena i data premiery

 • Dostępne w rozmiarach ekranu od 48″ do 83″
 • Ceny zaczynają się od 1,499 EUR / 1,699 EUR (około 2,999 USD)

LG C1 OLED jest częścią oferty telewizorów LG 2021, która obejmuje nowe modele LG A1 OLED, LG G1 OLED i LG Z1 OLED, a także nowe telewizory QNED, takie jak QNED99, QNED95, QNED90 i QNED85. LG C1 to najtańszy OLED w asortymencie wykorzystujący nowy procesor Alpha a9 Gen. 4 (A1 OLED będzie tańszy, ale korzysta z procesora a7), ale wciąż nie jest to coś, co uważamy za tanie:

Cena i data premiery w Stanach Zjednoczonych

 • 48-calowy OLED1C48PUB kosztuje 1,499 euro
 • 55-calowy OLED1C55PUB w cenie 1,799 euro
 • 65-calowy OLED1C65PUB w cenie 2,499 euro
 • 77-calowy OLED1C77PUB w cenie 3,799 euro
 • 83-calowy OLED1C83PUA w cenie 5,999 euro

Cena i data wydania w Wielkiej Brytanii

 • 55-calowy OLED14C55LA w cenie 1,699 euro
 • 65-calowy OLED14C65LA w cenie 2,499 euro
 • 77-calowy OLED14C77LA w cenie 4,499 euro
 • 83-calowy OLED14C83LA w cenie 6,999 euro

Cena i data premiery w Australii

 • 83-calowy OLED1C48PTB w cenie 2999 AUD
 • 83-calowy OLED1C55PTB kosztuje 3499 AUD
 • 83-calowy OLED1C65PTB w cenie 4699 AUD
 • 83-calowy OLED1C77PTB w cenie 8999 AUD
 • 83-calowy OLED1C83PTB kosztuje 12,599 XNUMX EUR

Jeśli porównasz te ceny z zeszłym rokiem, LG C1 OLED kosztuje dokładnie tyle samo, co LG CX OLED, kiedy został wprowadzony na rynek w zeszłym roku, chociaż teraz możesz znaleźć ten drugi ze zniżką teraz, gdy LG C1 jest dostępny. Ponieważ nie ma między nimi znaczącej różnicy poza procesorem, prawdopodobnie warto wybrać zeszłoroczny model z dużą zniżką, jeśli możesz go znaleźć.

To ma sens, że zeszłoroczny telewizor jest teraz tańszy, ale jak cena C1 OLED wypada w porównaniu z innymi telewizorami OLED? W porównaniu z nowym Sony A80J OLED, który kosztuje 2799 euro za 65-calową wersję, C1 OLED jest nieco tańszy dla nabywców z USA, ale kupujący z Wielkiej Brytanii zapłacą 4199 euro za 80-calowy Sony A65J, więc C1 OLED za 2499 euro jest kradzieżą w porównaniu.

Istnieją jednak tańsze alternatywy, takie jak telewizor Vizio OLED, który zaczyna się od zaledwie 1,198 USD za model 55-calowy lub LG A2, który kosztuje zaledwie 999 USD od Very. Oba telewizory mają kilka wad (począwszy od braku portów HDMI 2.1), ale są tańsze i oferują podobne poziomy głębokiej czerni.

(Zdjęcie: LG)

LG C1 OLED: projekt

 • Wsparcie Unibody wydaje się ciężkie i bezpieczne
 • Brzytwa blisko góry
 • odblaskowa szklana powierzchnia
 • Fantastyczny magiczny pilot

Mówienie o tym, jak telewizor wygląda z zewnątrz, może wydawać się głupie (w końcu to obraz jest najważniejszy), ale nie można zignorować tego, jak piękny jest LG C1 OLED pod względem wzornictwa. Przód telewizora to czysty minimalizm: jest długa srebrna podstawa, która utrzymuje telewizor w pozycji pionowej i tylko milimetr lub dwa między obrazem a krawędzią ekranu.

Gdybym miał go zamontować, prawie wszystko, co zobaczyłbym, to ekran, ale umieszczenie go na (dość ciężkim) stojaku nadal wygląda świetnie. Ta dodatkowa waga zapobiega chybotaniu się telewizora i zapewnia C1 nisko położony środek ciężkości.

Odwróć telewizor na bok, a zobaczysz ultracienki wyświetlacz OLED; jest cieńszy niż smartfon, a także o wiele piękniejszy. W dolnej części telewizora, w pobliżu miejsca, w którym wkręca się podstawę, telewizor jest nieco grubszy, aby pomieścić komponenty i głośniki, ale nawet ta sekcja nie jest wyższa niż większość telewizorów LED.

LG C1 OLED pod kątem bocznym, ukazując jego smukłość

(Zdjęcie: LG)

W rzeczywistości jedynym prawdziwym problemem związanym z konstrukcją C1 jest to, że całkowicie szklany przedni ekran jest dość odblaskowy. Umieść go w umiarkowanie oświetlonym pomieszczeniu z wpadającymi strumieniami światła, a łatwo będzie złapać poświatę. Oczywiście ta poświata zanika, gdy na ekranie wyświetlana jest jasna, kolorowa zawartość, ale każda scena nocna lub kosmiczna będzie się świecić, jeśli nie możesz zamknąć żaluzji.

Pomijając to bolesne miejsce, reszta projektu otrzymuje pełne oceny. Jeśli chodzi o porty, C1 ma cztery pełne porty HDMI 2.1, które obsługują 4K przy 144 Hz, a także trzy porty USB, tuner RF, Wi-Fi, Bluetooth i optyczne cyfrowe wyjście audio. Wreszcie, jeden z portów HDMI obsługuje eARC/ARC, co jest idealne dla osób posiadających amplituner AV lub soundbar, które nie lubią używać więcej niż jednego pilota.

Mówiąc o pilotach, LG C1 OLED jest wyposażony w wspaniały pilot LG Magic, który jest kompatybilny z Bluetooth i ma wbudowany mikrofon do wyszukiwania głosowego. Pilot dobrze leży w dłoni i jest zasilany dwiema bateriami AA. Najbardziej podoba nam się to, że interfejsem użytkownika można sterować za pomocą elementów sterujących ruchem w stylu Wii lub pada kierunkowego, lub można użyć czterech przycisków szybkiego uruchamiania u dołu, aby uzyskać dostęp do najpopularniejszych aplikacji.

LG C1 OLED z aplikacjami i pulpitem nawigacyjnym

(Zdjęcie: LG)

LG C1 OLED: inteligentny telewizor

 • Obsługa prawie wszystkich głównych usług przesyłania strumieniowego
 • Szybki i responsywny interfejs użytkownika z AirPlay i Casting
 • Wbudowana Amazon Alexa i asystent Google

Jeśli korzystałeś z telewizora LG w ciągu ostatniej dekady, będziesz wiedział, czego się spodziewać po C1 OLED: tak, to WebOS. To, co sprawia, że ​​WebOS od dawna jest podstawowym elementem telewizorów LG, to elastyczność dodawania nowych kanałów w miarę ich pojawiania się oraz kompatybilność z wieloma partnerami. Mówiąc najprościej, ponieważ nie jest lojalny wobec Google, Amazon ani Apple, WebOS obsługuje wszystkie powyższe jednocześnie z szybkim interfejsem użytkownika i solidnym systemem dostosowywania.

Jedyną poważną zmianą w tym roku jest skupienie się bardziej na rzeczywistym ekranie głównym ThinQ AI, który zobaczysz za każdym razem, gdy naciśniesz przycisk Home. Tutaj znajdziesz najczęściej używane aplikacje, a także wszystkie urządzenia, które połączyłeś z ThinQ AI.

Mówiąc o aplikacjach, prawie każda większa aplikacja jest polecana i rozliczana, w tym Netflix, Amazon Prime, Hulu, Vudu, Sling TV, Disney Plus, Paramount Plus i Apple TV. W przypadku strumieniowego przesyłania muzyki opcje są nieco bardziej ograniczone, ale nadal możesz wybierać spośród Spotify, Plex, Pandora, Amazon Music i innych. Usługa Apple Music jest teraz dostępna także za pośrednictwem telewizora.

Chociaż WebOS nie dodał w tym roku wielu nowych funkcji, oprócz nowego ekranu głównego z większą liczbą linii, wciąż jest kilka fajnych dodatków z zeszłego roku, na które warto zwrócić uwagę. Najważniejszym z nich jest integracja sportowa, gdzie jeśli powiesz C1, jakie są twoje ulubione drużyny sportowe, WebOS zapewni ci aktualizacje wyników i przypomni ci, kiedy grają twoje drużyny.

Bardziej przydatna jest jednak obsługa Amazon Alexa i Asystenta Google wbudowanego bezpośrednio w telewizor, do którego można uzyskać dostęp, naciskając odpowiednie przyciski na pilocie, a także obsługa AirPlay i Casting z telefonu lub tabletu. . W naszych testach mieliśmy pewne problemy z prawidłowym działaniem AirPlay, ale przesyłanie działało dobrze.

LG C1 OLED: jakość obrazu

 • Nie korzysta z nowego panelu LG OLED evo (ale nadal wygląda dobrze)
 • Skalowanie jest niesamowite z jednym małym wyjątkiem
 • Obsługuje HDR10, HLG i Dolby Vision, ale nie HDR10+

W tym roku oferta telewizorów OLED firmy LG na rok 2021 dzieli się na dwie kategorie: telewizory OLED z nowymi panelami OLED evo firmy LG oraz telewizory bez. Dla tych, którzy się zastanawiają, LG C1 go nie ma, a jednak nawet bez nowego panelu to wciąż jeden z najlepszych telewizorów OLED, jakie widzieliśmy.

To, co dodaje panel evo OLED, to dodatkowa jasność dzięki nowemu elementowi oświetleniowemu na samoemisyjnych pikselach. Nie ma go w LG C1 OLED, ale okazało się, że tak naprawdę nie brakuje mu blasku. W naszym umiarkowanie jasnym (co oznacza trochę światła otoczenia) salonie obraz wyglądał imponująco. Jasne, odbijające światło pochłaniało poziomy czerni jak atrament, ale stwierdziliśmy, że jasność ekranu dobrze kompensuje światło otoczenia.

Powodem, dla którego C1 może to zrobić, jest wbudowany czujnik światła telewizora, który mierzy poziomy światła otoczenia i odpowiednio kalibruje obraz. Jeśli telewizor wykryje, że w pomieszczeniu jest więcej światła, doda jasności do ekranu. Ta szczytowa jasność wciąż nie jest tak wysoka, jak, powiedzmy, szczytowa luminancja nowego Samsunga QN900A QLED, ale zbliża się do znaku 1,000 nitów, do którego dążą konkurencyjne telewizory LED-LCD.

Mówiąc o jasności i kontraście, C1 OLED obsługuje większość głównych odmian HDR, w tym HDR10, Dolby Vision i HLG, z małym wyjątkiem HDR10 +. To ostatnie oznacza, że ​​nie zobaczysz pełnego potencjału programów Amazon Prime, ale usługi takie jak Netflix, Vudu i Disney będą miały włączoną zawartość Dolby Vision.

Patrząc na początek Falcon and The Winter Soldier, szkarłatna czerwień tarczy Kapitana Ameryki i głęboki błękit nieba wyglądały znakomicie. I chociaż żadna część serialu nie oślepia nas genialnym HDR…

Udostępnij to