Spis treści

Jednominutowa recenzja

Shark FlexStyle, lub aby podać pełną nazwę Shark FlexStyle Air Styling & Hair Drying System, to amerykańska wersja giganta sprzętu gospodarstwa domowego Dyson Airwrap. W swej istocie FlexStyle to suszarka do włosów, i to bardzo skuteczna; ale jednym ruchem nadgarstka zmienia się również w wszechstronną maszynkę do stylizacji.

Aby uzyskać dostęp do standardowej funkcji suszarki do włosów, obróć górną jedną trzecią lufy tak, aby znajdowała się pod kątem prostym do uchwytu. Następnie jest sześć nasadek, w tym dwie lokówki 1,25 cala, owalna szczotka, płaska szczotka, dyfuzor i piastę stylizacyjną, którą można przymocować do końcówki tej beczki. Wśród nich suszarka i jej akcesoria mogą podkręcać, prostować, zwiększać objętość, prostować i podkreślać loki za pomocą dyfuzora. Szeroka nasadka grzebieniowa do włosów kręconych i puszących się będzie dostępna jeszcze w tym roku.

FlexStyle nie jest pierwszym podejściem Shark do piękna. Marka, która prawdopodobnie najbardziej znana jest ze swoich odkurzaczy, wprowadziła na rynek suszarkę do włosów HyperAir iQ (lub suszarkę do włosów Style iQ, poza Stanami Zjednoczonymi) pod koniec zeszłego roku. Następnie pojawiły się dwie nasadki do suszarek do włosów, które pomagają prostować włosy lub tworzyć fale. FlexStyle opiera się na technologii tej suszarki, zapewniając większą wszechstronność kolekcji produktów do pielęgnacji włosów Shark.

Zbiegając się z premierą FlexStyle, Shark rozpoczyna kampanię „For All Hair Types”, której celem jest „oświecenie różnorodności i piękna wszystkich rodzajów włosów”. Wspominamy o tym, ponieważ pokazuje, jak bardzo Shark upiera się, że FlexStyle jest dla każdego. Jednak nasze doświadczenie nie odpowiada tym oczekiwaniom.

W teście lokówka była idealna do prostowania i podkreślania naturalnych loków naszych cienkich i średniej długości włosów. Jednak nie był tak skuteczny w kręceniu włosów za pomocą lokówek Auto-Wrap. Objętość, którą osiągnęliśmy, była godna podziwu, ale nie dorównywała innym recenzowanym przez nas pędzlom do suszenia, w tym Revlonowi 2 w 1. Co ciekawe, te niedociągnięcia są identyczne z tym, co słyszeliśmy o najbliższym rywalu FlexStyle, Dyson Airwrap.

Uniwersalność FlexStyle sugeruje, że będzie pasować do większości osób i większości rodzajów włosów, ale naszym zdaniem osoby z dłuższymi, grubszymi włosami i naturalnie falującymi lub kręconymi włosami prawdopodobnie uznają ją za najlepszą suszarkę dla Ciebie. w nowej zakładce) i styler dla nich.

(Zdjęcie: przyszłość)

  • System do stylizacji i suszenia włosów Shark FlexStyle w Best Buy za 269.99 USD (otwiera się w nowej karcie)

Shark FlexStyle Cena i dostępność

  • Cena katalogowa: 249.99 € / 299.99 €

Shark FlexStyle jest dostępny wyłącznie w Shark w USA (Otwiera się w nowej karcie) i Wielkiej Brytanii (Otwiera w nowej karcie).

W Stanach Zjednoczonych jest dostępny w trzech opakowaniach. Najtańszy, za 249.99 €, jest pakiet „Zbuduj własny styler”. Obejmuje to suszarkę w srebrnym kolorze oraz trzy akcesoria do wyboru.

Za 269.99 euro możesz kupić suszarkę Auto-Wrap z lokówką, owalną szczotką, koncentratorem i dyfuzorem stylizacyjnym; lub kup suszarkę z dwoma wałkami, szczoteczką owalną, płaską i koncentratorem do stylizacji. Pierwsza z nich jest reklamowana jako najlepsza kombinacja do kręconych włosów, podczas gdy druga sprawdzi się lepiej w przypadku prostych i prostych fryzur. Obecnie nie można osobno kupować załączników.

W Wielkiej Brytanii dostępna jest jedna opcja 299.99 EUR, która obejmuje wszystkie pięć akcesoriów i etui do przechowywania. Ten model jest dostępny w kolorze czarnym.

Na szerszym rynku wielu stylów FlexStyle jest wyceniany na wyższym końcu spektrum. To dwa razy więcej niż 6 euro Revamp Progloss Airstyle 1 w 129 (otwiera się w nowej zakładce) i 110 euro Remington Pro Hot Air Multi-Styler (otwiera się w nowej zakładce). Jest to jednak ponad połowa ceny Dysona za 600 euro. W obronie Dyson Airwrap jest standardowo wyposażony w dziewięć akcesoriów i futerał do przechowywania we wszystkich regionach.

Główną różnicą i powodem wyższych cen multistylerów Shark i Dyson jest to, że oba urządzenia wykorzystują efekt Coandy. Wykorzystuje wirujący prąd powietrza, wydmuchiwanego ze szczelin w wyjmowanych beczkach obu stylizatorów, aby przyciągnąć i „przykleić” włosy do powierzchni różdżki. Został zaprojektowany, aby ułatwić i przyspieszyć kręcenie loków – to znaczy, gdy już to opanujesz – i jest to wygoda, która jest częściowo warta wydatku.

Cena i dostępność: 3/5

Rekin FlexStyle

(Zdjęcie: przyszłość)

Design w stylu Shark Flex

  • Łatwo dostępne i łatwe w obsłudze elementy sterujące
  • Lekka i dobrze wyważona lufa.
  • Duże, tanie akcesoria umniejszają ogólne wykończenie stylizatora

Chociaż prawdą jest, że Shark FlexStyle może zastąpić wiele twoich istniejących narzędzi do włosów, nie oczekuj, że zaoszczędzi ci dużo miejsca w tym procesie. Główna lufa jest smukła, ale ma 11.5 cala długości, a to zanim dodasz jakiekolwiek dodatki. Najdłuższym akcesorium jest 6-calowa lokówka Auto-Wrap, która podczas użytkowania zwiększa całkowitą długość lokówki do nieco nieporęcznego 17.5 cala. W przeciwieństwie do tego, używanie standardowej suszarki do włosów z obróconą lufą zmniejsza długość do 8,5 cala, co wydaje się znacznie łatwiejsze.

Przewód o długości 8 stóp jest gruby i ma duży blok zasilania około jednej trzeciej wysokości, co utrudnia owijanie lub zwijanie. Szczotki owalne i wiosłowe są po większej stronie, znacznie większe niż zwykła szczotka do włosów. Podobnie jak dyfuzor. Nawet centrum stylu jest większe niż oczekiwano.

W rezultacie FlexStyle jest trudny do trzymania w szufladzie, a na boku / komodzie jest zbyt wiele pojedynczych elementów. Wersja brytyjska jest dostarczana z futerałem do przechowywania, który nieco złagodzi ten problem, ale ten futerał nie jest obecnie dostępny w USA. Na marginesie na korzyść tych akcesoriów, ich duże wymiary sprawiają, że lokówka jest bardziej odpowiednia do dłuższe i grubsze włosy.

Zaletą jest to, że konstrukcja obrotowego bębna FlexStyle zmniejsza potrzebę stosowania oddzielnej suszarki do włosów. Sama lufa wygodnie leży w dłoni (o obwodzie 5,5 cala) i pozostaje dobrze wyważona bez względu na to, jakiego akcesorium używasz. Jest to niemały wyczyn, biorąc pod uwagę jego długość, a w połączeniu z niewielką wagą zaledwie 1,5 funta sprawia, że ​​nawet najdłuższe i najbardziej skomplikowane style są wygodne w wykonaniu. Naszą jedyną skargą jest to, że ponownie zasilacz w kablu dodaje coś, co wydaje się niepotrzebną ilością masy podczas podnoszenia stylizatora nad i wokół głowy.

Wskaźniki strzałek na lufie ułatwiają konfigurację i użytkowanie, zarówno pod względem obrotu lufy, jak i dodawania i usuwania akcesoriów. Następnie użyj przycisku u podstawy lufy, aby przełączać się między trzema ustawieniami ogrzewania a trzema ustawieniami prędkości przepływu powietrza. Oddzielny przycisk zimnego ognia znajduje się nad przyciskiem głównym.

Recenzowany tutaj FlexStyle ma srebrną podstawę z okuciami z tworzywa sztucznego w kolorze złamanej bieli. Podczas gdy sama suszarka sprawia wrażenie i wygląda na premium, to akcesoria sprawiają, że jest ona bardziej przystępna cenowo, niż sugeruje jej cena. Ponadto stosunkowo łatwo się brudzą. Model testowany przez naszego redaktora na targach IFA Berlin był czarny ze złotymi detalami, prezentując się ekskluzywnie i elegancko.

Projekt: 3/5

Rekin FlexStyle

(Zdjęcie: przyszłość)

Wydajność stylu Shark Flex

  • Intuicyjne sterowanie
  • Szybkie ogólne prędkości suszenia
  • Wydajność i wykończenie różnią się znacznie w zależności od użytego akcesorium

Pomimo wielu akcesoriów i opcji stylizacji oferowanych wraz z FlexStyle, jest to łatwe w użyciu urządzenie na początek. Aby obrócić lufę, pociągnij i przytrzymaj przełącznik obrotowy na uchwycie lufy (reprezentowany przez zakrzywioną strzałkę w górę) i drugą ręką obróć górną część lufy do siebie (jeśli trzymasz ją w prawej ręce) lub od ty (jeśli trzymasz go w lewej ręce). Aby dodać akcesoria, przekręć je i zablokuj na miejscu, a następnie użyj przycisku zwalniającego na lufie, reprezentowanego przez ikonę blokady, aby łatwo je usunąć.

Używanie przełącznika zwalniającego może wydawać się niepotrzebnym krokiem, ale zapobiega skręcaniu się i przesuwaniu nasadek w połowie, co jest powszechną skargą innych tańszych suszarek do włosów i multi-stylerów, z których korzystaliśmy w przeszłości.

Przycisk ustawień jest wygodnie umieszczony w dolnej części lufy, aby w razie potrzeby umożliwić dokonywanie regulacji w średnim stylu. Do obsługi tego przycisku potrzebna jest niewielka siła, zaletą jest to, że trudno jest przypadkowo przełączyć się między ustawieniami. Jednak pokrętło regulacji znajduje się obok otworów wentylacyjnych silnika, które mogą blokować przepływ powietrza podczas zmiany trybów.

Sama suszarka do włosów jest szybka i wydajna. Przejście od mokrego do suchego zajęło nam 2 minuty i 47 sekund, co stawia go na równi z Dysonem Supersonic. Nasze włosy trochę się puszyły i wysychały w ten sposób płasko, ale nie więcej i nie mniej niż przy suszeniu innymi suszarkami.

Używanie owalnego lub płaskiego pędzla trwało tym razem nieco dłużej – odpowiednio 3 minuty, 50 sekund i 4 minuty – ale ponieważ oba pędzle stylizują podczas suszenia, możesz zaoszczędzić czas na largo plazo. Las tres options de peinado (el secador de pelo estándar, el cepillo ovalado y el cepillo plano) son relativamente intuicyjne de usar.

Aby uzyskać prawdziwą objętość za pomocą owalnej szczoteczki, musisz poświęcić trochę czasu na pracę od nasady. Ostatecznie zajmuje to trochę czasu i polega na utrzymywaniu włosów prosto (lub pod kątem prostym do głowy), umieszczeniu szczoteczki na dole włosów u nasady i kilkukrotnym przejściu przez każde pasmo. Możesz również trzymać szczoteczkę u nasady podczas ustawiania objętości, przed wyprostowaniem reszty włosów lub skręcać ją podczas poruszania, aby stworzyć loki lub duże loki i fale.

Chociaż ta metoda dała naszym cienkim włosom przyzwoitą objętość na początku, styl się nie utrzymał; zawalił się w pół godziny. Aby zwiększyć objętość i przedłużyć jej trwałość, używamy Color Wow Volumizer. Dla porównania, Revlon 2 w 1 oferuje na początku prawie zbyt dużą objętość, bez konieczności używania…

Udostępnij to