Spis treści

Dwuminutowa recenzja

Samsung Galaxy Watch 4 to kontynuacja jednego z naszych ulubionych smartwatchy i po raz pierwszy od dłuższego czasu widzieliśmy, jak firma wdraża oprogramowanie Wear OS. To nie jest typowy zegarek Wear OS; działa na Wear OS 3 na One UI Watch 3, a Google współpracowało z Samsungiem, aby stworzyć ten system operacyjny.

Należy zauważyć, że nie jest to już najnowszy model, ten zaszczyt należy się Samsungowi Galaxy Watch 5 i Samsung Galaxy Watch 5 Pro, które zostały wprowadzone na rynek w sierpniu 2022 roku. Chociaż na papierze nie wyglądają na ogromne ulepszenia; inni, być może, tylko jeśli chodzi o żywotność baterii.

 • Samsung Galaxy Watch 4 na Amazon za 179.99 € (otwiera się w nowej karcie)

Wracając do Watch 4 i na papierze ogólna aktualizacja w stosunku do poprzedniego modelu jest również ograniczona pod względem oprogramowania i sprzętu, ale jak wskazuje ta recenzja Samsung Galaxy Watch 4, jest odpowiednia dla każdego, kto szuka smartwatcha premium. może śledzić treningi, a także oferuje wiele innych inteligentnych funkcji, których nie ma wielu alternatywnych towarzyszy nadgarstka.

To powiedziawszy, kompatybilność Galaxy Watch 4 jest niewytłumaczalnie gorsza niż poprzednie zegarki Samsung. Jeśli masz iPhone'a, nie będzie z nim działać i chociaż jest kompatybilny ze wszystkimi nowoczesnymi telefonami z Androidem, musisz mieć smartfon Samsung, aby uzyskać dostęp do niektórych funkcji, takich jak ciśnienie krwi lub pomiary EKG.

To z pewnością rozczarowujące, biorąc pod uwagę, że poprzednie smartwatche Samsunga są jednymi z najlepszych pod względem kompatybilności. Nadal powiedzielibyśmy, że Watch 4 jest warty odebrania, nawet jeśli posiadasz telefon inny niż Samsung z Androidem, ale powinieneś mieć świadomość, że istnieją ograniczenia.

Mając na uwadze te zastrzeżenia, projekt zegarka ma wiele do polubienia. Istnieje wirtualna obrotowa ramka, funkcja retro Samsung Galaxy Watch Active 2, która wraz z dwoma przyciskami po prawej stronie umożliwia łatwą nawigację po menu smartwatcha. Niektórym może brakować fizycznej obrotowej ramki zegarka Galaxy Watch 3, ale jest to dobra alternatywa.

Funkcje fitness nie różnią się zbytnio od tych, które widzieliśmy wcześniej, ale dostępne jest nowe narzędzie do analizy składu ciała, które daje przybliżony obraz procentowej zawartości tkanki tłuszczowej. Odkryliśmy, że GPS, monitorowanie tętna i inne funkcje fitness są dobrze przemyślane w Galaxy Watch 4.

Żywotność baterii nie jest wielkim problemem w Galaxy Watch 4, ale nie jest to najdłużej działający smartwatch, jaki widzieliśmy do tej pory. Będzie działać do około dwóch dni przy normalnym lub intensywnym użytkowaniu i około trzech dni, jeśli nie trenujesz ani nie korzystasz z funkcji takich jak GPS.

Oprócz Samsung Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3, Galaxy Watch 4 jest połączony z Samsung Galaxy Watch 4 Classic – powinieneś spojrzeć na ten smartwatch, jeśli chcesz mieć fizyczną obrotową ramkę, która jest główną różnicą między tyłem. urządzenia.

Jeśli chodzi o Galaxy Watch 4, jest to najlepszy smartwatch dla każdego, kto posiada smartfon Galaxy. Jeśli posiadasz inny telefon z Androidem, nadal jest to dobry wybór na następny smartwatch, ale istnieją pewne zastrzeżenia dotyczące wyżej wymienionych funkcji.

Warto również zauważyć, że Samsung Galaxy Watch 5 prawdopodobnie wyląduje około sierpnia 2022 r., więc warto na to poczekać.

Samsung Galaxy Watch 4 data premiery i cena

Samsung Galaxy Watch 4: cena i dostępność

 • W sprzedaży 26 sierpnia 2021 r
 • Najtańsza opcja kosztuje 249.99 USD / 249 GBP / 399 USD
 • Opcje do 329.99 € / 309 € (około 580 AUD)

(Zdjęcie: LaComparacion)

Dane techniczne Samsung Galaxy Watch 4

Rozmiary ekranu: 40/44mm
Waga: 25,9 g / 30,3 g
Oprogramowanie: użyj systemu operacyjnego 3.0
RAM: 1,5 GB
Pamięć: 16 GB
GPS: zintegrowany
Pojemność baterii: 247/361 mAh
Ładowanie bezprzewodowe: Tak, Qi

Samsung Galaxy Watch 4 jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, gdzie trafił do sprzedaży 26 sierpnia 2021 roku. Wprowadzono go również do Australii, która otrzymała go 10 września 2021 roku.

Istnieją dwa rozmiary zegarka Galaxy Watch 4. Mniejsza wersja 40 mm kosztuje 249.99 EUR / 249 GBP / 399 USD za wersję Bluetooth, a wersja LTE kosztuje 299.99 EUR / 289 GBP / 499 USD.

Jeśli lubisz większy zegarek, model 44 mm kosztuje 279,99 EUR / 269 GBP (około 500 USD) w wersji Bluetooth i 329,99 EUR / 309 GBP (około 580 USD) za wariant 4G. Jest znacznie tańszy niż Galaxy Watch 3, ale to dlatego, że to urządzenie w dużej mierze zastępuje Galaxy Watch Active 2.

Jeśli się rozejrzysz, możesz również kupić Samsung Galaxy Watch 4 za mniej niż poprzednie ceny, ponieważ nie jest już taki nowy. Możesz także rozważyć poczekanie na wydarzenie sprzedażowe, takie jak Amazon Prime Day, które w 2022 roku przypada na 12 i 13 lipca.

Jeśli chcesz mieć większy smartwatch z fizyczną obrotową ramką, wybierz Galaxy Watch 4 Classic. Tym razem jest to oddzielna linia produktów, chociaż wiele specyfikacji jest podobnych między tym urządzeniem a tym.

4-milimetrowy Galaxy Watch 42 Classic kosztuje 349 euro/349 euro za model Bluetooth i 549 euro/399 euro za model LTE. Model 389 mm jest dostępny w wersji Bluetooth za 649 EUR / 46 EUR / 379 EUR lub w wariancie LTE za 369 EUR / 599 EUR / 429 EUR.

Podobnie jak w przypadku standardowego Galaxy Watch 4, często można znaleźć zegarek 4 Classic ze zniżką.

Projekt i wyświetlanie Samsung Galaxy Watch 4

Samsung Galaxy Watch 4: projekt i ekran

 • Modele 40mm i 44mm
 • Wersje w kolorze czarnym, złotym, zielonym lub srebrnym
 • Wirtualny, a nie fizyczny, obrotowy pierścień

Samsung Galaxy Watch 4 to smukły smartwatch o konstrukcji, która wygodnie leży na nadgarstku. Jeśli szukasz czegoś nieco masywniejszego lub chcesz mieć obrotową ramkę, powinieneś wybrać Samsung Galaxy Watch 4 Classic.

Dla tych, którzy szukają smukłej konstrukcji, Galaxy Watch 4 właśnie to zapewnia, z dwoma przyciskami na prawej krawędzi i niczym innym, co mogłoby umniejszyć jego elegancki wygląd. Występuje w dwóch modelach, jeden z twarzą 40 mm, a drugi z korpusem 44 mm.

Oba modele wykonane są z aluminium. Wymiary modelu 40 mm to 40,4 x 39,3 x 9,8 mm przy wadze 25,9 g, podczas gdy model 44 mm ma wymiary 44,4 x 43,3 x 9,8 mm i waży 30,3 g.

Używaliśmy obu modeli i stwierdziliśmy, że oba są wygodne bez obciążania nadgarstków.

Używaliśmy modelu 44 mm przez dłuższy czas niż mniejszy model i stwierdziliśmy, że ma on odpowiedni rozmiar (zauważ, że autor jest dorosłym mężczyzną). Jest wygodny w noszeniu przez cały dzień, chociaż może nie być najlepszą opcją do noszenia w nocy do monitorowania snu.

Obraz 1 z 2

Zegarek Samsung Galaxy 4(Zdjęcie: LaComparacion)Zegarek Samsung Galaxy 4(Zdjęcie: LaComparacion)

Wyświetlacze w obu modelach Galaxy Watch 4 są jasne i uznaliśmy je za łatwe do odczytania. Rozdzielczość jest również imponująca, z zegarem 40 mm przy 396 x 396, a model 44 mm do 450 x 450. To 330 pikseli na cal dla obu modeli.

Unikalną cechą Galaxy Watch 4 w porównaniu z innymi smartwatchami jest funkcja „wirtualnej” obrotowej lunety. Nie ma tutaj fizycznej obrotowej ramki; wybierz Watch 4 Classic, jeśli jest to funkcja, którą chcesz, ale możesz przesunąć czarną ramkę ekranu, aby obrócić menu i uzyskać dostęp do różnych funkcji.

Każdy model jest również wodoodporny i pyłoszczelny IP68, co oznacza, że ​​można je zabrać do wody na głębokość do pięciu metrów. Jednak słowo o dostarczonym pasku do zegarka: jest wykonany z nowego materiału, który może nie wytrzymać intensywnych treningów, ponieważ okazało się, że pozostawił wysypkę na naszym nadgarstku.

Jeśli regularnie nosisz zegarek na siłowni, możesz zainwestować w pasek wykonany z różnych materiałów.

Opcje kolorów różnią się również w zależności od modelu. Zegarek 4 mm Watch 40 jest dostępny w kolorze czarnym, złotym i srebrnym, a model 44 mm jest dostępny w kolorze czarnym, zielonym i srebrnym. Wszystkie te kolory są stosunkowo stonowane, więc możesz kupić inny pasek, jeśli chcesz odważniejszego odcienia na nadgarstku.

Samsung Galaxy Watch 4: wydajność i oprogramowanie

 • Chipset Exynos W920 z 1,5 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci
 • Port oprogramowania OS 3.0
 • Dostęp do Sklepu Play i wielu aplikacji

Zegarek 4 jest wyposażony w chipset Samsung Exynos W920 i 1,5 GB pamięci RAM. Podczas naszych testów stwierdziliśmy, że ta moc wystarczy do płynnego i bez opóźnień uruchamiania różnych aplikacji. To jeden z najszybszych smartwatchy, jakich kiedykolwiek używaliśmy.

Ta prędkość nie jest tak zauważalna, jak na smartfonie lub laptopie, ale jest zauważalna w porównaniu z innymi smartwatchami, umożliwiając na przykład korzystanie z różnych aplikacji podczas uruchamiania funkcji GPS.

W obu modelach Galaxy Watch 16 jest 4 GB pamięci. Odkryliśmy, że system operacyjny i wstępnie załadowane aplikacje zajmowały około 8 GB, co ponownie pozostawia to samo dla własnych aplikacji i muzyki.

Jego oprogramowanie to miejsce, w którym świeci Galaxy Watch 4. Samsung nie używa tutaj własnego oprogramowania do noszenia Tizen, zamiast tego reintegruje Google Wear OS, choć z własnym akcentem.

Obraz 1 z 2

Zegarek Samsung Galaxy 4(Zdjęcie: LaComparacion)Zegarek Samsung Galaxy 4(Zdjęcie: LaComparacion)

Wybaczono by ci zamieszanie tutaj. Tizen był w centrum wysiłków Samsunga w zakresie oprogramowania przez ostatnie kilka lat, a oprogramowanie działające na Galaxy Watch 4 bardzo je przypomina.

Zamiast tego jest to Wear OS 3, ale z własną skórką Samsunga, zwaną One UI Watch 3, na górze. Zawiera różne aplikacje Samsung, do których przyzwyczaisz się, jeśli kiedykolwiek posiadałeś zegarek Galaxy Watch, ale to głównie Wear OS.

Oznacza to, że masz dostęp do Sklepu Google Play i chociaż Wear OS nie jest najbardziej kompatybilną platformą pod względem aplikacji, masz więcej / dużo więcej / wszystkie opcje, które masz w Tizen. Tymczasem projekt nadal wyraźnie przypomina Samsunga.

Oprogramowanie Galaxy Watch 4 wygląda dobrze i działa płynnie, a wszystkie aplikacje dostępne w sklepie Google Play są gotowe i czekają. To lepsze rozwiązanie niż Tizen, ale zachowuje wszystkie zalety, które sprawiły, że oprogramowanie Tizen jest świetne.

Samsung Galaxy Watch 4: Fitness

 • Nowy czujnik BioActive poprawiający śledzenie
 • narzędzia składu ciała
 • Wszystkie standardowe funkcje fitness smartwatcha

Zegarek Samsung Galaxy 4

(Zdjęcie: LaComparacion)

Samsung Galaxy Watch 4 jest wyposażony w wiele funkcji związanych ze zdrowiem i kondycją, w tym GPS do śledzenia biegów,…

Udostępnij to