Jedna minuta przeglądu

XGIMI Halo jest produktem specjalistycznym i jako przenośny projektor może nie mieć sobie równych pod względem pełnego zestawu funkcji i możliwości, które oferuje.

Kompaktowy Halo ma elegancki wygląd i jest wystarczająco mały Wystarczająco do noszenia w plecaku i na tyle stylowy, aby wtopić się w wystrój domu, choć najlepiej używać go poza salonem.

Przy 799 euro ten XGIMI Halo nie wyróżnia się jako produkt budżetowy, chociaż w rzeczywistości jest dostępny dla natywnych projektorów 1080p. Na rynku dostępnych jest kilka innych przenośnych modeli 1080p, ale bledną one w porównaniu z maksymalną jasnością Halo na poziomie 800 lumenów (która, co prawda, spada do 600 przy zasilaniu z baterii).

XGIMI Halo podnosi poprzeczkę dzięki żywotności baterii gotowej do odtwarzania filmów, dwóm 5-watowym głośnikom i sprawnemu systemowi operacyjnemu Android TV, który jest wystarczająco szybki, aby wykonać zadanie, choć pokazuje się nieco leniwie i brakuje mu natywnego wsparcia.Tym razem Netflix. Nie widzimy wielu przenośnych projektów, które można by spiętrzyć, i może to pozwala XGIMI na stosunkowo wysoką cenę jak na przenośny model. Tymczasem dla tych, którzy mają mniejszy budżet, XGIMI Mogo Pro ma bardzo podobne specyfikacje, tylko nieco niższe.

To powiedziawszy, XGIMI Halo nie będzie najlepszym wyborem dla systemów kina domowego. Chociaż wypada korzystnie w porównaniu z przenośnymi projektorami, takimi jak Nebula Solar Portable i Nebula Capsule II, nie wypada dobrze w porównaniu z typami projektorów, które powinny pozostawać w jednym miejscu. Na przykład HD146X i HD28HDR firmy Optoma kosztują mniej, ale mogą osiągnąć 3.600 lumenów przy obrazie 1080p, przy czym ten ostatni służy nawet jako projektor do gier, który może działać z częstotliwością odświeżania 120 Hz w celu szybkiego grania.

To stawia XGIMI Halo w trudnej sytuacji. Widzowie mogą nie być zadowoleni z jasności i obrazu Halo, zwłaszcza z powodu denerwującego szumu wideo na ciemnych scenach. Tymczasem zwykli widzowie, którzy chcą mieć projektor, który mogą zainstalować w domu, na podwórku lub na kempingu, mogą być równie zadowoleni z tańszej i nieco słabszej opcji. Ale dla każdego, kto potrzebuje elastyczności i chce najlepszego projektora, który może zaspokoić tę potrzebę, XGIMI Halo okaże się dobrym wyborem.

  • Projektor XGIMI Halo (czarny) w Amazon za 799 euro

Ceny i dostępność

XGIMI Halo jest już dostępny w cenie 799 EUR w USA, 729 EUR w Wielkiej Brytanii i 1399 EUR w Australii. Możesz go znaleźć na XGIMI.com lub Amazon.

(Zdjęcie: przyszłość)

Recenzja przenośnego projektora XGIMI Halo 1

W przypadku bardziej szczegółowych modeli możesz rozważyć XGIMI Horizon, projektor HD w cenie 1,099 EUR / 1,099 EUR lub projektor Horizon Pro 4K za 1,699 EUR / 1,699 EUR.

Projekt i funkcje

  • Elegancki i trzeźwy
  • Zintegrowane głośniki i bateria
  • Nie ma jeszcze Netflixa

XGIMI Halo to elegancki kawałek technologii. Mimo że jest zbudowany z twardego plastiku, kolorystyka i kształt mogą prawie uchodzić za coś bardziej wyjątkowego, szczególnie w przypadku siatki otaczającej przód i boki urządzenia.

Jednak jego prostota ma mały minus. Sam projektor ma tylko cztery wbudowane elementy sterujące: pauza/odtwarzanie, zwiększanie głośności, zmniejszanie głośności i włączanie/wyłączanie zasilania.. Oznacza to, że będziesz musiał śledzić pilota, aby obsługiwać wszystko inne, takie jak nawigacja, ustawienia i ostrość. Pilot jest dość typowy dla urządzeń Android TV i wygląda bardzo podobnie do tego w projektorze BenQ X1300i.

Projektor XGIMI Halo

(Zdjęcie: przyszłość)

Całe urządzenie zajmuje niesamowicie mało miejsca na coś, co tak dużo się pakuje. Mierzy zaledwie 113,5 x 145 x 171,5 mm, czyli o połowę mniej niż typowe pudełko na buty. W tej przestrzeni XGIMI zainstalowało system projekcyjny Full HD DLP, czujnik autofokusa, parę dostrojonych głośników Harman Kardon o mocy 5 W, baterię i całą inteligencję potrzebną do uruchomienia z nim Android TV, Wi-Fi i łączności Bluetooth. Całe urządzenie waży zaledwie 1,6 kilograma, dzięki czemu jest łatwe w przenoszeniu, choć zewnętrzny zasilacz jest nieco większy i dodaje większą wagę, jeśli zabierzesz je ze sobą. Waga Halo może nieco utrudnić instalację, ale nie niemożliwą, na mniejszym statywie, chociaż ma mały wspornik na dole, który pomaga znaleźć odpowiedni kąt bez statywu.

Nie potrzebujesz również żadnego dodatkowego sprzętu, aby prawidłowo korzystać z Halo. Wystarczy skonfigurować konto Google dla Android TV, aby bezpośrednio przesyłać strumieniowo treści, które pobierasz. Głośniki mają dobre uderzenie i są wystarczająco głośne, aby wypełnić mały pokój. System chłodzenia jest też prawie niesłyszalny i łatwo przytłaczany przez głośniki. Dzięki wewnętrznej baterii Halo nie musisz nawet podłączać XGIMI Halo do gniazdka elektrycznego, aby go obsługiwać.

Jednak Implementacja XGIMI w Android TV nie jest idealna. Netflix nie będzie na nim działać, co dla niektórych może być zerwaniem umowy. To samo stało się kiedyś z Amazon Prime Video, ale od tego czasu XGIMI naprawił to pominięcie, pokazując, że nie tylko ignoruje problem.

Drugim problemem jest to, że system operacyjny Android jest tutaj nieco powolny. Ce n'est pas laborieux, mais w porównaniu z Chromecastem Google, le logiciel de XGIMI n'est tout po prostu pas również vif et semble particulièrement lent lorsqu'il s'agit de Google Assistant, prenant plus d'une seconde pour beginr à słuchać.

Jeśli chcesz wyjść z wbudowanych aplikacji do przesyłania strumieniowego, XGIMI Halo ma z tyłu port HDMI 2.0, a także port USB 2.0. Możesz także użyć innych głośników lub słuchawek, podłączając je do tylnego gniazda 3,5 mm lub łącząc je przez Bluetooth.

Projektor XGIMI Halo

(Zdjęcie: przyszłość)

Bateria XGIMI Halo jest poważna. W naszych testach byliśmy w stanie uzyskać ponad 2 godziny odtwarzania, zanim projektor przeszedł w tryb niskiego poziomu naładowania baterii, a przed wyłączeniem działał przez 2 godziny i 48 minut. Zdecydowanie jest wystarczająco dużo soku na film poza mediami, ale może nie Avengers: Endgame. Trochę denerwuje jednak to, że system operacyjny nie wskazuje wyraźnie procentu baterii.

Jakość obrazu

  • Wyraźne obrazy 1080p
  • Projekcja od 30 do 300 cali
  • Uciążliwy hałas w ciemnych scenach

Podobnie jak reszta zestawu, jakość obrazu XGIMI Halo jest doskonała, ale nie pozbawiona wad. Po podłączeniu projektor 800 lumenów jest bardzo jasny dla ciemnego pomieszczenia, wyświetlając obraz większy niż 80 cali, i stwierdziliśmy, że może wytrzymać nawet przy włączonych lampach sufitowych 60 W w pokoju, o ile patrzymy na coś w większości jasnych obrazów (takich jak King of the Hill lub Bob's Burgers) i nie przekraczaj 40-calowego ekranu. Odłączony projektor spada do 600 lumenów, co nadal jest dobre dla dużego obrazu w ciemnym pomieszczeniu. Działa również skromnie na zewnątrz, chociaż światła uliczne mogą zmniejszać widoczność.

XGIMI Halo wykorzystuje system DLP z podświetleniem LED, który zapewnia ostry i żywy obraz. W rozdzielczości 1080p może zacząć pojawiać się ziarno podczas rozciągania obrazu do większych rozmiarów, ale nawet przy projekcji powyżej 75 cali nie było to oczywiste. Kolory naprawdę pojawiają się w jaśniejszych scenach, jak widzieliśmy w Bladerunner 2049, co zdecydowanie pomaga nadać XGIMI Halo nieco pikanterii w swobodnym wystroju kina domowego. Nie zauważyliśmy też dziwnych artefaktów w najjaśniejszych kolorach.

Projektor XGIMI Halo

(Zdjęcie: przyszłość)

Kiedy scena robi się ciemna, XGIMI Halo, podobnie jak wiele innych projektorów, ma najwięcej problemów. Projektor ma pewne problemy z szczegółowością cieni, co jest potęgowane przez bardzo zauważalne rozmycie, to znaczy, gdy projektor szybko przełącza się między dwoma kolorami lub poziomami jasności, próbując odtworzyć ton, którego nie może prawidłowo odtworzyć. To ekwiwalent włączania i wyłączania światła w celu uzyskania średniej jasności, a tutaj może się wydawać, że wzór jest pokręcony na ekranie.

To dithering jest najbardziej zauważalny w ciemnych scenach, gdy występują duże obszary o przeważnie jednolitym kolorze.

W filmach i telewizji nie jest to zbyt rozpraszające, ponieważ zwykle skupiamy się na oświetlonych obszarach ujęcia, ale poczucie ruchu stworzone przez dithering jest znacznie bardziej rozpraszające w grach. Może to również stanowić problem w przypadku ujęć z mnóstwem szczegółów, ponieważ ostre krawędzie i cienie w bardziej złożonych ujęciach powodują występowanie drgań wszędzie na mniejszą skalę. Ten efekt jest również mniej zauważalny, gdy obraz jest mniejszy, powiedzmy 55 cali lub mniej.

XGIMI Halo został zaprojektowany, aby pomóc Ci uzyskać najlepszy możliwy obraz, prawie automatycznie. Jest wyposażony w fabrycznie włączony autofokus, a także funkcję dynamicznej kompensacji ogniskowej, która ma na celu dostosowanie ostrości w odpowiedzi na ruch obiektywu podczas ruchu.

Projektor obsługuje również automatyczną regulację zniekształcenia trapezowego w pionie, a także ręczną kontrolę zniekształcenia trapezowego w poziomie i w pionie, do 40 stopni oraz zoom cyfrowy w celu zmniejszenia obrazu. Podczas naszych testów nigdy nie zauważyliśmy żadnych problemów z ręcznym przesuwaniem ostrości podczas użytkowania.

Jednak automatyczne funkcje czasami przesuwają ostrość podczas oglądania, co jest szczególnie denerwujące i nie zawsze wydaje się, że ląduje na idealnie ostrym obrazie. Głośniki mogą wibrować na tyle, aby aparat pomyślał, że musi ustawić ostrość. Jednak keystone i zoom są cyfrowe, więc projektor zawsze świeci na ciemnoszary tam, gdzie nie ma obrazu.

Czy powinienem kupić projektor XGIMI Horizon Pro?

Projektor XGIMI Halo

(Zdjęcie: przyszłość)

Kup, jeśli ...

Chcesz najlepszego przenośnego projektora

Na rynku dostępnych jest wiele przenośnych projektorów, ale XGIMI Halo oferuje obrazy, dźwięki i żywotność baterii, aby zapewnić przewagę. Może nie jest to projektor kieszonkowy, ale jak na to, co oferuje, jest niesamowicie przenośny.

Nie lubisz wielu kabli

Jedynym kablem, którego potrzebuje XGIMI Halo, jest przewód zasilający, a nawet to jest opcjonalne! Dzięki Android TV, głośnikom i wbudowanej baterii Halo ma wszystko, czego potrzebujesz, aby zapewnić nieodpartą rozrywkę bez plątaniny kabli.

Potrzebujesz dużego obrazu

XGIMI Halo może osiągnąć 800 lumenów po podłączeniu i 600 lumenów na baterii. To może…

Udostępnij to