Dwuminutowa recenzja

Ile funkcji chcesz od monitora komputera? Tylko piksele? Czy wszystkie funkcje? Można powiedzieć, że nowy Smart Monitor Samsung M8 daje Ci wszystko.

Jest zbudowany wokół 4-calowego panelu o pełnej rozdzielczości 32K. Do tego dodaje takie dodatki, jak łączność USB Type-C z zasilaniem i magnetyczna kamera internetowa. Naprawdę niezwykłą częścią jest pełna funkcjonalność Smart TV z obsługą sieci. Czego więcej można chcieć od dowolnego monitora 4K do komputera PC lub Mac?

Może więcej technologii paneli premium? Jako monitor Samsunga nie jest zaskoczeniem, że jest to panel VA, a nie bardziej popularny typ IPS (dla monitorów PC). Ale to niekoniecznie jest zła rzecz.

VA generalnie ma lepszy kontrast, jeśli nie zawsze najlepsze kąty widzenia i odpowiedź. Jednak to, czego można się spodziewać, ale na pewno nie, to prawdziwa funkcja HDR lub lokalne przyciemnianie. Istnieje przetwarzanie sygnału HDR10. Ale to wszystko.

KARTA TECHNICZNA

Rozmiar ekranu: 32 cala
Typ panelu: VA
Rozdzielczość: 3840 × 2160
Jasność: 400 nitów
Kontrast: 3000: 1
Czas odpowiedzi: 4 ms
Częstotliwość odświeżania: 60 Hz
Pokrycie kolorów: 99% sRGB
Zgodność z HDR: HDR10
Łączność: USB-C x2, MicroHDMI

Recenzja inteligentnego monitora Samsung M8: cena i dostępność

  • 699 USD (699 GBP, 1199 USD)
  • przyzwoita wartość

Jeśli chodzi o paskudną kwestię pieniędzy, przy 699 USD (699 GBP, 1,199 USD) Samsung M8 wydaje się być niezwykłą wartością, o ile potrzebujesz wszystkich dodatkowych funkcji.

Jeśli nie lubisz telewizorów SmartTV i kamer internetowych, są tańsze 4-calowe monitory 32K.

Recenzja inteligentnego monitora Samsung M8: projekt

  • Odjechany i kolorowy styl.
  • Pełen funkcji
  • Funkcjonalność SmartTV jest niejednolita

Dzięki jasności 400 nitów i kontrastowi 3000:1, podczas gdy Samsung M8 musi być wystarczająco mocny, jest również niezwykle gładkim wyświetlaczem dostępnym w pastelowych odcieniach bieli lub różu, błękitu i zieleni.

Jeśli brzmi to trochę jak iMac firmy Apple, prawie na pewno jest to intencja Samsunga. Tak czy inaczej, dzięki smukłym ramkom z trzech stron panelu i nowej fakturze w stylu chevron z tyłu obudowy, nie jest to zwykły, nudny czarny monitor do komputera.

Samsung M8 Smart Monitor na biurku w ruchliwym środowisku biurowym

(Zdjęcie: przyszłość)

Jednak nie zbliża się nawet do jakości sprzętu Apple Studio Display. To prawda, że ​​jest to znacznie droższy monitor. Ale inteligentny monitor Samsung M8 nie tylko wygląda dość tanio, ale podstawka z regulacją wysokości i nachylenia jest bardzo rzadka.

Mimo to ten monitor jest niezaprzeczalnie pełen funkcji. Port USB-C umożliwia podłączenie jednym kablem do komputera PC lub Mac z ładowaniem 65 W. Stacja dokująca z jednym kablem znacznie ułatwia życie, a biurko o wiele schludniejsze. Jest też HDMI dla starszych urządzeń, które nie mają USB-C, pamiętaj tylko, że port z tyłu inteligentnego monitora Samsung M8 to micro-HDMI. Dostępny jest kabel pomocniczy, ale nie będzie można użyć standardowego kabla HDMI.

Kamera internetowa to kolejna bardzo ciekawa funkcja. Mocuje się magnetycznie do górnej części ekranu, a także zawiera osłonę, ponownie magnetyczną, zapewniającą pełne bezpieczeństwo fizyczne. Posiada regulację pochylenia, co powinno ułatwić wyrównanie bez przesuwania ekranu. Niestety przechyla się tylko wtedy, gdy tak naprawdę chcesz go nieco obniżyć. Teoretycznie można to naprawić za pomocą cyfrowego centrowania ramek i śledzenia twarzy. Ale na razie działa tylko z aplikacją do rozmów wideo Google Duo.

Samsung M8 Smart Monitor na biurku w ruchliwym środowisku biurowym

(Zdjęcie: przyszłość)

Wtedy prawdziwym pokazem jest pełna funkcjonalność SmartTV z pilotem ze wszystkimi zwykłymi aplikacjami i skrótami dla Amazon Prime, Netflix i Disney+. Funkcjonalność SmartTV obejmuje również przeglądarkę internetową i łączność bezprzewodową, która obsługuje dublowanie ekranu, w tym Apple AirPlay.

Ma nawet aplikacje zwiększające produktywność, takie jak Microsoft 365, i obsługuje klawiaturę i mysz. W mgnieniu oka możesz wykonywać podstawowe obliczenia na Samsungu M8 bez, no cóż, komputera.

Platforma SmartTV nie działa jednak w natywnym 4K ekranu. Dlatego jakość obrazu interfejsu jest nieco miękka i rozmyta. Jednak inteligentny monitor Samsung M8 obsługuje co najmniej pełne 4K podczas przesyłania strumieniowego wideo za pośrednictwem aplikacji SmartTV. Aby uzupełnić funkcje multimedialne, wbudowane głośniki zapewniają rozsądną głośność, ale zerowy zakres dynamiki. Nie jest to zaskoczeniem, biorąc pod uwagę cienkość tego ekranu. Na pewno chciałbyś mieć zewnętrzne głośniki, jeśli planujesz zrobić poważne zdalne zużycie mediów, to na pewno.

Recenzja inteligentnego monitora Samsung M8: wydajność

  • Imponująca iz dużym kontrastem.
  • Ograniczone kąty widzenia
  • Nie najszybszy panel w historii

Wszystko to pozostawia do rozważenia drobny problem jakości obrazu. Panel VA ma zalety i wady. Od razu widać, że kąty widzenia nie są tak szerokie, jak w najlepszych monitorach IPS. Co gorsza, podświetlenie nie jest zbyt spójne, z wyraźnym przyciemnieniem w rogach ekranu.

Pomimo „Trybu Gry” z dwoma poziomami nasycenia pikseli, szybkość i reakcja panelu są również wystarczające. Uwzględnij częstotliwość odświeżania 60 Hz, a M8 nie jest oczywistym wyborem dla zapalonych graczy. To powiedziawszy, panel VA ma dużo mocy dzięki silnemu podświetleniu – według standardów SDR zamiast HDR – i dużemu kontrastowi. Ponieważ monitory bez lokalnego przyciemniania działają, jest to tak bliskie wrażenia HDR, jak to tylko możliwe.

Samsung M8 Smart Monitor na biurku w ruchliwym środowisku biurowym

(Zdjęcie: przyszłość)

Oczywiście, jako 4-calowy monitor 32K, gęstość pikseli jest przyzwoita przy 140 DPI, a na biurku jest mnóstwo miejsca do pracy. Czcionki są ładne i wyraźne, a treść wideo wygląda świetnie.

Jeśli chodzi o dokładność kolorów, Samsung twierdzi, że pokrywa 99% sRGB, a monitor oferuje około 90% gamy kin cyfrowych DCI-P3. Więc nie jest to ekstremalnie wysoka wierność, ale radzi sobie z tworzeniem lekkich treści. Ponownie, ekran IPS jest lepszym rozwiązaniem, jeśli krytyczne kolory są krytyczne.

Czy powinienem kupić inteligentny monitor / Samsung M8?

Samsung M8 Smart Monitor na biurku w ruchliwym środowisku biurowym

(Zdjęcie: przyszłość)

Kup, jeśli ...

Nie kupuj…

Weź również pod uwagę

Pierwsza recenzja czerwiec 2022

Udostępnij to