W dzisiejszych czasach nierzadko można znaleźć niedrogie panele 4K. wciąż w ten sposób, Samsung M7 stara się nadążyć za konkurencją oferując więcej funkcji, niż można by oczekiwać od monitora biurkowego.

Ten panel oferuje inteligentne funkcje typowe dla telewizorów Samsung, a M7 oferuje również Office XNUMX ​​i możliwość używania ekranu do otwierania środowiska biurowego ze smartfona lub tabletu.

Samsung uważa, że ​​M7 ma sens, ponieważ tak wiele osób pracuje teraz w domu, używając dokładnie tego samego ekranu do komputerów i rozrywki, ale czy ten ekran naprawdę może to wszystko zrobić za 370,00 USD?

Ceny i dostępność

Samsung M7 (numer części M70A) ma obszerną listę specyfikacji, co sprawia, że ​​koszt 370,00 euro jest szczególnie oszałamiający. Jest bezpłatny na każdym głównym terytorium, a jedyną zmianą są klasy zainstalowanych aplikacji.

Najbliższy przeciwnik Samsung to Philips 288E2UAE / 288E2E, dziś bezpłatnie za 300,00 €. Ten panel nie ma inteligentnych funkcji M7, ale jest mniejszym, czystszym wyświetlaczem 4K z dużą ilością połączeń.

Jeśli chcesz czegoś tańszego lub mniejszego, Samsung robi M5. Ten ekran ma 20 i 32 cale, kosztuje 229,00 € i 279,00 € i ma rozdzielczość 1080p i nie ma łączności. USB-C

Projekt i funkcje

(Zdjęcie: przyszłość)

Przegląd inteligentnego monitora Samsung M7 1

Jedną z najlepszych cech M7 jest jego łączność. Jeśli masz kompatybilny smartfon lub tablet Samsung, możesz użyć DeX, który pozwala bezprzewodowo otwierać środowisko pulpitu z urządzenia mobilnego na M7. Połącz to z urządzeniami Bluetooth i możesz szybko wstać i zacząć działać.

Porty tylne

(Zdjęcie: przyszłość)

M7 może bezprzewodowo rozszerzać wyświetlacze urządzeń z systemem Windows, iOS i Android, obsługuje dublowanie ekranu i Apple AirPlay dwa, a także zawiera dwuzakresową łączność bezprzewodową 802.11ac. Jest to dobre do tworzenia wielozadaniowego środowiska wieloekranowego bez kabli, a Samsung działał konsekwentnie, gdy testowaliśmy różne rodzaje łączności bezprzewodowej.

Aplikacje rozrywkowe

(Zdjęcie: przyszłość)

Łączność kablowa jest również rozsądna. M7 ma 3 pełnowymiarowe porty USB 0 i złącze USB-C, które akceptuje DisplayPort i oferuje 2 W mocy, co wystarczy na laptopa. Są też XNUMX porty HDMI. Zawiera również automatyczną regulację podświetlenia i przełączanie źródła.

Office 365

(Zdjęcie: przyszłość)

M7 ma również wiele innych powitalnych dziwactw. Obecna jest każda z głównych aplikacji rozrywkowych oraz sklep z aplikacjami z wieloma opcjami pomocniczymi. Ekran Samsunga jest kompatybilny z Amazon Alexa i Google Assistant w 8 językach.

Ramki

(Zdjęcie: przyszłość)

Samsung bardzo często korzysta z Office XNUMX, plus jest to jedno z największych oszustw M7. Chociaż Office, Outlook i OneDrive działają na tym panelu, aplikacje i pliki ładują się bardzo wolno i występuje duże opóźnienie podczas wprowadzania tekstu. To zbyt frustrujące, by go używać.

Spójrz na tył

(Zdjęcie: przyszłość)

Ten materiał pasuje do ogromnego projektu. M7 jest bardzo smukły i prosty, z smukłymi ramkami i bardzo elegancką, cienką metalową podstawą. Waga 5 ​​kg jest rozsądna i jest tak mała jak XNUMX-calowy ekran, więc nie zajmuje dużo miejsca.

Na odległość

(Zdjęcie: przyszłość)

Jednak postaw się w praktyce, a M7 jest bardziej normalny. Za bardzo się kołysze, a plastik przy plecach ugina się pod naciskiem. Ten ekran jest irytujący w budowie, wymaga wielu śrubek, a OSD jest nieco powolny, chociaż jest duży i dobrze zorganizowany.

Żegnaj dziękuję, Samsung zawiera bardzo elegancki pilot dzięki czemu jest prosty w użyciu z drugiego końca pokoju i bez sięgania do tyłu ekranu w poszukiwaniu irytujących przycisków.

Ustawienia audio

(Zdjęcie: przyszłość)

Mała i prosta podstawka oznacza również, że na tym ekranie nie ma żadnej wysokości, obrotu ani skręcania. Przechyla się i akceptuje mocowanie VESA XNUMX mm, ale to wszystko.

Podwójne 5-watowe głośniki nadają się do sporadycznego korzystania z multimediów, ale oferują zdecydowany bas, stłumiony high-end i stłumiony średni zakres, więc ten system audio nie będzie pasował do telewizora przy tych kosztach. Szkoda też, że szybsza szóstka Wi-Fi, porty Thunderbolt i USB nie są obsługiwane przez ten panel.

Wydajność

(Zdjęcie: przyszłość)

Wyzwanie Philips 288E2UAE nie ma inteligentnych funkcji, ale ma lepszą łączność USB, regulację wysokości i wejście DisplayPort. W zależności od potrzeb firma Philips może być bardziej wszechstronna.

Wydajność

Ekran pod tymi dziwactwami to trzydziestodwucalowy ekran VA z determinacją 4K, co oznacza, że ​​ma czyste obrazy i dużo miejsca na ekranie do wielozadaniowości i szczegółowej pracy.

W ustawieniach fabrycznych Samsung podał współczynnik kontrastu 3233:1, który jest ogromny i pomaga zarządzać dużą ilością jaskrawości i niuansów. Maksymalna jasność dwieście sześćdziesiąt osiem cd/m2 jest idealna dla komputera stacjonarnego, a punkt czerni 0.06 cd/m2 jest świetny, tworząc fenomenalną głębię w ciemniejszych obszarach.

Konsumenckie odwzorowanie kolorów jest również odpowiednie na tym panelu. Delta Y również dos.3 gwarantuje rozsądną dokładność, a temperatura barwowa 6248K nie jest zbyt delikatna. M7 odpowiadał za akceptowalną XNUMX% gamy kolorów sRGB, tym samym obsługując każdy odcień wymagany przez narzędzia konsumenckie i aplikacje multimedialne.

Odcisk

Oto konfiguracja Samsunga M7 przesłana do LaComparacion Pro w celu sprawdzenia:

Rozmiar panelu: trzydzieści dwa cale
Typ panelu: VA
Rozdzielczość: trzy tysiące osiemset czterdzieści x 2160
Jasność: 250 cd / m2
Kontrast: trzy, 000: 1
Odpowiedź pikseli: osiem ms
Częstotliwość odświeżania: sześćdziesiąt Hz
VESA: sto mm
Wejścia: dwa x HDMI 0, 1 x USB-C, trzy x USB 0
Regulacja: pochylenie dwudziestu czterech stopni, XNUMX mm VESA
Waga: sześć,5 kg (czternaście trzy funty)
Wymiary: siedemset szesnaście x pięćset siedemnaście x sto dziewięćdziesiąt cztery mm (dwadzieścia osiem jeden x dwadzieścia trzy x siedem sześć cali) SxWxG

Jeśli jednak pójdziesz tam dalej, M7 zacznie słabnąć. Wyświetla tylko 3% gamy Adobe RGB, a panel VA wykorzystuje kolor ośmiobitowy zamiast dziesięciobitowego, przez co nie ma możliwości obsługi fotografii i projektów wrażliwych na kolory. Szczytowa jasność serii DCI-P73,9 i poziom pokrycia XNUMX% oznaczają, że nie jest on również wystarczająco dobry, aby obsłużyć multimedia HDR lub obciążenia robocze.

Pamiętaj też, że M7 ma czas reakcji XNUMX ms, częstotliwość odświeżania sześćdziesiąt Hz i nie ma synchronizacji adaptacyjnej. Nie ma to żadnego znaczenia w aplikacjach do pracy, gdy przeglądasz sieć i oglądasz multimedia, ale nie jest to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz również grać w gry na tym ekranie, a jeśli chcesz płynnie, potrzebujesz wyższej częstotliwości odświeżania animacja dotycząca niektórych zadań. także.

Mniejsza przekątna Philipsa oznacza, że ​​jest nieco czystszy niż Samsung (Philips oferuje poziom gęstości 157ppi; Samsung obsługuje tylko 138ppi) i wykorzystuje technologię IPS, co oznacza lepsze kolory niż M7. Wręcz przeciwnie, Philips ma niższy kontrast.

M7 nie ma jakości ani zakresu, aby poradzić sobie z obciążeniami wrażliwymi na kolory, ale ma żywe kolory, rozsądną precyzję i ostry kontrast, co czyni go idealnym do radzenia sobie z ładunkami. Codzienna praca i główny nurt, w którym kolor nie jest kluczem - i to jest również świetne w przypadku mediów po pracy.

Ostateczny werdykt

Jakość obrazu i rozdzielczość 4K M7 pozwalają mu poradzić sobie z wieloma różnymi zadaniami, a lśniący, ale oszałamiający panel jest połączony z wieloma opcjami łączności i wieloma inteligentnymi funkcjami. Samsung wygląda naprawdę dobrze i jest zaskakująco przystępny cenowo, biorąc pod uwagę oferowany sprzęt i oprogramowanie.

Niski koszt oznacza kompromis. Pomimo wielu dziwactw, istnieją pewne godne uwagi pominięcia, jeśli chodzi o łączność, a Samsung ma słabą jakość wykonania i zdolność adaptacji. Office trzysta sześćdziesiąt pięć to kluczowa funkcja zwiększająca produktywność, ale jest zbyt wolna, a jakość obrazu jest dobra, ale nie świetna.

Te wady oznaczają, że Samsung nie nadaje się do niektórych zadań lub obciążeń wrażliwych na kolory. Mimo to jest wiele obszarów, w których M7 odnosi sukcesy i jest to dobra opcja, jeśli potrzebujesz wszechstronnego i atrakcyjnego panelu 4K do codziennej pracy i pracy rodzinnej.

Udostępnij to